Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[AEP] TUNING - COLT JLS 70PLN by grzechotnik


Recommended Posts

TUNING MOCOWY - AEP COLT JLS 70PLN

 

 

Ostatnio dostałem od kolegi pistolet firmy JLS, który kosztuje 70PLN. Dostałem go gratis.

Wiem, że to gówno, ale postanowiłem zrobić upgrade mocowy.

 

Moje cele:

 

- uszczelnienie komory hop Up - TeflonFix.

- wstawianie mocniejszej sprężyny;

- zużycie całego smaru na mechanikę :);

- castorurka 20cm [chowana w tłumiku dołączonym do zestawu;

- poszerzenie otworu cylindo-dyszy. [z 4mm na 5mm];

-wyłączenie BlowBack;

 

CAŁY OPIS + FOTKI ZNAJDZIECIE TUTAJ:

 

flex.gif

 

http://www.easy-share.com/1903703885/TUNING - COLT JLS.doc

 

http://www.filefactory.com/file/af08h96/n/..._-_COLT_JLS_doc

 

http://www.mediafire.com/?emjmdtit0jy

 

http://rapidshare.com/files/199516817/TUNI...LT_JLS.doc.html

 

http://www.zshare.net/download/55807709e79807e9/

 

http://www.turboupload.com/files/get/2e6BL...ng-colt-jls.doc

 

 

 

Pozdrawiam serdecznie.

Link to post
Share on other sites

Już jest postęp.

 

Batka 8.4V mini śmiga.

 

Zrobiłem tekie połączenie od silnika, poprzez rączkę i batka jest poziomo na zamku.

 

Wygląda trochę głupio, ale batkę siknąłem czarnym matowym sprayem.

 

Reakcja na spust dobra, ROF też.

 

Jest dużo większy niż na stockowej sprężynie i akumulatorkach 4x1,2V.

 

Ciekawe ile wytrzyma.

 

Teraz tylko pozostaje castoruka 20cm chowana w tłumiku i mam pistolet z prawdziwego zdarzenia.

 

 

Oorah. Lock and Load Marines.

Link to post
Share on other sites

AEP za 70 zł? No way... Co my mamy Ci powiedzieć? Każda kasa włożona w ten "pistolet" jest po prostu wyrzucona w błoto. Najtańszy dobry AEP to Glock 18 Cymy za ~150 zł. Nie rozumiem po co ten temat, to znaczy że jestem głupi skoro nie wiem? Sory grzechotnik ale zmarnowałeś pieniądze. To coś nigdy nie będzie strzelać przyzwoicie.

Link to post
Share on other sites

Ej, o jakich pieniądzach ty mówisz?

 

Ja ten pistolet dostałem od kumpla co już 3 raz reklamował najpierw HK UPS, potem Berette M92 Cymy i Glocka :)

 

Tego dał mi. Podałem tylko cenę sklepową.

Co do batki to znalazłem taką w szafie od części od starego shitplastik aega od kumpla.

 

Taśma teflonowa: mam w domu 10 rolek 10 metrowych 0.05mm.

 

Smar: taki samochodowy zielono zółty tłusty i też wygrzebany z szafy.

 

Wiertło 5mm do dyszy, miałem w zestawie z innymi wiertłami.

 

Ja w to żadnej kasy nie włożyłem, a radośc ze złożenia takiego gówna i dobrego zasięgu na 0.2g = bezcenna. ) :)

 

Ciekawy jestem tylko co się psuje w tym? :)

 

 

Aaa. No jedyny koszt to będzie kupno tej castorurki, ale nie chce mi się teraz iść do castoramy czy praktikera czy obi czy leroya.

 

A, gdzie najlepiej dostać bo raczej w casto nie będzie takiej średnicy.

Edited by grzechotnik
Link to post
Share on other sites

Ja zdrowy.

 

Dziasiaj zrobiłem testy na batce 8.4V. Na razie wystrzeliłem około 200 kulek i wszystko śmiga.

 

Fajna sprawa, bo jak nawet lekko naduszę spust to od razu mam bursta 2u strzałowego :)

 

Celność niestety się pogorszyła, możliwe wiatr.

 

Tak jak 2 dni temu kulki leciały prosto i daleko, tak teraz lecą trochę bliżej i mniej celnie [0.20g].

 

Niedługo popróbuje 0.25g G&G.

 

W najbliższym czasie kupię casto rukę i zdam relację.

Link to post
Share on other sites

Przeczytałem opis ze zdjęciami. Sensownie napisane i obfotografowane. Nie zgadzam się z tezą, że nie warto tuningować tego, czy podobnego strzeladełka... Właśnie że watro, choćby dla treningu i zdobywania umiejętności. No, ale są tacy, którzy z góry patrzą na takie działania, choć pewnie sami też to robili ;-) . Grzechotnik! Masz moje poparcie... Proponuję wrzucić cały opis ze zdjęciami do tego tematu.

Link to post
Share on other sites

Nie trawię takich kretyńskich postów komentatorów od siedmiu boleści.

Zazdrość was zżera, że chłopak potrafi coś zrobić, cierpicie na odwieczny, polski problem "piekiełkowy", czy po prostu Wam nie staje?

 

Macie jakiś ciekawy komentarz do wykonania? Pomysł co można by było zrobić lepiej?

Nie, to idźcie zmierzyć berecik albo zintegrujcie się z kimś na gronie.

 

Wracając do tematu. Dobra robota. Pewnie coś się wcześniej czy później rozwali, ale puki działa to działa. Z ciekawości, jak głośna jest ta replika i skąd wziąłeś sprężynę?

Link to post
Share on other sites

Sprężyne z jakiegoś shit plastik-aeg. Mam całą skrzynkę tych rupieci.

 

Po dodaniu tej skróconej sprężyny [dłuższa o 1cm i o gęstszym zwoju] i wlaniu całego smaru jest cichy. Cichszy niż w stocku i nie ma tego uderzenia blow back bo wyjąłem tą płytkę.

 

Może nagram filmik i porównacie z MP5KPDW na słabej baterii.

 

Teraz tylko czekam na castorurkę.

 

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

PS. Jakie części się tak psują?

 

OK. Fotki zaraz będą.

Edited by grzechotnik
Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Na razie pomalowałem na biało [lakierem do paznokci :D] przyrządy celownicze i komorę zamkową. Według mnie wygląda fajnie.

 

I mam do was pytanie. Mianowicie, czy jak będę robił casto rurkę to zrobić o długości 11cm czy 20cm [chowana w tłumiku]?

 

Colt z tłumikiem wygląda jak kupa, a nie wiem czy jest sens montowania dłuższej lufy.

 

Popracuję jeszcze nad hopkiem, ale żadnego nie znalazłem u siebie w rupieciarni.

 

[Może ma ktoś jakąś stockową gumkę hop-up od AEG-a? roll.gif ]

 

No i jeszcze przy zmianie lufy i może hopka to zmodernizuję działanie spustu i kable zmienię, bo te są przerażająco cienkie.

 

Czy macie jeszcze pomysły na upgrade?

 

PS. Gdyby ktoś miał taką gumkę hop nie potrzebną do niczego to jestem chętny ;)

 

 

Może tak przykleić? ;)

Edited by grzechotnik
Link to post
Share on other sites

Nie trawię takich kretyńskich postów komentatorów od siedmiu boleści.

Zazdrość was zżera, że chłopak potrafi coś zrobić, cierpicie na odwieczny, polski problem "piekiełkowy", czy po prostu Wam nie staje?

 

Tak, to jest właśnie to! :>

Link to post
Share on other sites

Nie trawię takich kretyńskich postów komentatorów od siedmiu boleści.

Zazdrość was zżera, że chłopak potrafi coś zrobić, cierpicie na odwieczny, polski problem "piekiełkowy", czy po prostu Wam nie staje?

 

Macie jakiś ciekawy komentarz do wykonania? Pomysł co można by było zrobić lepiej?

Nie, to idźcie zmierzyć berecik albo zintegrujcie się z kimś na gronie.

 

Wracając do tematu. Dobra robota. Pewnie coś się wcześniej czy później rozwali, ale puki działa to działa. Z ciekawości, jak głośna jest ta replika i skąd wziąłeś sprężynę?

:lol:

 

 

 

 

PS. Właśnie w takiej replice wydłużenie lufy dwukrotnie może przynieść efekt, choć zapewne głównym brakiem są tutaj fpsy.

Link to post
Share on other sites

Teraz ma dużo więcej fps, po wstawieniu sprężyny mocniejszej.

 

Kulka leci zauważalnie dużo razy szybciej. Może jak pojadę do sexshopu to mi go zmierzą ;) Głupio zabrzmiało :D

 

EDIT: Co się w tych pistoletach psuję? Jednego rozbierałem popsutego i zębatki i tłok i cylindro-dysza były ok.

 

Ja myślę, że silnik choć to mało prawdopodobne.

Edited by grzechotnik
Link to post
Share on other sites

Ja miałem Desert Eagla cymy za 67 zł. Padła mi jakaś zębatka, ale nie pamiętam dokładnie która. Później została wywiercona dziura w zamku zaraz nad kurkiem tam wsadzony drut który zaczepiał o tłok i tym drutem go naciągałem tylko ciągnął głownie po 2 kulki.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jak osiągi. Kulka [0.20g Blaster] leci do punktu gdzie w MP5 Galaxy zaczyna działać hop-up. Niestety nie umiem zbytnio ocenić ile to jest.

 

Natomiast muszę powiedzieć, że kulka dobrze przebija karton z 2 stron i leci potem jeszcze daleko.

 

Na razie muszę jeszcze kupić tą castopreckę, ale nigdzie nie mogę znaleźć takiej o średnicy 6mm.

 

Z ostatnich szlifów to zostały mi jeszcze:

- modernizacja zespołu spustu;

- castorurka;

- nowe okablowanie;

- dociążenie;

 

Wtedy pogadamy o osiągach. Może nawet zabiorę go na strzelankę "pistol only" i się pobawię 2/2 osoby nim.

 

Może porównam osiągi z klockiem 18C Cymy.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...