Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Czy te też są z wadą produkcyjną? Nie mają na wizjerach logo

 

http://allegro.pl/item666473965_gogle_ess_...e_promocja.html

Nie zauważyłem nic dziwnego, a waliłem do nich z przyłożenia z 500. Z tego co było w środku, oraz jak były zapakowane, wnioskuję, że raczej są to "odpady" z jakiegos magazynu Uesarmańskiego.

We wcześniejszej pracy miałem takie ess`y w sprzedaży i też się czasem bez naklepki trafiały.

Link to post
Share on other sites

Aha, dzięki Tuksiak.

 

A może ktoś wie jaka jest różnica między ESS Vehicle Ops a Land Ops? Czy różnią się parametrami wytrzymałości lub konstrukcją techniczną? Bo wyglądają w zasadzie tak samo. Ja mam Vehicle i nie mam żadnych zastrzeżeń ale kolega np boi się kupić. Nie wiem czemu.

Link to post
Share on other sites

Pytanie do osób używających wkładek korekcyjnych w ees'ach. Czy szkła korekcyjne nie parują w nich za mocno? Pytam bo używam x500 z okularami korekcyjnymi i przy minimalnym "zgrzaniu się" szkła od okularów parują, a przy większym szczególnie gdy jest ciepło to już jest gorzej niż źle.

Link to post
Share on other sites

Aha, dzięki Tuksiak.

 

A może ktoś wie jaka jest różnica między ESS Vehicle Ops a Land Ops? Czy różnią się parametrami wytrzymałości lub konstrukcją techniczną? Bo wyglądają w zasadzie tak samo. Ja mam Vehicle i nie mam żadnych zastrzeżeń ale kolega np boi się kupić. Nie wiem czemu.

Różnią się tym, że mają inną gąbkę, która dotyka twarzy. Jedne mają z otwartymi porami, drugie mają pory zamknięte i powieszchnia jest płaska.

Link to post
Share on other sites

@Plutonowy: Zależy od tego jakie masz szkła we wkładkach, jak najtańsze badziewie to będą Ci parować jak głupie. Mam to samo w peltorach ze swoimi wkładkami. Kumpel ma w ESS`ach też problem z wkładką, ale też chyba oszczędził na korekcyjnych.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Ja strzelałem w swoje ESSy NVG gdzieś z 2m ze stocka m4 G&P i też mam gwiazdki, tyle, że mniejsze, prawie nie przeszkadzające. Jest to raczej normalne, tyle że, zwyczajnie zajechałeś sobie wizjer. Teraz już wiesz, że szyba wytrzyma - i możesz sobie kupić nowy : P

 

Swoją drogą to dziwne, że te wizjery są tak miękkie (?). Może poliwęglan nie jest utwardzany...

Edited by dude1
Link to post
Share on other sites

Tak, tylko chodzi o "sprawdzenie gogli przed strzelanką".

Jaka będzie widoczność przez tą szybkę po strzale z przyłożenia 450 fps'ową repliką ?

A na niektórych goglach/okularach nie pozostaje żaden ślad.

 

Więc chyba najlepiej tych wizjerów nie testować - wiadomo, że wytrzymają, a zrobione są po prostu z jakiegoś 'miękkiego' poliwęglanu.

Takie jest moje zdanie.

Link to post
Share on other sites

Więc chyba najlepiej tych wizjerów nie testować - wiadomo, że wytrzymają, a zrobione są po prostu z jakiegoś 'miękkiego' poliwęglanu.

Takie jest moje zdanie.

 

Sprawdzenie gogli / okularów po zakupie to obowiązek każdej osoby która będzie uczestniczyć w stzelance, oczy nie pietruszka - nie odrosną!

Wada produkcyjna, pęknięcie, osłabienie materialu - choć tego nie widać zawsze może się trafić.

 

Ślady w ESSach zostają zawsze (gwiazdki) dlatego zalecam testowanie strzelając w sam środek - pomiędzy oczami, ja testowałem szybki w Land Opsach strzelając z odległości 20-30 cm ~420fps i wszystko gra :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Posiadam gogle ESS NVG , Sprzedawałem je .

Gogle zawsze nalezy sprawdzić przed bojem . Sprawdz czy na szybce masz wszystkie oznaczenia , aby upewnić sie czy to oryginał !! ESS Z87+ cos tam cos tam ;p - nie pamietam pisze ze szpitala ;D

ESSy land opsy które kupiłem za 40 zł wytrzymały śrut z 15 metrów <- na szybie jest bardzo brzydki slad ale nie przeszlo na wylot ani sie nie wbiło :)) fote wrzuce w sobote

Edited by Niezgod
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...