Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Powod podwojnego strzalu.


Recommended Posts

Witam. Ostatnio mialem okazje pierwszy raz w zyciu wymienic gumke HU w mojej MP5A2 wyprodukowana przez CA. Wszystko wymienilem, cacy, skladam jak nalezy, strzelam i zasieg, wszystko okey, poza podwojnym strzalem :???: Propobuje jeszcze raz i znowu. Srednio co 5 strzal jest podwojny (dwie kulki wylatuja za jednym pociagnieiem spustu). Wsadzalem juz rozne gumki i zawsze to samo, moze to cos z dystanserem (tylko na jednym sprawdzalem), a moze cos zle skladam? Z gory bardzo dziekuje za pomoc ;-) ;-) ;-)

Edited by szyjka_66
Link to post
Share on other sites

Też tak miałem właśnie z Guaderem.

Po założeniu gumki i oddaniu kilkudziesięciu strzałów zaczynał co jakiś czas strzelać dubletem. Zaglądając do komory HU od strony GB można było zauważyć, że gumka już nie jest okrągła tylko jajowata. Po prostu się odkształciła i to u góry w miejscu, gdzie kołnierz gumki ma trzymać kulki wychodzące z magazynka, a nie trzyma - stąd te podwójne strzały. Wyciągnąłem, założyłem od nowa zwracając uwagę czy siedzi dobrze i ma "okrągły" kołnierz - nic z tego, po chwili to samo.

Kupiłem Prometheusa i jest OK.

Co zauważyłem, Guarder wchodził luźno na lufę, Promyk pasownie.

Link to post
Share on other sites

Otoz tak: chcialem kupic systeme i zamowilem wszystko pieknie, cacy, az tu dzwoni gostek ze sklepu, ze nie maja systeme i pytam czy sa na stanie jakies dobre gumki i polecil mi guardera i ja jako laik (bylo to pare miechow temu) zamowilem ja i ostatnio chcialem zalozyc i.... Sprawdze wieczorem ta gumke;)

 

PS. Najpierw wsadzilem Guardera i strzaly byly podwojne, a potem jak wsadzilem spowrotem oryginalna gumke to problem nie ustal :)

Link to post
Share on other sites

Wiec tak: rozlozylem replike i z tego co widze to gumka jest w dobrym stanie, lecz jestem dopiero laikiem w tych sprawach, dlatego wrzuce pare zdjec i jakbyscie mogli sami ocenic :-P

http://img6.imageshack.us/my.php?image=dsc08001wi7.jpg

http://img26.imageshack.us/my.php?image=dsc08003bj3.jpg

http://img21.imageshack.us/my.php?image=dsc08004tt4.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

chlopacy pomozcie :poddanie: wlasnie wymienilem gumke hop-up (Systema) i kulki trzech pierwszych strzalow szly jak po sznurku, az do 4 : :???: 2 kulki polecialy za jednym pociagnieciem spustu :???: Juz nie mam sily do tego... Nie wiem czy cos zle skladam czy cos, macie moze jeszcze jakies pomysly?

Link to post
Share on other sites

chlopacy pomozcie :poddanie: wlasnie wymienilem gumke hop-up (Systema) i kulki trzech pierwszych strzalow szly jak po sznurku, az do 4 : :???: 2 kulki polecialy za jednym pociagnieciem spustu :???: Juz nie mam sily do tego... Nie wiem czy cos zle skladam czy cos, macie moze jeszcze jakies pomysly?

 

Spróbuj na innych kulkach.

Link to post
Share on other sites

A spróbuj z tego wystrzelać trochę więcej co? Bo na ten przykład w fabrycznie nowych replikach to gumka potrzebuje tak mieć z 1k przebiegu, żeby zaczęła działać na pełny gwizdek ;-).

 

watpie, aby to pomoglo, bo przeciez zakladalem juz 3 gumki, z ktorych jedna byla juz w replice (przestrzelilem na niej pare tysiecy kulek) i nic, moze cos zle skladam, bo watpie zepy byla to wina gumki hop up

 

PS. zauwazylem, ze gdy wezme sam system lufy i gumki i wsadze do niego magazynek to kulki zamiast isc prosta linia do komory to ida tak bokami, upychaja jak bardzi sie mozna:) co za tym idzie tlok moze uderzac niekiedy dwie kulki na raz

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Prosiłbym o poradę - mam podobny problem w MP5 ICS. Replika strzela b.celnie niestety czsem dubletami. Podejrzewam, że problem tkwi w gumce hop-up.

Mam prośbę co do wyboru gumki - jaką polecacie?

I jeszcze jeden problem - jestem właścicielem tej repliki od kilku dni i szczerze mówiąc nie wiem jak to się w tym modelu robi. Proszę o łopatologiczny opis jak wyjąć lufę wraz z komorą.

Z góry dziękuje za wszystkie sugestie.

Link to post
Share on other sites

Miałem to samo też w MP5 ICS'a, nawet po wymianie na Systeme. Po wyjęciu obydwu gumek okazało się że kulki przelatują przez kołnierz bez żadnego problemu.

Rozgrzałem palik od kuchenki domowej i przyłożyłem do niego gumki (kołnierzem dotykały palnika). Trzeba je tez troszkę przycisnąć. Po jakiś 3 sekundach ( w zależności od stopnia nagrzania palnika) gumkę zabieramy i pozostawiamy na chwilę aby wystygła i stwardniała. Takim o to sposobem mamy delikatnie ''rozpłaszczony" kołnierz gumki co skutkuje tym, że kulki są zatrzymywane na kołnierzu a nie na tej wypustce HU (co podkręca kulki) i to co najbardziej nas interesuje nie lecą dublety.

 

P.S Najlepiej po takim zabiegu sprawdzić czy kulka dobrze leży na kołnierzu i czy przelatuje z delikatnym oporem... jak znowu przelatuje bez problemu zabieg powtórzyć do skutku.

 

Jak na razie ''naprawiałem'' tak kilka gumek CA i bodajże 2 Systemy... nie ma z nimi do tej pory żadnych problemów.

 

Pozdrawiam

 

 

EDIT: Czas przyłożenia takiej gumki do palnika zależy też od materiału gumki. Z doświadczenia wiem, że jest on dłuższy dla silikonu.

Edited by adrIan
Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Witam. właśnie stuningowałem mojego HK 416 UMAREX- wsadziłem nowy GB G&P spring 130, bore up ca, zebatki g&p itd.

I mam problem że replika strzela już na sucho dubletami. Nie wiem czym może to być spowodowane. w innej replice ten GB normalnie latał.

Link to post
Share on other sites

Czyli coś z komora hopa albo lufa, ewentualnie wina kulek.

Czy przeczytałeś dokładnie mój post? Na razie postrzelałem trochę i te dublety się "uspokoiły"- teraz strzela dobrze.

Ale powstaje drugie pytanie- postanowiłem postrzelać już z kulkami- i problem jest taki że karabin w ogóle nie podaje ich, lub podaje 1 na 100 strzałów. Czy to może być wina komory? Posiadam komore Madbull Ultimate.Czy to może być wina gumki podtrzymującej kulki od dołu w komorze? Czy może ona blokować kulki?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...