Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

problem z podkręcaniem


Recommended Posts

Komora z sr25 P&J, precka guardera 590mm, gumka systemy czarna, dystanser typ H P&J (czyli o ile wiem, element).

 

Problem jest taki, że kulki nie są podkręcane.

 

HU na zero- kulka leci szybko, spada, norma.

 

W miarę podkręcania HU nie następuje efekt podkręcenia, a jedynie wizualnie potwierdzone zwolnienie kulki.

 

HU na max - kulka niepodkręcona, spada 5-10m ode mnie.

 

Patrząc w światło lufy wszystko jest ok. Cycek pojawia się dokładnie tam gdzie powinien.

 

Gumkę wyczyściłem od wewnątrz jak i całą lufę.

 

Pomiar na chrono na 0.2- 455-460 fps.

 

Testy z podkręcaniem na G&G 0.28.

 

Rozwiązanie?

Link to post
Share on other sites

Sprawdz dystanser i pobaw się regulacją bez czy wszystko działa jak powinno

 

Tzn co? Co mam zobaczyć niby na tym dystanserze? No wygląda tak jak na zdjęciach, więc chyba ok. Sprawdzić, czy działa jak powinno? No kręcę, a w lufie pojawia się cycek. Co ma się niby więcej dziać.

Link to post
Share on other sites

Czy dystanser jest ulożony jak powinien, czy nic sie tam nie blokuje.

 

Przeczyść całą komore ponownie.

 

Jak to Ci nie pomoże zainwestuj w nową gumke hu.

 

Po otworzeniu komory dystanser był dokładnie tam gdzie powinien. Zresztą, cycek w lufie był.

 

Gumka jest nowa. Założona w październiku 08, ale przebieg ma może z 500 bbsów.

Link to post
Share on other sites

Albo smar albo gumka sparciała.

 

Gumka raczej nie sparciała, bo gun leżał w domku, nawet mrozu nie poczuł. Zresztą, na normalnym dystanserze śmiga ok.

 

GB smarem nie pluje. W środku guka czysta jak dupka niemowlęcia (przeczyściłem).

Link to post
Share on other sites

Demo666, nie przejmuj się. Mi na tym dystanserze H PJ + komora KA + gumka systemy też "kijowo" kulki podkręcało. Wymiana na zwyczajny pomogła.

 

PS. Bez dystansera typu H da się żyć ;)

 

Sprawa jest poważna...bo tamten dystanser oddałem w zamian za H :)

Link to post
Share on other sites

Ja mam w 3 replikach gumki systemy, w 2 z normalnym dystanserem podkręca super. W jedenj mam H i tam właśnie kijowo.

Dystanser można sobie dorobić choćby z kabelka z silikonową oprawką, ja tak zrobiłem i jest ok. Albo można namówić kolege coby gumkę zamówił gdzie w komplecie są dystansery.

Albo zamówić inną gumkę, na białym madbullu dystanser H działa wyśmienicie np. :)

Link to post
Share on other sites

Miałem w M16 dystanser typu H + komora KA + guma Systemy. Efekt taki, że kulki były praktycznie w ogóle nie podkręcane.

 

Próbowałem też gum MadBulla czerwonych z dystanserami trapezowymi, również z komorą KA. Efek taki, że raz kręciło kulki za bardzo, raz za słabo...

 

Od tamtej pory odechciało mi się kombinować, zostałem przy gumie Systemy i dystanserze Guardera i jest git. Jeśli masz czas i ochote - możesz kombinować. Mi brakowało już nerwów. ;)

Link to post
Share on other sites

Nie sądzę aby była jakaś różnica wynikająca z tego kto taki dystanser produkuje... przecież to jedno i to samo...

 

Nie wspomniałem jeszcze jednego. U mnie (komora KA) dystanser nie wypychał gumki hop-up wystarczająco i podkręcał kulki dość słabo. Na pełnym wysunięciu hopek podkręcał kulki o wadze max 0,3g. Dałem więc podkładki i teraz kuleczki lecą jak po sznurku i zauważalnie lepiej niż na stockowym miękkim dystanserze.

 

Problem może być też w kulkach :)

Za przykład podam goldenballe które u mnie wogóle nie współpracują z gumką (jedne wbijają się w ziemię, a inne lecą w kosmos).

 

Jeszcze jedno co mi przychodzi do głowy to magazynki. Miałem kiedyś taki problem, że na midcapach (krótkie g&g do sr-25). Problem był taki, że pierwsze kulki leciały bardzo słabo, czasami podwójnie (około 15), a następne już idealnie. Do tej pory nie wiem co się działo, ale wiem, że problem zniknął kiedy zeszlifowałem tylną ściankę magazynka...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...