Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Opis okularów i gogli na TaiwanGun.com


Recommended Posts

Ja też tu trochę skrobnę.. Może być to dziwne i śmieszne zarazem, ale okularki budowlane za 10zł potrafią wytrzymać o wiele więcej niż okulary ochronne ze sklepu asg po 100zł... Sam do takich okularów budowlanych strzelałem chyba z pół metra i nawet draśnięcia.

Dzisiaj z ciekawości postrzelałem do okularów przeciwodpryskowych kuponych w Castoramie za ok 10zł. Seria z AK 430fps z odległości 20cm. nie zrobiła na nich wrażenia :-)

Edited by Boanerges-Jastrząb
Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem po co ten temat, okularki mają atesty to wytrzymają minimum tyle ile jest w atestach opisane. Okularki nie mają atestów wytrzymają coś alb i nie (raczej nie). Temat wałkowany kila razy

Po co ten test ? poniżej fragment z poradnika umieszczonego na tym forum :

"Uwaga! Według obowiązujących przepisów - okulary ochronne nie mogą otrzymać klasy wytrzymałości wyższej niż F. Oznacza to, że okulary z klasą wytrzymałości F, w rzeczywistości mogą (ale nie muszą!) zabezpieczać przed trafieniem kulki o znacznie większej energii kinetycznej. Nawet jeśli dane okulary ochronne byłyby w stanie zatrzymać kulkę o masie 0,2g pędzącą z prędkością 1000 FPS - w dalszym ciagu będą oznaczone jako F."

Okulary antyodpryskowe z mareketów budowlanych i tzw.balistyczne mają atest z klasą F. Opierając się na cytowanym fragmencie prawdziwą pewność da tylko przestrzelenie z podkręconej repliki

Link to post
Share on other sites

Siema,

Ostatnio z kumplem przestrzelaliśmy takie oto gogle: http://www.taiwangun.com/gogle-taktyczne-typ-desert-locust-black-acm. Efekt? NIEZNISZCZALNA SZYBKA, niewiem czy tak jest tylko w pojedynczym egzemplarzu, czy we wszystkich, ale SWD A&K z konwersją Mancrafta z metra im nie dało rady. Drugie SWD z konwersją AIRSOFTPRO też ten sam efekt. Zaznaczam, iż więcej sztuk nie testowałem, pozdro

Link to post
Share on other sites

Przestrzelenie coś da, ale tylko dla użytkownika TYCH konkretnych testowanych okularów/gogli. Jeżeli okulary X nie mają atestów to Twój test okularów X nic dla mnie nie da. Atest jest jakby gwarancją, że okulary wytrzymają. Natomiast jeżeli nie ma atestu to jest loteria - może być tak, że jedne na 1000 wytrzymają, ale pozostałe 999 się rozpadnie na kawałki od podmuchu wiatru. Dlatego Wasze przetestowanie jednego egzemplarza nieatestowanej ochrony oczu nic dla ogółu nie daje.

Kupcie 1000 albo 10000 sztuk tej ochrony oczu, przetestujcie wszystkie (zarówno szybki jak i oprawki (swoją drogą, testowaliście oprawki?)) i wtedy napiszcie o wynikach badań.

Edytuj: dlatego cały temat jest bez sensu.

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites

Post Wojtka jest w tym temacie najważniejszy i odpowiada na wiele pytań (także na to, które odkopało temat). Nie ma co próbować udowadniać ile co które gogle bez atestów wytrzymują, bo a nuż ostatnia kulka, którą wystrzeliliśmy do testów jest też ostatnią jaką te gogle wytrzymają.

No i chyba lepiej się uspokajać do snu

niż postami, że "jakieś gogle wytrzymały serię" :P Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...