Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Moździerz


Recommended Posts

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To ja odpowiem bez sarkazmu :]

Oczywiście że da się zrobić moździerz ASG [ Dla poprzedników - Pociski moździerzowe wybuchają po opuszczeniu sprzętu a nie przed ... ]

 

Kiedyś widziałem taki projekt , dosyć podobny do działka na ziemniaki .

Bierzesz rurę kartonową , od dołu zatykasz .

W środku robisz małą komorę . Granaty wyglądają tak , że są dopasowane do średnicy rury , na końcu mają lont .

Wkładasz taki granacik lontem do dołu . Wtryskujesz w przerwę między nim a dnem trochę aerozolu [ gaz do zapalniczek albo dezodorant :D ] po czym odpalasz . Granat wylatuje i odpala się lont , po wypaleniu granat wybucha :]

 

Jeżeli gdzieś się pomyliłem to mnie poprawcie :P

Link to post
Share on other sites
Art. 7.

1. W rozumieniu ustawy bronią palną jest niebezpieczne dla życia lub zdrowia

urządzenie, które w wyniku działania sprężonych gazów, powstających na skutek

spalania materiału miotającego, jest zdolne do wystrzelenia pocisku lub substancji

z lufy albo z elementu zastępującego lufę, a przez to do rażenia celów na

odległość, z zastrzeżeniem ust. 2.

 

Ustawa o broni i amunicji.

Link to post
Share on other sites

To już lepiej zrobić coś na zasadzie równoważni.

 

Kładziesz granat dla przykładu na huśtawce, skaczesz na jedną stronę i granat leci.

 

Albo na sprężynie, tak jak takie śmietniki biurkowe, co trzeba nadepnąć i się klapa otwiera.

 

Kładziesz odbezpieczony granat, skaczesz na to, i granat leci.

 

Proste i skuteczne, tylko kto będzie śmietnik ze sobą brał? :F

 

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Ja Bardzo chce przeprosić pana Blizbor za to że chciałem się dowiedzieć jak można zrobić moździerz:) I w tym jest trochę mojej winy bo źle sformułowaniem moje pytanie:) Chciałem się dowiedzieć jak zrobić atrapę a nie strzelający:) Więc bardzo przepraszam za źle sformułowany post:)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Oky z tego co czytam pomysły kolegów są po za twoją twórczą możliwością, dlatego ja proponuję Ci nie moździerz a atrapę moździerza - wykonanie banalnie proste. Porzebujesz rury tekturowej lub PCV i 2 rurek PCV o małej średnicy, W rurze "głównej wiercisz dwa otwory wtykasz tam 2 rurki i gotowe, wystarczu jeszcze pomalować. Na zdjęciach atrapa malowana pendzlem bo brakło mi spreyów.

1008080.th.jpg

1008079.th.jpg

1008083.th.jpg

Kiedyś zrobiłem atrape moździerza na petardy hukowe: efekt był nie_chce użyć słowa [***] :-F Do wyżej przygotowanej atrapy trzeba wprowadzić dość szeroką rurę z metalu troche mniejszą od moździerza z dobrze zaspawanym końcem, nastepnie piankujesz (pianką montażową do okien) przestrzeń między obudową atrapy a metalową rurą ! Reszta tak jak wyżej. Do stalowej rury wewnątrz atrapy wrzucasz jakąś słabą petardę hukową. Efekt dzwiękowy jest podobny do prawdziwego wystrzału z moździerza. Warunkiem bezpiecznego koRZystania z takiej atrapy jest grubośścienna rura metalowa z dobrze zaspawanym końcem - to bardzo ważne ! oraz wrzucanie do środka słabych petard + zdrowy rozsądek :uśmiech: pzd ŁP

 

[Nie chce używać słowa "ban"... Zacznij pisać poprawnie albo go użyję!]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

A proszę Cię bardzo, choć ja nie rozumiem do końca czemu miałes problem wymyslić cos takiego - banał ;). Proponuję także luknąć do tematu "Atrapa rakiety" opisałem tam kilka pomysłów, które moga Cię zainspirować pzd

Link to post
Share on other sites

Zauważ kontekst polityczny tej tkz "donaldówki". Z powodu oczywistego ryzyka zastosowania nawet słabych petard i innych środków pirotechnicznych, każdy musi sam rozważyć czy jest w stanie stworzyć konstrukcję w 99,9% bezpieczną dla siebie i reszty grających. Ja skłaniam się bardziej w kierunku samej atrapy. Fotki lekko przekonstuowanych atrap moździerzy w bardzo luźnej stylizacji - nie wzorowane na żadnym konkretnym modelu czy konstrukcji, jedynie coś co z wyglądu przypomina moździerz:

1008087.jpg

1008091.jpg

1008089.jpg

1008088.jpg

Wykonaie tuba tekturowa, rura platikowa o różnym przekroju, klej Patex, farby olejne, akrylowe, spreye, kawałki HDF.

Link to post
Share on other sites

Analizowałem ten pomysł i doszedłem do wniosków:

1. Strzał oparty na GG lub CO2 znikoma skuteczność bojowa,

2. Strzał oparty o wybuch materiału pirotechnicznego - wysoki stopień skomplikowania konstrukcji oraz ryzyka wypadku. Odpuściłem ten pomysł już w trakcie projektowania na kartce ale nie mówię, że się nie da. Czekam na wizulane efekty twojego pomysłu pzd ŁP

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

mam pewien problem, od jakiegoś czasu próbuje zrobić proste "działko na ziemniaki" z tym ze zamiast ziemniakami ma strzelać np. małymi lekkimi granatami dymnym (albo atrapami) i zamiast otwierać całą konstrukcje i napełniać ją np. dezodorantem to w korku umieściłem zawór od zapalniczki http://img145.imageshack.us/gal.php?g=dsc01454h.jpg i armatke ładuje gazem do zapalniczek. odpalam "pstryczkiem" od zapalniczki który połączenie z innym kablem ma pod korkiem z zaworem http://img99.imageshack.us/img99/7449/dsc01451k.jpg . gdy naładuje gazem i odpalam nic się nie dzieje zero jakiegokolwiek efektu pomimo ze po zdjęciu korka jest iskra i to nawet spora. nie ważne ile gazu tam ładuję czy to minimalnie czy to na maxa że aż ładunek wylatuje od ciśnienia (ale leci na jakieś 30 cm) nic zero zapłonu i teraz pytanie czy to gaz się nie chce palić (ładowałem tam wszystko od WD-40 poprzez spray do dezodorantu) czy to ja coś źle robię??

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...