Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

P90 kamizelka, paso-szelki a może coś innego ?


Recommended Posts

Witam

Mam pewny problem, który polega na tym, że nie mam pomysłu co wybrać do przenoszenia głównie ładownic na magazynki od P90.

 

Zastanawiałem się nad takim czymś:

http://miwomilitary.pl/?p=8.665.CHINCZYK-M...6.MIWO-MILITARY

 

bądź na takim:

http://miwomilitary.pl/?p=8.666.KAMIZELKA-...7.MIWO-MILITARY

 

Jak zapewne wszyscy wiedzą magazynki od P90 są dość długie i pewnie nie zbyt wygodne jest ich przenoszenie. Jako że dopiero kompletuje swój ekwipunek to piszę tutaj i prosił bym o pomoc w tej sprawie. Może jakieś paso-szelki ? Nie mam doświadczenia w takich sprawach więc wolę się dowiedzieć od osób które siedzą w tym już jakiś czas :D

 

Głównie strzelam się w lesie i chodziło by o to żeby można było się czołgać w miarę wygodnie z ładownicami .

 

Jeśli zły dział to prosił bym o przeniesienie w razie czego.

Edited by Harier
Link to post
Share on other sites

Czuć lenia. Opcja szukaj nie boli, bo temat już poruszany kilkakrotnie, ale skoro już tu jestem. Na początek przejrzyj ten dział Konfiguracja oporządzenia, na 1 stronie - post 14 - Catch fajnie oisał każdy rodzaj oporządzenia, jego plusy i minusy, znajdziesz w nim napewno odpowiedzi na Twoje pytania. Najlepiej przeleć cały ten temat to raptem tylko 69 stron.

 

btw - gdzie jest Foka :lol:

Link to post
Share on other sites

Czytałem ten temat z konfiguracją oporządzenia ale skapitulowałem przy 15 stronie :D. Wiem że dziwne mam podejście, że chce dopasować typ oporządzenia pod ładownice no ale nie mam doświadczenia i chciał bym po prostu wygodnie się poruszać w tym i nie mieć większych problemów z czołganiem itp.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie przeczytaj opis poszczególnych typów oporzadzenia sporządzonego przez Catcha post #14. Jak już pisałem znajdziesz tam odpowiedzi na wszystkie pytania. W 1 poście podaleś linki do kamizelek kp-8 i chińczyka. Chińczyk to typowy przykład panelu piersiowego - doskonale sprawdza sie w działaniu z pojazdów, lecz czołganie jest w nim zdecydowanie utrudnione. Kamizelka ma dosyć dobrą pakowność i fajnie rozkłada ciężar, jednak ponownie czołganie w niej nie jest przyjemne. Oporządzenie oparte na pasie - czołga sie w nim zdecydowanie najlepiej pod warunkiem że prawidłowo rozlożysz główne ładownice i kieszenie (na biodrach). Osobiście na poczatek radziłbym Ci wybrać tą ostatnią opcje. Beltkit możesz zawsze rozbudować o np. chest rig, a w przyszłości wykorzystać jako 1 linie oporządzenia. Oporządzenie oparte oparte na pasie i szelkach jest chyba najbardziej uniwersalne. Kup porządny pas i szelki, bynajmniej nie alice. Firm oferujących beltkit'y jest dużo: PS Tactical Gear (Kthulhu), Spec Ops, Crom, Miwo, prywatni krawcy.

 

Na IWA. ;]

 

To wiele wyjaśnia :lol: :lol:

Edited by shellshock
Link to post
Share on other sites

Bardzo mnie dziwi fakt , że w Polsce wszystko co Polski dotyczy jest najdroższe i najciężej dostępne. Aktualnie poszukuję plecaka w polskim kamuflażu "pantera leśna" o pojemności ok.50l. Wszędzie gdzie szukam znajduję maciupeńkie badziewia 25l za 20-30zł lub plecaki o podobnej pojemności ale z MIWO za 200-450zł (np. http://miwomilitary.pl/?p=8.426.PLECAK-BAK...5.MIWO-MILITARY ). Czy wiecie może gdzie kupię dobry plecak w polskim kamuflażu ( może być molle ) za sensowne pieniądze?

Edited by LukasL-ca
Link to post
Share on other sites

Napewno nie kupisz go w tym dziale, a tym bardziej za jak to okresliłes "sensowne pieniądze". No ja pierd^^^^ :!: , to już nie możesz zadać pytania w odpowiednim wątku ? tylko musisz śmiecić w pierwszym lepszym temacie ? czy masz może bana na szukanie i myślenie ? ---> PLECAK <---

Edited by shellshock
Link to post
Share on other sites

Wbrew pozorom składanie oporządzenia "pod broń" to jak najbardziej logiczne działanie - to po prostu jeden z czynników który musimy brać pod uwagę, taki jak nasze warunki fizyczne, wymóg i typ osłony balistycznej, warunki działania, rodzaj transportu, ilość magazynków etc. Inaczej składa się opo dla kaemisty, a inaczej dla kierowcy transportera czy gościa od ochrony osobistej.

 

Akurat P90 ze względu na swoje nietypowe magazynki wymaga specyficznego i dobrze dobranego oporządzenia i niejako podporządkowuje sobie pewne kwestie. Uwzględniając twoje deklaracje o czołganiu się jako istotnym elemencie taktyki działania - zoje sugestie w tym przypadku to albo jakiś pas modułowy z ładownicami przesuniętymi na boki (ew. skośnymi) jak niemieckie ładownice do Mp 38/40 z II WŚ. Względnie panel udowy przypięty do pasa, ale to już może stwarzać pewne problemy z czołganiem się.

 

Generalnie poprawne złożenie oporzadzenia do P90 wymaga pewnego przeszkolenia co do procedur obsługowych tej broni, przy czym nawet w airsofcie przećwiczenie poprawnego przenoszenia, złożenia z tej broni i wymiany magazynka (szybkiej i taktycznej z zachowaniem)

Link to post
Share on other sites

Po czytałem już trochę temat konfiguracji oporządzenia i teraz mam pytanie. Czy te wybrane szelki i pas będą dobre do ładownic do p90 ? Zależy mi też żeby było we flecu i takie właśnie można wybrać.

 

http://miwomilitary.pl/?p=8.780.PAS-TAKTYC...2.MIWO-MILITARY

 

http://miwomilitary.pl/?p=8.787.SZELKI-UNI...0.MIWO-MILITARY

 

Bardzo prosił bym o odpowiedź. Nie planuje przenosić nic poza kilkoma ładownicami, może jakąś manierkę . Ale głównie chodzi właśnie o przenoszenie ładownic.

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się nad takimi ładownicami

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=3507

 

Głównie to planuje kupić uszyć, bo znam dobrą krawcową która by mogła takie uszyć. I mam kolejne pytanie jeśli można, czy takie ładownice będą dobre ? Nie znam się na tych systemach czy tam standardach ale z tego co widziałem to większość poleca Molle i tutaj właśnie taki standard jest. I czy na pewno PT3 wystarczy ? Bo jednak około 32 cm ładownica to nie będzie za duża do takiego pasa ? Ale zresztą Ty wiesz dużo lepiej to w ogóle nie potrzebnie o to pytam skoro Ty mówisz, że PT3 lepsze to posłucham :D

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem co tu ma miwo do rzeczy - przecież napisał chłopak że chce pas i szelki stamtąd? Moim zdaniem jak chce tam nosić tylko magazynki jak sam deklaruje to mu pas Janosika nie jest specjalnie potrzebny.

 

Co do ładownic - te Condora nie byłby złe gdyby nie te podwójne paski mocujące. Jeśli możesz to zamów sobie podobne ładownice z kilkoma poprawkami - jednym, dłuższym paskiem mocującym MOLLE (pozwoli ci to także na kombinowane mocowanie po skosie), dłuższym i wydatniejszym językiem do odpinania klapy (np z taśmy 40mm) oraz z opcją podwinięcia klapy do środka.

Link to post
Share on other sites

Czy ja wiem czy srednio...pewna polska firma od jakiegos czasu ma to cos :P (ale firma nie ma jeszcze strony, bo sie wciaz robi i jak dobrze pojdzie do konca marca ruszy sklep internetowy itd). Co do ladownic na p90 jak dotad najczesciej sie spotkalem z noszeniem ich na pasie, czasami, ale niezbyt czesto na kamizelkach i pare razy w ladownicach udowych

Link to post
Share on other sites

Głupio mi znowu pisać, ale znalazłem inną ładownice

http://www.sklep.vest.pl/product_info.php?products_id=1454

Catch o coś podobnego Ci chodziło ? Dwa paski powinny być lepsze dawać lepszą stabilność, ale czy faktycznie tak będzie ? I jedno jeszcze są jeszcze jakieś sklepy w których można by kupić ładownice ? Bo na MIWO Praszce ani na Lubliniec nie widziałem, może jest jakiś mało znany sklep w którym można by kupić ? Wiem, że ciężko dostać takie ładownice do p90, ale może jednak jakiś tam sklep się znajdzie godny polecenia który ma akurat takie ładownice właśnie.

Link to post
Share on other sites

Bynajmniej Viper jest dużo gorszy od Condora - i jakościowo i konstrukcyjnie, a nie chodziło mi o dwa paski na szerokość - pojedynczy wystarczy, natomiast chodziło mi o pojedynczy pasek na całą długość tylnej ścianki ładownicy - a nie dwa krótkie jeden pod drugim jak jest w Condorze.

 

Pogadaj z tym gościem powyżej który zamiast napisać wprost że może miałby do zaproponowania w swojej manufakturce jakiś sensowny wzór ładownicy do P90 pisze w sposób wysoce niejasny. Myślę że dobrze będzie jeśli zaprezentuje on tu swój produkt, to będzie okazja do oceny i ew. rekomendacji.

Link to post
Share on other sites

A może ładownice udowe? przy założeniu bardziej z boku nogi w ogóle nie przeszkadzają przy czołganiu a wykonanie takich samemu czy przez krawcową to koszt ok. 12zł za ład. na 4magazynki. Wygląda to mniej więcej tak:

 

p1000414.jpg

w450.png

 

 

Zrobiona jest z torby uniwersalnej, "nadupnika" czy chlebaka (jak kto woli) BW. Ta lewa jest jeszcze nie wykończona.

Edited by Zambezi
Link to post
Share on other sites

To ja moze dorzuce cos od siebie - ladownice na 2 i 3 magazynki do P90. Krawedz samej ladownicy jest tak uszyta, ze zadna czesc magazynka nie ma prawa o nia zahaczyc (dodatkowo to szycie dobrze usztywnia sama krawedz, przez co latwiej wyciagac magazynki). Wykonanie to Cordura 1000D plus tasma poliamid 6.6 IRR, zamkniecie ladownicy w tym wypadku na klamre ITW Nexus.

 

p902.th.jpgp903.th.jpg

Link to post
Share on other sites

@kthulhu: Jaki typ montażu?

 

Chciałem zrobić sobie "naszywkę" na ramię smocka, na 2 magi, ale okazało się, że 2 sztuki idealnie włażą w kieszeń spodni (DPM Light), można ją zapiąć i z wyciąganiem, oraz wkładaniem tam magów nie ma problemu.

Co nie znaczy oczywiście, że nie kombinuje nad jakimś mądrym systemem przenoszenia tego na PLCE.

Edited by Tuksiak
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...