Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wykonanie bez zastrzezen.

Ponad standardowa (jak na TM) ilosc metalu.

Nie rozumiem pytania dotyczacego mocy??

Wszystkie AEgi TM w wersji stockowej sa podobne.

Moge tylko powiedziec ze b. krotka lufa nie wplywa negatywnie na celnosc.

 

Jesli widziales go tylko na zdjeciach, to zanim kupisz koniecznie wez do reki - to nie jest maly karabin!

 

Dla mnie w wersji pudelkowej jest bez sensu: duzy, ciezki karabinek bez kolby jest IMHO do niczego.

Ja kupujac go od razu zalozylem troche rupci, w tym skladana kolbe.

Wyszedl bardzo fajny karabinek do CQB.

 

 

Pozdrawiam

v.

Link to post
Share on other sites

Majac wglad na Ventylatorowy moge powiedziec - duzy .. naprawde tez spodziewalem sie czegos mniejszego - widac nie wolno sugerowac sie fotkami. Tak jak go sobie przykladalem to wraz z kolba daje uczucie podobne do poslugiwania sie MP5. I tutaj zgadzam sie z Gunnerem - Kurtz jest zdecydowanie bardziej kompaktowy niz G3SAS.

 

Co i tak nie zmienia faktu, ze jest to ciekawy egzemplarz i mozna go sobie zakupic nie tylko do budynkow.

Link to post
Share on other sites
Co do G3 SASa to uważam że wygląda on świetnie ze stałą kolbą i tłumikiem widziałem gdzieś na sieci właśnie takie zdjęcie.

jaki jest sens robienia/kupowania subkarabinka maksymalnie skroconego a pozniej dokladanie mu stalej kolby i tlumika? to jak kupowanie walacha do pokrycia klaczy ;)

Link to post
Share on other sites
Co do G3 SASa to uważam że wygląda on świetnie ze stałą kolbą i tłumikiem widziałem gdzieś na sieci właśnie takie zdjęcie.

jaki jest sens robienia/kupowania subkarabinka maksymalnie skroconego a pozniej dokladanie mu stalej kolby i tlumika? to jak kupowanie walacha do pokrycia klaczy ;)

 

dla magicznego dodatku w nazwie !!! :) SAS :)

 

tak jak wielu kupuje AK47 Spetznaz dla jego nazwy

Link to post
Share on other sites

OK, troszke wyjasnien:

Karabinek bez kolby ktory po wyjeciu z pudelka ma 48cm dla mnie nie jest maly.

 

Kupilem SASa do CQB i nawet znajac jego wymiary sadzilem ze jest mniejszy...

Dla mnie dluga bron bez kolby jest wyjatkowo niewygodna, a w styczniu gdy go kupowalem nie wystepowal z kolba, to wymyslilem ze przykrece jakas... i jeszcze pare niezbednych dla nie smieci.

 

Moglem oczywiscie kupic Specnaza, MP5 RASa czy cus, ale bardziej podobal mi sie SAS.

Bawi mnie rowniez skladanie czegos bardziej indywidualnego.

 

Teraz to juz nie jest G3 SAS tylko G3 LRT.... :D

Efekt mojej zabawy mozna zobaczyc (prawdopodobnie, bo nie jestem w tym biegly) tutaj.

 

Jest tam rowniez porownanie wielkosci G3 LRT / AK47.

Acha, po kliknieciu na zdjatko mozna je powiekszyc...

 

pozdrawiam

v.

Link to post
Share on other sites
Guest LooK OuT!

No ale przeciez te kolbe zawsze mozna zlozyc, tlumik odkrecic i znowu mamy ok. pol metra solidnego oreza do CQB. Skladana kolba czyni SAS'a jeszcze bardziej uniwersalnym, tylko szkoda, ze nie jest dolaczana "do pudelka".

 

Czy oryginalny (ostry) G3 SAS jest czyms pochodnym od G3KA4?

Link to post
Share on other sites
O ile sie orientuje nie ma czegos takiego jak G3 SAS w wersji "ostrej".

Istnieje bardzo podobny subkarabinek, tyle, że nie jest produkowany seryjnie - jest to raczej "custom" na bazie którejś z wersji G3. Troszkę się różni od G3SAS, np dłuższą dźwignią napinania (ta w modelu TM raczej nie pozwoliłaby na załadowanie naboju 7.62x51...).

 

Zdjęcia:

 

hk51k_1.jpg

Jeszcze jedno

I jeszcze jedno, tym razem 5.56x45

Link to post
Share on other sites
O ile sie orientuje nie ma czegos takiego jak G3 SAS w wersji "ostrej".

Istnieje bardzo podobny subkarabinek, tyle, że nie jest produkowany seryjnie - jest to raczej "custom" na bazie którejś z wersji G3. Troszkę się różni od G3SAS, np dłuższą dźwignią napinania (ta w modelu TM raczej nie pozwoliłaby na załadowanie naboju 7.62x51...).

Z okresleniem "bardzo podobny" bylbym bardzo ostrozny :D
Link to post
Share on other sites

Pare slow o SAS'ie z mojej strony..

 

Po pierwsze jest brzydki .. i wlasnie ta brzydota dodaje mu troche profesjonalnego wygladu.

Mozliwosci przerobki widac na miejscu - ja sciagam sobie kolbe PDW by miec alternatywe, ktorej nie mialem w Kurtzu. Dodatkow jedna szyne RIS na bok - bo z dolu raczka (foregrip) zdecydowanie ulatwia operowanie replika ale trzeba pamietac o racjonalnym miejscu na latarke. Pasuja rowniez oba montaze gorne dla G3/MP5 - zarowno wysoki jak i niski.

Poza tym kolejna dobra rzecz - polepszyla sie celnosc, w odroznieniu od Kurtza G3 SAS jest celniejszy (jego lufa jest wg wszelkich danych o 20mm krotsza od MP5). Zasieg pozostaje taki sam jak wiekszosc "stockowych" AEG'ow ale wieksza jest szybkostrzelnosc niz na przyklad MP5K.

Rozmiary nie przeszkadzaja w wygodnym operowaniu bronia co rzeczywiscie sklania ja w strone walki w budynkach, aczkolwiek ja przetestowalem ja w trakcie strzelanki w lesie. Zaden problem.

Dla lepszego wygladu mozna nakrecic tlumik, na adapter ukryty pod atrapa tlumika plomieni.

Jak juz chwalic to chwalic - kolejna rzecz - magazynek na 500 kulek. Bardzo przyzwoita ilosc kojarzaca mi sie milo z moim hi-capem do AK. Wystarcza zupelnie a otrzymujemy ja prosto z pudelka bez wydawania dodatkowych pieniedzy. Po drugie w zwiazku z szybkostrzelnoscia (i ciezkim palcem niektorych) moze to okazac sie zbawienne.

Radosci nie ma konca - kolejny plus - wygodny dostep do regulacji hop-up'u po odciagnieciu "cocking handle" ukazuje sie otwarte okno wyrzutnika lusek a tam walek, ktorym regulujemy podkrecenie kulki.

Dodatki metalowe -tylna część korpusu , zespół szczerbinki, magazynek, spust, szyna RIS itp

Co do wytrzymalosci baterii ( 8.4V 600mAh ) to nie moge powiedziec bo wystrzelalem moze z 600 kulek w trakci strzelanki oraz przed i po(+/- 100) a bateria sie dalej trzymala ( wiec nie powiem czy rzeczywiscie starcza na 1000-1100 strzalow jak mowia na zachodnich forach).

 

Ogolnie rzecz biorac - bron b.dobra do CQB , zdecydowanie lepsza od Kurtza gdy chcemy ja zabrac ze soba w inny teren, dobre mozliwosci rozbudowy ( 3 kolby do wyboru - stala, PDW, wysuwana oraz 3 szyny RIS).

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Kolba jest od PDW.

Nie trzeba nic przerabiac, tylko odkrecic od zaslepki mp piatki, i dokrecic do G3. jak zamawialem to myslalem ze trzeba bedzie wiercic...

Selektor jest jak w G3, robiony pod prawa reke.

Ja jednak strzelam glownie z lewego ramienia, i nie mam problemu z obsluga dynksa kciukiem lewej dloni.

 

pozdrawiam

v.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...