Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SCAR-L AGM


Recommended Posts

W końcu to AGM- badziewne części w środku + ( prawdopodobnie) zero kompatybilności z renomowanymi częściami...

Z zewnątrz też nie zachwyca... :)

No i na pewno jeszcze poczekasz trochę na jakąś recke bo jest dosyć krótko na rynku więc pewnie nikt jeszcze tego nie kupił.

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Na zagranicznych stronach też nie ma żadnych informacji.

 

W środku siedzi metalowe komora HU- tyle z opisu u gunnera. Trzeba przyjąć, że bebechy (poza komorą) są takie same jak w innych emkach- czyli całkiem niezłe.

 

Ciekawi mnie co z tym tłumikiem dźwięku. Na pierwszych fotkach miał on tłumik dźwięku QD i w ofercie bodajże kapowe jest oferowany z tym tłumikiem dźwięku, ale w pozostałych sklepach ani widu ani słychu (nawet jako oddzielny produkt).

 

Trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać aż ktoś kupi.

Link to post
Share on other sites

Zamówiłem i czekam, aż przeniosą się do nowego sklepu. W poniedziałek wyślą, więc we wtorek będzie u mnie. Wtedy napiszę reckę dot. wykonania repliki i (jeśli uda mi się uruchomić aparat) strzelę mu kilka fotek.

Edited by Woody
Link to post
Share on other sites

Zamówiłem i czekam, aż przeniosą się do nowego sklepu. W poniedziałek wyślą, więc we wtorek będzie u mnie. Wtedy napiszę reckę dot. wykonania repliki i (jeśli uda mi się uruchomić aparat) strzelę mu kilka fotek.

 

No to czekam niecierpliwie.

Link to post
Share on other sites

Miałem w rękach SCARa Boyi, Classic Army, G&G i JLS... Gdy tylko go dostanę, porównam je z tym co pamiętam o replikach w/w producentów. Na chwilę obecną wiem jedno, jeśli GB jest ten sam, co w eMkach AGM - jest o niebo lepszy od Boyi.

 

Ps. właśnie zauważyłem, że wykupiono wszystkie Tan z Gunfire'a. 8)

Edited by Woody
Link to post
Share on other sites

"Miałem w rękach SCARa Boyi, Classic Army, G&G i JLS... Gdy tylko go dostanę, porównam je z tym co pamiętam o replikach w/w producentów. Na chwilę obecną wiem jedno, jeśli GB jest ten sam, co w eMkach AGM - jest o niebo lepszy od Boyi.

 

Ps. właśnie zauważyłem, że wykupiono wszystkie Tan z Gunfire'a. icon_cool.gif "

Tylko nie tak od razu bo wiesz jak to jest z pierwszym wrażeniem na gorąco :)

P.S. zawsze myślałem ze AGM ma gorsze bebechy niż Boyi... chyba to przez te ich "Szit-snajperki" z częściami niekompatybilnymi.

Również czekam na recke ;]

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Przykro mi, Panowie, ale gunfrajer tak długo zwlekał z wysyłką mojej paczki, że anulowałem zamówienie i zamówiłem P90 u krakmana. Jednak nie załamujcie się, bo w jednym z Łódzkich sklepów ma być tenże SCAR i nie omieszkam go pomacać. Potem skrobnę krótką reckę.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

AGM 055.B (FN SCAR-L)

Z zewnątrz:

Replika wykończona jest precyzyjnie i nie ma się, czego czepiać. Przyrządy celownicze są stabilne i pewne. Komora zamkowa wykonana jest z porządnie obrobionego profilu aluminiowego. Szyny w porządku wsio pasuje i trzyma sie pewnie. Dolna szyna zamocowana bardzo solidnie (2 wkręty + wsuwana jest w wyżłobienia w komorze zamkowej), więc nerwowe trzymanie za chwyt przedni nie zrobi jej krzywdy. Plastiki przyzwoite bez wpadek. Kolba jest solidna i nie lata na boki.

Wewnątrz:

W bebechach na razie nie grzebałem. Lufa stockowa jest dość krótka. Kończy sie zaraz przed urządzeniem wylotowym wiec, jeżeli ktoś ma zamiar używać Scara w lesie wypadałoby dać dłuższą (ze 400mm wejdzie) + przedłużkę lufy zewnętrznej. Gearbox na akumulatorach 8,4 wydaje dźwięk jakby współpracował z wyładowanym. Ale ten typ tak ma (sprawdziłem na kilku 8,4). Akumulator 9,6V rozwiązuje ten problem. W kolbie mieści sie akumulator 8,4V i co ważne nie grzechocze.

Strzelanie i ergonomia:

Zasięg skuteczny to 40m (w stocku) – trzystrzałową serią można bez problemów trafić gościa. Na rozrzut też nie ma, co narzekać. Zastosowanie lufy ~400mm zapewne poprawi balistykę. Bezpiecznik umieszczony jest o wiele wygodniej niż w M16/M4. Kolba umożliwia 4 stopniowa regulacje długości dodatkowo mona podnieść poduszkę policzkową. Kolba zakończona jest gumową antypoślizgową stopką. Zatrzask magazynka metalowy w pełni obustronny. Metalowe magazynki low cap od M16/M4 pasują bez problemów. Co ciekawe piaskowy SCAR w polskich lasach maskuje się nieźle.

Uwagi:

*Aby schować akumulator 9,6V w kolbie należy podciąć jej obudowę przy zawiasie poduszki policzkowej

* Zatrzask zamka zamocowany jest luźno ale mi to nie przeszkadza.

* Wkręt mocujący dolną szynę od strony magazynka lubi się odkręcać na wskutek wibracji. Warto go mocno dokręcić bądź wręcz przykleić.

Link to post
Share on other sites

Lufa stockowa jest dość krótka. Kończy sie zaraz przed urządzeniem wylotowym wiec, jeżeli ktoś ma zamiar używać Scara w lesie wypadałoby dać dłuższą (ze 400mm wejdzie) + przedłużkę lufy zewnętrznej.

 

jak już to 363mm bo na tym cylindrze więcej ci nie uciągnie i kulki bedą się dziwnie zachowywać, po za tym lufa w SCARze ma długość 270mm + przedłużka 100mm to jak wstawisz 400mm to prawdopodobnie bedzie się kończyć w tłumiku płomienia albo co najgorsze po za nim

Link to post
Share on other sites
*Aby schować akumulator 9,6V w kolbie należy podciąć jej obudowę przy zawiasie poduszki policzkowej

 

Jeśli jest to patent Classic Army to wystarczy wykręcić imbusa przy złożonej kolbie i wysunąć tą regulowaną część. Włożyć aku, zsunąć i skręcić a pod poduszką podpiąć kable - żadnego piłowania.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

Witam, mam takiego w wersji czrnej (AGM 055A). Po rozwiązaniu problemów z gumką HU wszystko śmiga jak trzeba. Troche mnie ździwiła informacja, że tam jest plastikowy tłok, w moim jest metalowy. Owszem był troszke mało okrągły, ale łatwo to poprawić kilkoma uderzeniami (z wyczuciem) młotka. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, ale zalecam oddanie go jakiemuś sprawdzonemu magikowi na przegląd i regulację. Mój po małych, czysto kosmetycznych poprawkach ma 410fps, tak jak powinien, radzę zapomnieć o kulkach lżejszych niż 0,25 - leci to gdzie chce i trzeba wystrzelać kilka kulek żeby trafić. Warto zadać sobie trudu i dokręcić wszystkie możliwe śrubki bo mogą być luźne, zwłaszcza mocujące kolbę. Raczej się nie odkręcą, ale lekki luz na kolbie jest denerwujący i nie pozwala jej zablokować w pozycji złożonej. Bateria spokojnie wystarcza na cały dzień intensywnego strzelania.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

* w pierwszej kolejności z mojego SCARa wywaliłem batke stockową. Dostał 9,6V 1400 mAh na ogniwach mini. Żeby włożyć ją do kolby należy odkręcić imbus , który znajduje się na czole kolby u dołu. Wyciągamy kolbę za stopkę do tyłu i ładujemy baterię. Przyznam się szczerze, że ja tej baterii nie wyciągam. Jedyny problem jest taki, że nie da się złożyć kolby do ostatniego (najkrótszego położenia). Natomiast przy wzroście 186 cm to nie problem

* montaż kolby - dwa skrzydełka wchodzą do body. Są gwintowane i mocowane na dwóch niezależnych wkrętach po obu stronach body. No nie chciało mi to za cholerę trzymać na sztywno póki nie skleiłem (klej do uszczelniania gwintów lub teflon - ok 15 zł w OBI)

* Hop up - komora jest super, ale gumka jest taka, że przeproś i wyjdź. Wstawiłęm czerwonego silikona (gumka i dystanser choć myślę, że wystarczyłoby wymienić dystanser na transparentny, silikonowy GUARDERa) i jestem zadowolony, bo hu zaczęło działać, wszystko się ułożyło i po około 1,5k kulek podkręca tak jak sobie tego życzę.

* Spring nadaje się do wymiany. Wyklepał się po około 5 - 6k kulek. Wymieniłem na M120, ale też made in china i znów mam ten sam problem. Zastanawiam się nad eksperymentem z M130 SYSTEMY. :-F zobaczymy - jak wstawię, postrzelam i nic nie popsuję, to opiszę wrażenia.

* Przymierzam się do wymiany lufy na preckę 410mm. Mierząc od zewnętrznej, przedniej ściany gniazda magazynka taka lufa powinna wystawać do tłumika płomienia ok 10mm (+/- 5mm - dokładność pomiaru) natomiast czarna izolka powinna ładnie tą końcówkę wystającą ukryć. Zawsze można kupić lufę 400mm i powinno być git.

 

Nie przychodzi mi nic więcej do głowy. Jakby były jakieś pytania/problemy,t o może znajdzie się wspólnie rozwiązanie

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...