Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] AKM CM.048M [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Miałem trochę czasu, a już nie mogłem wytrzymać luzów na kolbie to parę podkładek poszło w ruch i siedzi sztywno. Tylko pytanie na ile to wytrzyma... drewno zacznie się wyrabiać? Miałem też trochę luzu GB w osi lufy i się zastanawiam czy przez to fpsy nie uciekały( GB nie przylegał do komory ściśle)? A osłabiacz podrzutu powinien być skręcony do końca czy trzymać się na tym kołku? I mam jeszcze jeden problem: otóż GB mi chyba pluje smarem, bo zastałem go na gumce i w lufie :/ Się wypluje czy trzeba rozkręcać? Bo trochę szkoda mi gwarancji w chiniolu... A i jeszcze zrobiłem sobie taki patencik: skrzywiłem lekko suwak od regulacji hopa kombinerkami i wprawdzie ciężej chodzi regulacja (od 11 wzwyż), ale już nie zdaża się sytuacja, że suwadło mi nieprawidłowo chodzi albo o owy suwak zahacza. Generalnie to uwielbiam w tym sprzęciku grzebać :D

Link to post
Share on other sites

W sumie to może obejdzie sie bez wymiany podstawy szczerbinki.

Znacie jakieś sposoby aby wyeliminować luz na szczerbince? Czytałem kiedyś, że najlepiej wsadzić inna blaszkę, która dociska szczerbinkę np. od cm.028 ale nigdzie takiej nie mają.

Dodam ze miejsce które trzyma ową blaszkę mam nieźle popękane więc najlepszym sposobem była by wymiana na coś nie aż tak twardego, tylko na co?

 

Zna ktoś jakieś "sposoby" :D?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Ja się cieszę, bo nie mam tam żadnego luzu. Może przy zakupie np. u krakmana będziemy pytać: a mogę poprosić egzemplarz bez luzów na szczerbince/kolbie ? xd

 

 

No na pewno możesz ich poprosić żeby przy kompletowaniu paczki Ci sprawdzili replikę żeby wyeliminować możliwość luzów...Masz do tego całkowite prawo...

 

 

 

 

Jedzie ktoś w tym roku na obóz ASG?Nie ja organizuje ale jak ktoś bedzie chciał jechać to pisać na PW.Link do niego :

http://www.kompas.pl/obozy,kolonie,Ob%C3%B3z_ASG,2113,34,1.htm

 

To jest oferta na 2011.

Link to post
Share on other sites

Za 10 min będę miał cm.040 w domku :) PSO-1 pasuję do tej repliki ? A może coś innego ? A Li-polek + M150 wytrzyma ta replika ? Oczywiście na semi.

 

 

 

nie zamontujesz pso1 do serii ak. Chcesz tam coś nałożyć wrzuć szynę i dopiero coś na szynę.

 

 

 

 

Tak z Ciekawości, korzystacie z seryjnych baterii w cm 0.48? Mam w AKM seryjną baterię ponad pół roku i trzyma nawet na mrozach.

Link to post
Share on other sites

Miałem trochę czasu, a już nie mogłem wytrzymać luzów na kolbie to parę podkładek poszło w ruch i siedzi sztywno. Tylko pytanie na ile to wytrzyma... drewno zacznie się wyrabiać? Miałem też trochę luzu GB w osi lufy i się zastanawiam czy przez to fpsy nie uciekały( GB nie przylegał do komory ściśle)? A osłabiacz podrzutu powinien być skręcony do końca czy trzymać się na tym kołku? I mam jeszcze jeden problem: otóż GB mi chyba pluje smarem, bo zastałem go na gumce i w lufie :/ Się wypluje czy trzeba rozkręcać? Bo trochę szkoda mi gwarancji w chiniolu... A i jeszcze zrobiłem sobie taki patencik: skrzywiłem lekko suwak od regulacji hopa kombinerkami i wprawdzie ciężej chodzi regulacja (od 11 wzwyż), ale już nie zdaża się sytuacja, że suwadło mi nieprawidłowo chodzi albo o owy suwak zahacza. Generalnie to uwielbiam w tym sprzęciku grzebać :D

 

Odpowie ktoś chociaż na któreś z pytań?

Link to post
Share on other sites

Odpowie ktoś chociaż na któreś z pytań?

 

 

Drewno wytrzyma i nie będzie się wyrabiać...Długo zaczekasz no chyba że chcesz je zakatować...co do ,,plującego smarem GB''.To dobrze że pluje smarem.Przynajmniej się samo smaruje i nie będziesz musiał ty tego robić ;p FPS mogły uciekać ale bardziej bym stawiał że była gorsza celność...Ja też lubie grzebać w GB ale nie rób tego...Stracisz gwarancje a jeżeli twoja ,,zabawa'' nic nie da wtedy napisz do sklepu,wyślij mailem fotki i powinni coś poradzić...Albo ci powiedzą co zrobić jeżeli umiesz albo doradzą odesłanie na gwarancji do sklepu...Ale ja myśle że się,,wypluje''ale to dobrze że jest tam tyle smaru...Bo to jest jak mumifikacja repliki dłużej wytrzyma jej ciało ;p a co do reszty jak coś pominąłem napisz mi na pw bo nie lubie siedzieć na forum.A jak nie chcesz do mnie pisać pogadaj z wujkiem google. :google: ale jak nie to napisz do mnie wiadomość :cool:

Myślę że odrobine pomogłem.

Link to post
Share on other sites

Wilq. Tak. Luzy opisane przez ciebie mogą spowodować utratę FPS, jednak więcej możesz utracić przez smar w lufie. Usuń smar z lufy - odczujesz poprawę w zasięgu i w celności. Gumka również może być w smarze, gdyż po prostu łatwiej takową wsadzi do komory i nie trzeba się godzinę męczyć. Usuń luzy GB ( taśma np izolka na wewnętrzną część chwytu i po luzach. taki zabieg dodał mi 15 fps, a zabrał 2 minuty pracy. Sam jestem kolesiem, którego denerwują luzy w replice. Nad moją repliką pracowałem parę tygodni, by uzyskać zadowalający efekt, gdyż bez niczego ona nie była złożona jak trzeba. W tych paru tygodniach też zaliczam pracę nag GB, ale o tym nie chce mi się pisać.

Drewno jeśli się wyrobi (jest taka możliwość) to 2 dni pracy na pilniku, piłce i dłutach i masz drewno od ostrej. Sam tak teraz mam i zapach magazynu daje fajny efekt, a po 2 o wiele wygodniejsza jest ta kolba.

Link to post
Share on other sites

Tak z Ciekawości, korzystacie z seryjnych baterii w cm 0.48? Mam w AKM seryjną baterię ponad pół roku i trzyma nawet na mrozach.

 

Ja korzystam - już dwa lata ;-)

Sam jestem zdziwiony ale jeszcze działa.

Ostatnio strzelaliśmy przy minus 14 - na początku było bardzo ciężko - myślałem że już po batce ale z każdą kulką szlo coraz lepiej. Chyba się rozgrzała z wysiłku :zastanawia:

Generalnie chyba trafiłem jakiś dobry egzemplarz.

Link to post
Share on other sites

Wilq. Tak. Luzy opisane przez ciebie mogą spowodować utratę FPS, jednak więcej możesz utracić przez smar w lufie. Usuń smar z lufy - odczujesz poprawę w zasięgu i w celności. Gumka również może być w smarze, gdyż po prostu łatwiej takową wsadzi do komory i nie trzeba się godzinę męczyć. Usuń luzy GB ( taśma np izolka na wewnętrzną część chwytu i po luzach. taki zabieg dodał mi 15 fps, a zabrał 2 minuty pracy. Sam jestem kolesiem, którego denerwują luzy w replice. Nad moją repliką pracowałem parę tygodni, by uzyskać zadowalający efekt, gdyż bez niczego ona nie była złożona jak trzeba. W tych paru tygodniach też zaliczam pracę nag GB, ale o tym nie chce mi się pisać.

Drewno jeśli się wyrobi (jest taka możliwość) to 2 dni pracy na pilniku, piłce i dłutach i masz drewno od ostrej. Sam tak teraz mam i zapach magazynu daje fajny efekt, a po 2 o wiele wygodniejsza jest ta kolba.

 

 

 

Ja robiłem drewno 5.5 h i było super

Link to post
Share on other sites

U mnie trwało to dwa dni przede wszystkim ze względu na wielkiego lipola (jak na ta kolbę), który w stockowej ledwo się mieścił.

 

 

Ej mam pytanie...Nie wiem czy zauważyliście ale ceny na zbrojowni (i wszęzie)poszły w górę jest to tylko jeden procent ale jak sie robi zamówienie na 1500 zł to troszkę więcej wychodzi.15 zł to malutko ale czy ceny pójdą jeszcze znacząco w górę?

 

Odpowiedź na cytat:Jaka pojemność i napięcie lipola?tzn.napisałeś ,,jak na tą kolbę''Mowa o cm048 czy cóś innego? :zastanawia:

I przy okazji jak napiszesz ile ma mah to powiedz przy okazji na ile ci starcza ,,szczałów'' około :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Ej mam pytanie...Nie wiem czy zauważyliście ale ceny na zbrojowni (i wszęzie)poszły w górę jest to tylko jeden procent ale jak sie robi zamówienie na 1500 zł to troszkę więcej wychodzi.15 zł to malutko ale czy ceny pójdą jeszcze znacząco w górę?

 

Odpowiedź na cytat:Jaka pojemność i napięcie lipola?tzn.napisałeś ,,jak na tą kolbę''Mowa o cm048 czy cóś innego? :zastanawia:

I przy okazji jak napiszesz ile ma mah to powiedz przy okazji na ile ci starcza ,,szczałów'' około :icon_biggrin:

 

Przecież VAT poszedł w górę :P Właśnie o jeden procent.

Link to post
Share on other sites

Jak na cm.048m- w końcu o tym karabinie jest ten temat.

 

Lipol 11.1v 2200mah 35c produkcji dualsky. Ten lipol wszedł do stockowej kolby dopiero po wierzchniej warstwy izolacji.

Przy m150 guardera, tłoku aim topa, zębach JG, silniku JG ten lipol trzyma mi jakieś 5000 kulek zachowując natychmiastową reakcję na spust oraz wysoką szybkostrzelność.

Edited by zwierzu93
Link to post
Share on other sites

Kamilu - co swoje, to swoje. Jeśli masz swój sprzęt, to po co masz używać wypożyczony? Zawsze masz lepiej ogarniętą swoją replikę niż cudzą. To jest norma. Z mojego AK tylko ja potrafię strzelać inni muszą zostać przyuczeni (ze względu na połamaną blaszkę od selektora)

Tak samo z kamizelką. Robisz konfigurację pod siebie, po to żeby nie mieć użytku ze sprzętu, bo pożyczysz od iXińskiego.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...