Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ładowarka NC-789A


Recommended Posts

Nabyłem ładowarkę z machinegun.pl o oznaczeniu NC-789A (nazwa na ładowarce to "Newstar")

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=301

Po jej otrzymaniu zauważyłem, iż nie ma ona możliwości wyboru natężenia prądu ładowania baterii. Według producenta ładowarka ładuje w godzinę baterie od 1300mAh do 1800 mAh. Jest również napisane, że ma ona automatyczne odcięcie ładowania (zabezpieczające). Równocześnie z instrukcji dowiaduję się, iż odcina ona ładowanie dokładnie po godzinie działania bez względu na stan naładowania beterii.

I jestem w kropce. Nie mam pojęcia czy odcina ona ładowanie w momencie kiedy bateria jest naładowana czy po prostu po godzinie. Jednocześnie brak informacji jakim natężeniem prądu ona ładuje więc nie mogę sobie obliczyć według wzoru jak długo powinna ładować baterię 1700 mAh.

Szukając odpowiedzi w sieci okazało się, iż ładowarka NC-789A nigdzie nie występuje pod nazwą Newstar, tylko nazywa się Winstar. Oto przykład:

http://www.airsoft-guide.com/gear.asp?product=749

Na zdjęciu widać, że jest ona wyposażona w regulację natężenia prądu ładowania baterii. Ładuje też baterie do 3300 mAh. Ta moja do 1800 mAh.

Jeżeli ktoś miał do czynienia cokolwiek z takimi ładowarkami jak ta ze strony machinegun to proszę o poradę. Nie chcę niszczyć baterii eksperymentując. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że ładowarka ta została wyposażona w czujnik i sama odłącza ładowanie kiedy bateria osiągnie szczyt natężenia.

Jeżeli ładuje ona baterię 1800 mAh w godzinę to powinna dawać prąd ładowania 2,520 A, czyli żeby naładować baterię 1700 mAh takim prądem powinienem odłączyć ładowanie po 56,6 minutach ładowania :) To mój jedyny ratunek.

Link to post
Share on other sites

Wysłałem kiedyś maila do machineguna i powiedzieli mi że ona nie ma funkcji zakończenia ładowania po naładowaniu baterii, co za tym idzie - baterię może ładować w nieskończoność "ale ze względu na sposob ladowania nie jest to grozne dla baterii".

To tyle z mojej strony

Pozdrawiam

Wochu

EDIT: Rzeczywiście, napisałem o ładowarce wolnej, za zmyłkę przepraszam.

Link to post
Share on other sites

Wez nie siej paniki. Z tego co wiem ta ladowarka sama sie wylacza po godzinie. Mam ja ale nie kozystam z tej funkcji bo mam baterie 1200 i laduje 45-55 minut. Jezeli masz baterie z przedzilau 1300-1800 to wez ja wepnij na godzine i tyle a nie wymyslaj, bo nie po to kupiles sprzet za 200 zlotych by teraz kombinowac. Nie boj sie - bateria nie jest z czekolady, nic jejsie nie stanie nawet jak ja 500 razy naladujesz...

 

PS. Kupilem uzywana baterie i uzywana ladowarke. Komplecik ma conajmniej rok.

Link to post
Share on other sites

Nie siej, nie siej .. czy ja na rolnika wyglądam.

Każdy ma inne podejście do używanego przez siebie sprzętu. Ja akurat mam do tego dokładne i pedantyczne podejście. Jak już coś robić to dobrze. Dlatego pytam, a kto pyta ....

Pozdrawiam

PA.

PS. Mimo wszystko taka odpowiedź też jest pomocna :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...