Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dwójnóg bipod własnej roboty


Recommended Posts

Do Ak, galila by pasowało. Ale do emek, G36 i innych bogatych broni nie. Krawędzie ma też to trochę za ostre więc było by kiepsko, gdyby sobie miałeś podczas biegu do okopu (np.) rozciąć sobie ręke.

ps. Ja biegałem swojego czasu ze statywem od teleskopu i na trójnoga się nadawał.

Link to post
Share on other sites

A jakieś konkretne powody dlaczego miałby nie pasować?? Co do krawędzi - bipod jest niedokończony, a ostrych krawędzi prawie że nie ma, a te które są będą pozaokrąglane. Jeśli ktoś robił własne bipody - wklejajcie zdjęcia, pochwalcie się ;)

 

PS: Co to jest bogata broń??

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites

Na ten przykład z zawiasu i 2 prętów (rurek?) Snup Dog robił pod M14. Tylko że ja mam na myśli coś więcej niż 2 pręty na taśmę zamocowane. No chyba że tylko ja się bawię w takie rzeczy, to wtedy tym bardziej dumny z siebie jestem :F

Link to post
Share on other sites

Mając bogatą broń miałem na myśli broń która jest robiona przez bogate państwa. użyłem złego słowa. Bo miałem na myśli Antonim słowa partyzancka broń. emki mi się kojarzą z Bajeranckim oprzyrządowaniem. a AK z byle czym, lecz też dobrze działającym.

Jeśli to pomalujesz na czarno i zaokrąglisz to prawdopodobnie zmienie zdanie.

Ps. Geniusz to nawet ze spinki do włosów zrobi Bipod

Edited by wija99
Link to post
Share on other sites

Jest składny, czy jednorazowy? Raz złożysz i nie otworzysz :F

Zabawne, bardzo ... Wiesz, jest jednorazowy a te całe śrubki i sprężynki to dla lansu i wiesz, tak że niby ma kontakt z bazą ... :wink:

 

Fajna sprawa, z czego jeszcze można zrobić takie coś?

Z blachy stalowej, śrubek, sprężyn i rurek aluminiowych. Do tego 2 montaże najtańsze do lunet i trochę pracy.

Link to post
Share on other sites

nóżki od drzwi są całkiem dobre

 

FOTKA

 

jak widać jest to płaska blaszana płytka przykręcona jedną śrubą i 2 rozkładane nóżki przykręcone do tej blaszki. nóżki z tyłu trzeba było ograniczyć bo rozkładały się o 180 stopni ;)

 

cała filozofia :)

Link to post
Share on other sites

Rzeczywiście, też fajne rozwiązanie. Ale pytanko: jest możliwość przymocowania do tego montaży na RIS??

 

PS: Ta luneta to BLOG, dobrze rozpoznaję?? ;)

 

nie myślałem o zakładaniu tego na RIS'a bo robiłem to stricte do VSR'ki

a lunetka to ACTION M1

Link to post
Share on other sites

No Majdżor jedna sprawa... Bipod powinien (nie musi ale powinien) mieć możliwość "obrotu" wzdłuż podłużnej osi karabinu. Chodzi o to, że nie zawsze masz na tyle "równe" podłoże, żeby ustawić sobie dobrze "broń". Dlatego pewnien zakres "skręcania" jest potrzebny. Poza tym czasem przy pewnych "rodzajach" celów trzeba zgrać oś pionową lunety-karabinu z "przechyloną" osią pionową celu. Przy strzelaniu na większe odległości np do stojącej sylwetki człowieka, podstawą jest utrzymanie osi pionowej karabinu/celownika na osi pionowej celu. kwestia poprawki na odległość w takim przypadku decyduje tylko o tym czy trafisz w stopę, podbrzusze-brzuch czy w głowę. Ale zawsze powinieneś trafić "wzdłuż" celu. łatwiej jest utrzymać siatkę celownika na celu "przesuwając" ją wzdłóż celu.

 

Teraz weź przypadek kiedy np z karabinu przeciwsprzętowego masz zniszczyć maszt anteny radiowej który ktoś ustawił "krzywo". Żeby przesuwać siatkę celownika wzdłuż osi celu musisz mieć możliwość ustawienia karabinu i celownika pod kątem pod jakim jest przechylony cel.

 

Tak poza tym to całkiem całkiem dwójnóg wyszedł ;) Poczekamy na koniec + malowanie ;)

Link to post
Share on other sites

No i jest koniec. A właściwie prawie, bo brak jeszcze plastikowych zakończeń nóżek. Ale tego prędko nie będzie bo na razie bipod i tak zapewne nie będzie używany, poza tym nie mam kompletnie pojęcia skąd takie zakończenia wziąć. Ale kiedyś coś wykombinuję.

img3075suj.th.jpg

img3076j.th.jpg

img3077c.th.jpg

img3078l.th.jpg

A tak wygląda z całością karabinu.

img3071p.th.jpg

Uprzedzając pytania w kwestii dziwnych eMek:

- tak, to jest PBS od kałasza

- tak, przed lunetą jest kolimator.

Założone to wszystko dla jaj, żeby zobaczyć jak wygląda, i może dziwny jestem ale cholernie mi się ta SPR podoba w takiej konfiguracji. I o dziwo kolimator w żaden sposób nie przeszkadza w celowaniu ani nic nie zasłania, można spokojnie celować.

Edited by MAJOR762
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 5 months later...

Mały odkop.

 

Wzorując się na opisywanej tu konstrukcji MAJORA762 skonstruowałem własny dwójnóg. Jego przewaga polega na tym, iż umożliwia on obrót w osi poziomej (nawet do 360 stopni). Siłę potrzebną do obrócenia można od bidy regulować.

 

Wykonany jest z blachy stalowej grubości chyba 1mm, oraz stalowego pręta. Plus oczywiście duże ilości śrubek, podkładek, nakrętek, itp.

 

Montaż na ris jest mojego autorskiego pomysłu - kawałek kwadratowej rury (nie wiem jak się to fachowo nazywa) z wycięciem o szerokości dołu (czy w tym przypadku góry) szyny, blokada za pomocą dwóch śrub wchodzących między występy na szynie. O dziwo trzyma się to solidnie.

 

img0166lw.th.jpg img0145uj.th.jpg img0161km.th.jpg img0157m.th.jpg

 

Nóżki nieregulowane, ale dorobienie ich nie stanowi problemu.

 

Koszt? Pieniężnie żaden - wszystkie materiały miałem w domu. Czas wykonania - mniej niż 1 dzień.

 

Więcej fotek na życzenie - musiałbym zrobić.

Edited by wiciok
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...