Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cos dla realistow - magazynki STAR


Recommended Posts

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Matko i córko!!!!!!!!!  8O  

 

Toż to wygląda niczym latryna!!!

 

Kwestia gustu ....

 

W każdym bądź razie gdyby ktoś planował robienie z G36 parasnajperki to magazynek wg. mnie w sam raz, a już gdyby ktoś pokusił się o przerobienie :idea:

G36C na SL9 SD to magazynek jest wręcz idealny :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

No i po testach.

Magazynki prezeszły testy podczas pierwszego dnia walk w Kłominie. Na 10 testowanych magów 2 nie podały kulki za pierwszym razem po wciśnięciu w gniazdo. Trzeba było wyjąć (stracić 3 kulki) i wsadzić jeszcze raz. Ogólnie nie trzeba ich przytrzymywać bo pasują do gniazda idealnie i ciasno (M15A4 TC). Trzeba tylko wbić je dostatecznie mocno żeby usłyszeć dzwięk kulek wciskanych przez sprężynę do komory. Ładowania magów trzeba dokonywać na tzw "chama" czyli nawciskać ile się da przy pomocy ładowarki, bo sprężyna jest krótka i mocna więc opór jest znaczny.

Magi działają mi praktycznie bez zarzutu. Jedyną ich wadą/zaletą jest to, że trzeba je zmieniać i jak człowiek nie jest wprawiony w takiej manipulacji podczas przebywania pod ostrzałem to może się nieźle popier..lić. Pamiętam jak ostrzeliwałem bazę kolorowych i waliło do mnie i do kevina 2 strzelców z okien, a ja w choinkach zmieniałem te magi - jeden po drugim, w końcu się zdenerwowałem i rozsypałem je na ziemi i na jedną kupkę rzucałem puste, a drugiej brałem pełne.

Podczas walki jest problem ze składowaniem pustych magów i trzeba do tego wykorzystywać boczne cargo od spodni lub coś innego. Konia z rzędem temu, kto dokona tego kurcząc się za jakąś skromną osłoną kiedy mu kulki nad głową śmigają. Trzeba wiele wprawy by to robić. Ale miło jest dochodzić do jakiejś wprawy.

I jeszcze jeden mankament - element popychający kulki w magu jest okrągły i jasnoszary i czasem w walce człowiek nie może na szybko odróżnić go od kulki. Dlatego czasem do gniazka magazynka wkładałem pusty mag i strzelałem po czym ze ździwieniem stwierdzałem, że nic nie wylatuje z mojej lufy.

Ogólnie jest z nimi ubaw, tym bardziej jak się ma ich tyle, że w ładownic się wylewa :)

PA.

Link to post
Share on other sites
Magi działają mi praktycznie bez zarzutu. Jedyną ich wadą/zaletą jest to, że trzeba je zmieniać i jak człowiek nie jest wprawiony w takiej manipulacji podczas przebywania pod ostrzałem to może się nieźle popier..lić. Pamiętam jak ostrzeliwałem bazę kolorowych i waliło do mnie i do kevina 2 strzelców z okien, a ja w choinkach zmieniałem te magi - jeden po drugim, w końcu się zdenerwowałem i rozsypałem je na ziemi i na jedną kupkę rzucałem puste, a drugiej brałem pełne.

ja na to mam prosty patent. magazynki pelne trzymam w ladownicy dnem do gory, pustem gora do gore - po pierwsze na pierwszy rzut oka (jak jest czas) widac ze nie ma kulki, po drugie samo skierowanie maga wskazuje ktore brac

poza tym jak zwykle, z niektorych ladownic latwiej sie wyjmuje z innych trudniej (mi latwiej z uda niz z kamizelki) wiec jka mam chwiel czasu przekladam puste magi do tych mniej wygodnych ladownic a pelne wkladam do wygodniejszych

 

Podczas walki jest problem ze składowaniem pustych magów i trzeba do tego wykorzystywać boczne cargo od spodni lub coś innego. Konia z rzędem temu, kto dokona tego kurcząc się za jakąś skromną osłoną kiedy mu kulki nad głową śmigają. Trzeba wiele wprawy by to robić. Ale miło jest dochodzić do jakiejś wprawy.

jest cos takiego jak "dump bag" poszukaj w sklepach z oporzadzeniem. To jest torba udowa zamykana zwykle na zipper albo velcro, a na klapie jest duza szczelina przez ktora wrzuca sie puste magi

 

Ogólnie jest z nimi ubaw, tym bardziej jak się ma ich tyle, że w ładownic się wylewa :)

klimat jest niepowtarzalny :)

waro potrenowac szybkie wymiany z odzyskiem:)

Link to post
Share on other sites

Foka - z tym dump bagiem to wiem, że coś takiego jest i wiem jak to się je. Chciałem sobie sam takie coś zmontować, ale z czasem niestety się nie wyrobiłem na Borne. Później sobie coś takiego zrobie.

Jeśli chodzi o odwracanie magów dnem do góry itp to problem jest taki w moim przypadku, że dno jest oklejone taśmą bo zrobiłem sobie mag pull'e i ni uja mi nie wejdą do ładownic kamizelki odwrócone podajnikiem do góry.

A klimat jest owszem świetny tylko trzeba troszku popraktykować. Jeżeli normalny żołnierz sobie z tym radzi to czemu nie mam ja sobie poradzić, w końcu to moja największa pasja.

Ogólnie polecam te magi każdemu kto ma za dużo czasu na polu walki, temu co potrafi znajeżć kryjówkę w boju i zmienić maga ukrytym, temu co ma dobrze zorganizowany team, który go osłoni własnym ogniem podczas wymiany maga i tym co lubią realizm.

Ostatecznie jak się zdenerwowałem pierwszego dnia na terminatoryzm to wrzuciłem hicapa do gniazda.

PA.

Link to post
Share on other sites

Foka, a Ty masz MP5 chyba ? i TM'y Ci sie tna ? nie moze byc... CA owszem, mam MP5 SD2 z ICS, kupilem low cap'a classic army i kapa, pojedynczy tnie, seria tnie, a TM'y chodza jak zloto...

W poazdzierniku te plastikowe 30 kulkowe bede dostepne w Polsce do MP5, juz sie nie moge doczekac ;]

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Absolutnie się nie tną. Był jeden problem, o którym wcześniej wspomniałem: w przypadku dwóch pierwsza próba wbicia maga do gniazda nie spowodowała zwolnienia blokady maga i kulki nie wlazły do komory HU. Po wyjęciu i powtórnym wsadzeniu było wszystko OK. Takie coś stało się dwa razy i więcej się nie powtórzyło z tymi samymi, ani z innymi magami. Dziwne jest to, że moj kolega Kapciuch ma 3 takie magi i miał problem, gdyż musiał magi popychać ręką by podawały kulki. Ma taką samą broń, tylko magi kupował w innym polskim sklepie. Oklejenie taśmą wykluczyło problem, ale u niego występował. Może to, że moje magi są tak idealnie dopasowane do mojego egzemplarza M15 CA to efekt ciasnego gniazda akurat w tym egzemplarzu, więc nie powiem jednoznacznie, że będą pasować do każdego innego. Akurat w do mojego gniazda wchodzą nawet dość ciężko. Ciekawe jak się będą zachowywały za kilka miesięcy kiedy plastik się trochę wytrze. O starach do MP5 nic nie jestem w stanie powiedzieć, bo to insza historya.

PA.

Link to post
Share on other sites

Kilka mi spadło na ziemię i nie rozleciały się. Co nie znaczy, że są niezniszczalne. Wcześniej liczyłbym jednak na "rozpad połowiczny" :P jakiegokolwiek innego maga TM lub CA niż tego. Są lekkie więc spadając nie robią sobie krzywdy. A jak się zanieczyszczą, to trzeba rozebrać i wyczyścić.

Link to post
Share on other sites

Brymer nie narzekaj, przecież Orkan narobił Ci więcej ładownic niż komukolwiek innemu. Zmieści Ci się cały magazyn magazynków.

Ja mam 10 lowów Stara + zapasowy Hicap (na wypadek jak się zdenerwuję na terminatorujących przeciwników) więc wszystkie ładownice mojej tac-v1 mam naładowane.

Kupując 10 Starów wydałem mniej więcej tyle co dałbym za 4 lowcapy TM, a CA nie miałem zamiaru kupować ze względu na złą opinię.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Kupiłem sobie komplet 10 tych magazynków do M-serii. Przed chwilą wyjąłem je z pudełka. Wsypałem do marui BB loadera kulki Guarder 0,28. I zacząłem test. Wyjąłem 4 magazynki losowo wybrane z całej paczki. Załadowałem je kulkami, po czy wysypywałem je z każdego magazynka osobno licząc oczywiście pojemność.

Mag 1 - 24 kulki

Mag 2 - 23 kulki

Mag 3 - 23 kulki

Mag 4 - 26 kulek

...

qrna... coś mi tu nie gra :evil: Miał być owszem - realizm - ale nie super ekstremalny odjazd :|

 

W czym może tkwić problem? Ładuję je aż do silnego oporu (no oczywiście nie chcę przesadzić i rozwalić jakiegoś elementu przy okazji). To możliwe, żeby miały wyraźnie niższą pojemność? A może jakieś na nich mam wykonać magiczne operacje jak smarowanie sprayem silikonowym czy coś?

Pomocy ! :D

 

 

Pozdrowionka, MAJKI

Link to post
Share on other sites

Końcowe kulki wchodzą z oporem godnym prawdziwych naboi, ale idąc za realizmem, ja ładowałem szczytowe pojedynczo (widział ktoś ładowniki albo łódki do M4 :?: ) to wchodziło 30 czasem 31 pestek, lepiej kilka razy zał/wył, tak aby sprężyna nabrała trochę pamięci.

STAR'y są jaśniejsze od clip'ów z CA i farba stosunkowo łatwo z nich schodzi ukazując jeszcze jaśniejszy plastik :| ale od czego ma się łapki i farby na stanie? Niestety nie są one rozbieralne, chyba są zaklejone może kiedyś jakiegoś poświęcę na „badania” (jedyny element wyglądający na ruchomy też jest „zaspawany” i plastik zaczął sie mielić zanim ewentualnie się poruszył :evil: )

Mnie najbardziej denerwowało niedosylanie kulek do komory, ale jak pomajstrowałem z zatrzaskiem blokującym kulki przed wypadnięciem (chodzi zwykle bardzo ciężko i jest inaczej ukształtowany niż w modelach z CA, jeśli mag nie spasuje się z gunem, zatrzask nie zawsze sie przesuwa, to nie obejdzie się bez ingerencji w celu doprowadzenia do ich współdziałania) problem zanikł. Chyba jutro sprawdzę działanie STAR'ów na takim samym modelu A4 kumpla i zobaczę czy ma podobne problemy, z jakimi ja się spotkałem.

Link to post
Share on other sites

Khaoz mnie przed chwilą nawiedził i wszystkie STAR'y podaja na jego broni bez zarzutu. Jak by się je dało rozbierać to mozna by przedłużyc bolec popychający kulki i znikł by efekt pozostawania 1-3 nie wystrzelonychy kulek (bez koniecznosci stzrzelania resztkami z pozycji magazynkiem do góry :D )

Link to post
Share on other sites

no w magu do thompsona by się zmieściło ale jak co niektórzy wiedzą thompson ryje po ziemi swoją 30stką ostro przy próbie leżenia ;)

 

tak czy siak takich STAR'owskich 30 do thompsona albo 20 kilka sztuk mieć i jakąś ładną 5 magową ładownicę to by fajnie było :D byle były już ulane z czarnego plastiku i nie malowane ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...