Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam. Ostatnio w mojej m16(WGCC) zaobserwowałem a właściwie wysłuchałem ciekawe zjawisko. Otóż przy strzale(właściwie to po) słychać metaliczne echo z dobiegające z mojej emki. Nie odbija się to ani na osiągach ani na szybkostrzelności, ale martwi mnie to troszkę. Zastanawiałem się czy to może być wina metalowych(stalowych?) zębów na tłoku, albo sprężyny. GB to prawie że stock wymieniona sprężyna na 170%PDI oraz głowica tłoka na Prometheusa z bodaj POMu. Co o tym sądzicie bo może się okaże że niepotrzebnie robię z igły widły, ale z drugiej strony nie chcę żeby się okazało że to początek końca ;-) .

Link to post
Share on other sites

Ja po wymianie na M120 oraz aluminiową głowicę tłoka też mam takie zjawisko. Sądzę że nie jest to jakimś złym objawem. Jeśli się mylę poprawcie mnie :) to też zacznę się martwić.

 

Pozdrawiam

 

edit//

 

przypuszczam że masz coś takiego

http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=447

 

Jam mam podobną tylko że Deep Fire więc pewnie dlatego takie mamy rezultaty. Wcześniej miałem plastikowy STOCK G&P.

Edited by murek94
Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz dobrze zrobiony shimming i ustawiony silnik to nie masz się czym martwić ;)

 

Mam taką nadzieję i tak muszę wyjąć gb bo śrubka od selektora się nieco poluzowała to od razu sprawdzę czy w GB wszystko gra, może sprawdzę jeszcze czy dźwięk się zmieni jak stockową sprężynę wsadzę.

 

Mocne sprężyny lubią takie fikuśne dźwięki wydawać. U mnie po wymianie na M110 też brzdęka co nieco i jest ok.

 

110 mocna sprężyna hmmm ciekawe ciekawe :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

GB rozebrany, podkładki sprawdzone, sprężyna wymieniona na stockową i echo znikło, a przynajmniej jest prawie nie słyszalne. Także najprawdopodobniej była to wina sprężyny. Chociaż sama praca zębatek też nieco inaczej brzmi. W każdym razie żadnych niepokojących dźwięków nie usłyszałem.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Pewno mocniejsza sprężyna obijała się po metalowej prowadnicy sprężyny i stąd te echo. Jeżeli to bardzo irytuje że nie można z tym żyć proponuję prowadnicę sprężyny z duraconu. Systema łożyskowana z duraconu jest wytrzymała i nie ma przy niej takiego echa.

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...