Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

po miesiącu użytkowania nasuwają się następujące przemyślenia

 

muszka się poluzowała i będzie trzeba ją przykleić na stałe distalem

 

pokrowiec na magazynek jest dobrym pomysłem ale chińska myśl techniczna jeszcze do niego niedorosła. Ponieważ jest wykonany z cordury powoli się rozciąga i blokuje przepływ kulek co bywa niesłychanie irytujące. będę próbował wykonać magazynek z blachy z innym systemem montowania do repliki.

 

co do części zamiennych to oglądałem zębatki przez wycięcie w dole GB i nie zauważyłem żadnych oznak zużycia.

 

komory nie trzeba wymieniać bo kręci poprawnie, należy tylko wymienić dystanser, jedyne słuszne kulki do tej repliki to 0.28. używałem różnych marek i nie było ani jednej zacinki

skuteczny zasięg waha się między 45-50m tak że nie wiem czy jest sens kombinować z komorą albo gumką

 

a propos wagi to wiem że posiadanie repliki która waży 11 kilo to by był kwadrylion punktów lansu ale 6 kilo to wystarczająco dużo

Edited by edhunter
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

dziś rozebrałem GB w celu sprawdzenia jego stanu po około 20 tyś kulek.

 

zębatki są nienaruszone. okiem przyszłego inżyniera wyglądają na wysoko węglowe. zęby na tłoku bez jednej ryski nawet ostatni. ponadto ciekawa adnotacja. są one specyficznie ścięte.

 

20090701_016.jpg

 

ponadto tłok nie ma przedostatniego zęba co wpływa wyeliminowanie prawdopodobieństwa zacięcia

 

20090701_018.jpg

 

20090701_019.jpg

 

ośmielony tymi osiągami części wewnętrznych mam zamiar zainstalować sprężynę m140 i zobaczyć jak się będą sprawować ale nie podejrzewam aby wpłynęło to znacząco na awaryjność czy zużycie

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Tak jak pisałem postanowiłem przerobić magazynek bo stokowy pokrowiec woła o pomstę do nieba.

 

IMG_0412.JPG

 

Generalnie zamówiłem skrzynkę amunicyjną s fortmilitary.

 

Wywierciłem w niej parę otworów.

 

IMG_0415.JPG

 

I teraz sobie siedzi spokojnie magazynek w środku.

 

IMG_0417.JPG

 

I podaje wszystkie kulki i przewodu podającego kompozyt już się nie da uszkodzić.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Na gunfire pojawiły się same pokrowce na magazynek w dwóch wersjach kolorystycznych.

http://gunfire.pl/product-pol-1152192871-P...o-MK43-M60.html

Dziwne jest to że są tak tanie, czy to aż taki szajs?

Zamówiłem u krakmanów swoje mk43, już nie mogę się doczekać :-P

Aha i jeszcze jedno jakie zawieszenie najlepiej się sprawdza w replice?

Edited by HermanL
Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 1 year later...

W ekipie na stanie mamy jednego na stanie (kolejne już też) i na dziennych oraz nocnych strzelaniach robi to robotę. Usunęliśmy wszelkie zbędne dla wersji as elementy. Dlatego dwójnóg, dźwignia przeładowania, inne pierdoły wyleciały aby zmniejszyć ciężar całości. Chodzi głównie o użycie tego na milsimie, gdzie każdy ciężar ma swoją wartość.

 

Ogólnie nie ma potrzeby zmian w gb, ponieważ producent (A&K; nie, że KRAKMAN czy GFC) zapewnia wytrzymałość części na MEGA przyzwoitym poziomie.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Hooah,

jakiś czas temu zakupiłem m60 i pojawił mi się nieprzyjemny problem, mianowicie wypadł mi ten mały pierdzielnik (śrubka wkręcana za pomocą ampula która reguluje hopa) i teraz nie mam żadnego pomysłu czym go zastąpić. Może jakieś ciekawe propozycję ?

PS

to ta maszynka

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_253&products_id=8514&name=ASGDK_-_M60E4/Mk43_Com._US_ORDNANCE_-_RIS

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 10 months later...

Witam panowie.

Jestem nowym i "szczęśliwym" posiadaczem M60 A&K, jednak na imprezie D-Day udało mi się spalić standardowy silnik w replice....

( podobno jestem trzecią osobą w kraju której to się udało :icon_biggrin: ).

Replika jak na razie jest stocowa.

Także więc panowie co byście proponowali do założenia w replice oraz jaki silnik waszym zdaniem powinienem w niej zamontować?

Oraz jak naprawić oscylator ( rgulator ROF-u )?

 

EDIT:

Jak poradzić sobie z luzami na lufie zewnętrznej? Troszkę obraca się...

Edited by Grim_Warrior
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...