Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

KING ARMS Troy MRF-R


Recommended Posts

Witajcie,

 

Szukam dla siebie jakiejś długiej eMki. Bardzo mi się podoba i zastanawiam się nad kupnem King Arms Troy MRF-R http://asgshop.pl/sklep/produkt.php?id=2382

Do tego tuning do ok. 400 fps.

Czy ktoś z Was ma może taką replikę? Byłbym wdzięczny za opinie na temat awaryjności, wykonania i ogólnie jak się sprawuje.

Nie znalazłem wielu tematów na temat emek KA więc wszelkie opinie na ich temat mi pomogą w wyborze.

Ewentualnie co byście polecali w podobnej cenenie (1400 + tuning)?

 

Serdecznie pozdrawiam

zolzemon

Link to post
Share on other sites

Jedyne co mogę Ci powiedzieć na temat wyrobów firmy KA to:

 

-świetna komora hop-up (jeden z powodów dlaczego warto kupić tą replike)

-body tejże firmy może i jest śliczne i full bajer, ale mnie tam trochę po pewnym czasie zaczęły irytować te bajery. Zatrzask klapki lubił wylecieć w kosmos (oczywiście sprężynka i kilka małych części oddzielnie i po zatrzasku), blaszka imitująca zamek krzywiła się przy najmniejszym dotknięciu co psuło od razu system "działającego" "bolt-kacza". Ogółem o wiele bardziej spodobał mi się system body w G&P (klapka wyrzutnika, brak zbędnych bajerów itp.). Jedyne co to świetny system pinów w body King Arms'a.

Link to post
Share on other sites

King Arms lepszy!

Przede wszystkim komora HU.

Jakość wykonania i spasowanie części zewnętrznych znacznie lepsze od G&P.

 

Kolega Hawk chyba walczył wręcz, że pogubił i pogiął elementy wyrzutnika... ;-)

 

Pozdrawiam,

Lambert

Edited by Lambert
Link to post
Share on other sites

King Arms lepszy!

Przede wszystkim komora HU.

Jakość wykonania i spasowanie części zewnętrznych znacznie lepsze od G&P.

 

Otóż to ;-)

 

 

Posiadam replike TROY CQB SPC A5

King Arms około miesiąca...wiem ,że krótko a do tego byłem z nią tylko na jednej strzelance...w Łowiczu ;)...ale....ale...

Miałem CA , G&G , G&P...itd. lecz King Arms rozwalił mnie na łopatki jak tylko wyjąłem go z pudełka co nie miało miejsca w przypadku poprzednich replik. Zewnętrznie jest doskonały i nie uważam aby blaszka imitująca zamek była jakaś...leva ;) Do tego rozwiązania stosowane przez KA ( jak piny ) są świetne i G&P chociażby powinno się uczyć :-F

 

Wewnątrz też niczego sobie ,choć ja od razu poszedłem w level I tuningu i teraz ma wg. ASGshopu 370 fps...i styknie. ROF jest powalający na batce 9,6 ( zębatki stockowe pewnie niedługo skończą żywot ale po 10 tyś. kulek i moim ciężkim palcu nie ma na nich śladu zużycia ,więc nie są zrobione ze znalu ;) ).

 

Pasują magi CA, TM i co jasne, KA. Nic nie chybocze i nie lata.

 

Wedlug mnie ta replika jest świetna...i jedyny jej minus to miejsce w kolbie na batke...no trzeba sie naszukać ,żeby dorwać pasującą. Luzu kolby zbytnio nie przeszkadzają. No i oczywiście kolbe można zmienić...lub kupić model ze stałą a nie MODSTOCK.

 

Jak coś to pytać na PW.

 

Pozdrawiam,

Levy.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Witam.

 

Właśnie zamówiłem tą replikę (TROY MRF-R King Arms) w promocji, z tuningiem II stopnia do 420-430 fps. Jak dostanę ją w swoje łapy i przestrzelam w boju to wystawię konkretną reckę. Opinie na temat tej firmy są podzielone... właściciele M4 KA narzekają na kolby i problemy z przednim chwytem lub skupieniem. Dlatego wybrałem ten model ponieważ ma stałą kolbę konkretny chwyt (ris) i długą lufę (lepsze skupienie). Z moją ekipą stosujemy głównie zieloną taktykę dlatego długość broni nie przeszkadza jak by to było w przypadku CQB. Czytałem również opinie o pękających GB łamiących się częściach itp... replika jest na gwarancji jak coś pęknie to poleci do wymiany albo zainwestuję w inny wzmocniony GB. Poza tym nie mam zamiaru wbijać tą repliką gwoździ rąbać drzewa ani wybijać dziur w murze... będzie traktowana tak jak mnie uczyli w wojsku na równi z ostrym AK wtedy zobaczymy... jednak muszę zmartwić wszystkich ponieważ nawet ostrego AK trzeba było czyścić, smarować, rozkładać, składać, czyścić, smarować, rozkładać, składać, czyścić, smarować, rozkładać, składać... i tak w koło co dziennie (byłem wartownikiem). Nie ma rzeczy niezniszczalnych. Kolejnym powodem dla którego zdecydowałem się na tą replikę to jest wygląd zewnętrzny który według wielu użytkowników powala na kolana, czyli sprawia wrażenie prawdziwej ostrej broni i o to mi chodzi. Tak jak już pisałem czekam na replikę wybiorę się na kilka imprez i postaram się napisać coś konkretnego o tej replice...

 

Pozdro :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie.

 

Wziąłem replikę na próbne strzelanie. Przypomnę tylko że jest to replika firmy Kings Arm model TROY MRF-R zakupiona w sklepie asgshop.pl do której zamówiłem tuning II stopnia, co pozwoliło na osiągnięcie replice średnio 420 fps, poza tym nie było w niej nic zmieniane. Lufa i gumka HU jest stockowa. Jedna rzecz jaka zaskoczyła mnie w tej replice to rodzaj metalu z którego jest wykonana... to zwykłe aluminium być może z jakąś domieszką. W każdym razie nie jest to stal, co może być plusem ponieważ replika nie będzie nam rdzewieć... a dla innych właśnie może to być minusem. Ja mam mieszane uczucia i jeszcze nie wiem czy liczyć to jako plus czy minus repliki... Poza tym całość jet wykonana z chirurgiczną precyzją i na prawdę cieszy oko. Wszystko działa precyzyjnie bez zbędnych luzów czy drgań. Magazynek jednak posiada małe luzy (lewo prawo) lecz dla mnie to jest norma ( Mój ostry AK też je miał :mrgreen: ). Kolba... pokryta jest warstwą meszkowatej farby w dotyku przypomina szorstką gumę lub materiał lecz na 100% będzie schodzić podczas użytkowania. Ten element i tak leci do wymiany na kolbę zrobioną z tego samego materiału co oryginał.

 

Strzelamy... załadowałem maga kulkami sygnowanymi przez asgshop o wadze 0,25g. Mierzę w mały krzak strzelam i kluka opada po około 30 metrach (chwila niepewności)... korekta HU kolejny strzał... i uśmiech od ucha do ucha :mrgreen: replika wali na 55-60 metrów ogniem skutecznym, a gdyby podnieść lufę, łukiem kulka poleci jeszcze dalej. Przełączam na automatyczny tryb ognia, strzał i znowu uśmiech który prawie zatrzymał się na potylicy :mrgreen: skupienie idealne każda kulka na 50 metrach wpada w cel szerokości pnia drzewa (30-40 cm) Dalej nie mierzyłem ponieważ kulki znikały mi z pola widzenia. Posiadałem wcześniej replikę M4 firmy P&J która miała 430fps i różnica w osiągach jest kolosalna. Jeśli chodzi o kulturę pracy to TROY MRF-R zachowuje się jak na markową replikę przystało. Odgłos strzału jest przyjemnie wygłuszony i nie powoduje odruchu zmartwienia o wnętrzności GB. Replika jeszcze musi dotrzeć się na kilku strzelankach i wtedy okaże się czy jest w 100% dobrym sprzętem. Na dzień dzisiejszy jestem zadowolony. Zależało mi na osiągnięciu takiej właśnie mocy i zasięgu który mile mnie zaskoczył. Przypomnę tylko że nie wymieniałem gumki HU i lufy.

 

Po kilku strzelankach opiszę jak zachowywała się replika. Na razie to tyle. Polecam tą giwerę z czystym sumieniem zwłaszcza że można ją dorwać teraz w promocji :-F

 

Pozdro!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ok dla zainteresowanych ostateczna recenzja. Replika była już na kilku strzelaniach zdążyła zaliczyć mocną glebę ( z mojej winy :-F ) po której chińczyk rozpadł by się w drzazgi... Wniosek jest taki że z zewnątrz replika jest pancerna, wszystko jest dobrze spasowane i nic nie dostało żadnych luzów. Jedynie delikatnie zaczęła ścierać się ochronna warstwa na kolbie. Replikę rozbierałem już kilka razy w celu wymiany szkieletu GB na G&P oraz wymiany podzespołów mechanizmu GB... piny nie mają żadnych luzów wszystko wchodzi ciasno i solidnie. Dla pewności przesmarowałem wszystkie ruchome mechanizmy body i faktycznie Bolt catch działa kosmetycznie jak to napisali na stronie asgshop'u, co bardzo dodaje realizmu replice i naprawdę cieszy. Podsumowując powiem że jest to solidna replika wykonana bardzo dokładnie i porządnie.

Zauważyłem że jest chyba nie wielu użytkowników tej konkretnie repliki z konwersją TROYa, dodam tylko że konwersja ta jest o tyle ciekawa że jest oparta o system ree-floating barrel czyli bez jakiegokolwiek podparcia lub innego kontaktu lufy z łożem, oprócz gniazda lufy znajdującego się w komorze zamkowej. Mimo tego lufa trzyma się bardzo mocno i nie chwieje się samoczynnie chyba że użyjemy odpowiedniej siły. Mam nadzieję że moje 3 posty mogą pomóc komuś w podjęciu decyzji.

 

Pozdrawiam

"13"

Edited by Trzynasty
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Wymieniałeś szkielet na G&P bo uważasz że ten z King Arms jest słaby ??

 

Mam coś podobnego tylko trochę w innej konfiguracji, a że jestem po tuningu na m140 i systemie zastanawiam się czy szkielet nie walnie w KA.

Poza tym chyba silnik też do wymiany przynajmniej na PJ III gen.

Link to post
Share on other sites

GB wymieniłem bo ten od KA na M130 po prostu pękł. Przy dobrym podkładkowaniu i na baterii 9,6V 4000 mAh firefoxa silnik daje sobie bardzo dobrze radę. Ale nie próbowałem wkładać innego silnika dlatego nie powiem czy jest jakaś różnica.

 

Obecnie sprzedaję tą replikę na części lub dla zainteresowanych w całości. Przechodzę na AK i dlatego taka decyzja.

 

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=86187

Edited by Trzynasty
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...