Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cylinder - typ ma znaczenie! Patrz pierwszy post !


Recommended Posts

Przepraszam, czy tu biją....

Mam taki dylemat odnośnie cylindra. Jeśli chodzi o standardowe długości luf (363,509, itp) to sprawa została przyawoicie wyjaśniona. Do swojej repliki chcę zamontować lufę 407mm. A teraz pytanie. Jeśli posiadam BU z cylindrem typu 2, to muszę zmieniać na typ 1 czy spokojnie obsłuży taką długość lufy.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 617
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zalerzy jakiej firmy jest cylinder.

Deep fire np. teoretycznie jest 200-400 dla borkowego cylindra typu 2.

Za to inne pisza o max 360 mm.

Tak naprawde zalerzy tez jak dobrze uszczelnisz uklad. Jak zrobisz strzykawke to wtedy powinno smigac. Jak bedziesz mial nieszczelnosci - to ci ucieknie troche bokiem i moze byc lekkie podcisnienie na koncu lufy (i stracisz na fpsach).

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Ja mam podobne pytanie co Ramzi tylko, że na układzie non-boreup. Mam lufę Promyka 407mm, springa m120s Systemy, głowicę tłoka systema energy, głowicę cylindra Promyk i standardowy cylinder G&P (z tematu wywnioskowałem, że to typ 2).

 

Na takim układzie uzyskałem 404fps. Czy zmiana cylindra na typ 1 Systemy doda skupienia i fps ?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Widzę, że jeden z ciekawszych wątków się nie rozwija, a że mam rozdłubany gearbox to wziałem suwmiarke do łapek i policzyłem te objetości...i...szok.

Mam lufe CA 6.04 470mm - daje nam to 13,4 ml albo jak kto woli 13,4 cm3

Cylinder DF BU średnica 24,5 długość do glowicy ok 68mm - daje nam to 32 ml !

 

Wniosek z tego taki że mam dobrze 2 krotnie za dużą pojemność tłoka (!) , niestety kupowałem go dawno temu zgodnie z zasadą że powyżej 460mm lufy to już typ0 :( i dzieje sie u mnie dokładnie to co powinno - czyli kulki wariują nawet 0,3g... Zawsze obwiniałem o to za krótką i nie aż tak precyzyjną lufę, teraz już wiem ,że nie słusznie. Z lufą się przeprosiłem - wyczyściłem ją i zrobiłem teflonfixa, jest ok- nie gniewa się. Natomiast muszę się dobrać do cylindra i przetłumaczyć mu ręcznie ,że jest za długi !

 

W związku z tym ,że i tak będzie cięty, to pomyślałem ,że można by było zrobić badania i zobaczyć, jak się ma: zmniejszanie pojemności/a fps/a rozrzut.

 

I wszystko by bylo pieknie tylko nie mam chrono ;] I tu ukłon w waszą stronę. Jeśli jest ktoś z Łodzi lub okolic i chciałby sie przyczynić do tego, precederu-pomóc mi, to proszę o info, zrobimy badania, a wyniki opublikujemy dla potomności...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Odgrzeje kotleta ....

Mam M140 guardera lufa 590 DF stalowa 6,02 (eFPeeSy na razie nie mierzone) doszczelniona dysza, efekt strzykawki jest, szczelność sprawdzona na Komorze (metalowa) i głowicy cylindra również znakomita (sprawdzona pod wodą) cylinder "0" i teraz mam rebus:

1 czy ten cylinder pasi bo z moich wyliczeń wychodzi.

 

Lufa:

 

3.14*3,01*2*590= 16,78

 

Cylinder

 

3,14*12*2*58=26,22 od długości cylindra odjąłem głowicę i szerokość tłoka.

 

Marcinek83 pisał, że "Cylinder mniejszy o 5-10 mm.3" i co i kupa, bo albo ja coś źle liczę, albo cylinder typ 0 nie nadaje się do 590mm lufy....

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...

Źle liczysz. Sprowadź wszystkie liczby do tej samej jednostki. Do centymetra. Wtedy to ma sens. Teraz niby też ale w sumie...

Mniejsza z tym. Nie napisałeś najważniejszego: działa Ci dobrze, czy działa Ci źle?

 

 

Wczoraj i dziś dwie podmianki cylindra typu zero na typ bodaj 2 jak nie coś na kształt 2,5 nawet. Jedna w mp5, gdzie była lufa 243 mm a druga w g36c gdzie lufa była bodaj 257mm. Cylindry założone takie same. W obu przypadkach zysk fps na poziomie 50-60 sztuk stóp na sekundę. Mp5 z 327 na 375 a g36 z 353 na 409. Jeszcze troszkę się ta tendencja utrzyma to zacznę dostawać mp5k z cylindrami zero... Kto i po co tak składa? Ani to mocniejsze ani celniejsze... Przecie po to jest ten temat by sie w rzeczonej materii doedukować!

Link to post
Share on other sites

Wlasnie przez brak precyzji mozna skopac pomiary.

Roznica w srednicy cylindra 12 a 13 mm - to jest roznica w wartosci koncowej o 17 %.

Tak samo dlugosc - 58 mm a 60 mm - to zawsze 3 % dodatkowej wyliczonej objetosci...

 

Dochodzi do tego jeszcze sprawa taka - ze dla niskich fpsow wystarczy wspolczynnik 1.8-2

Przy 450 - lepiej miec zapas i tak z 2.2 lub nawet wiecej.

Przy extremalnych - mozna dawac nawet 3...

Oczywiscie odnosi sie to tez do wagi kulek - im ciezsza kulka (a co za tym idzie im wieksze fpsy) tym lepiej dac wiekszy cylinder.

Mp5 z cylindrem typu 0 na kulkach 0.28 i 330 fpsach strzela naprawde ladnie.

Link to post
Share on other sites

Źle liczysz. Sprowadź wszystkie liczby do tej samej jednostki. Do centymetra. Wtedy to ma sens. Teraz niby też ale w sumie...

Mniejsza z tym. Nie napisałeś najważniejszego: działa Ci dobrze, czy działa Ci źle?

 

 

Wczoraj i dziś dwie podmianki cylindra typu zero na typ bodaj 2 jak nie coś na kształt 2,5 nawet. Jedna w mp5, gdzie była lufa 243 mm a druga w g36c gdzie lufa była bodaj 257mm. Cylindry założone takie same. W obu przypadkach zysk fps na poziomie 50-60 sztuk stóp na sekundę. Mp5 z 327 na 375 a g36 z 353 na 409. Jeszcze troszkę się ta tendencja utrzyma to zacznę dostawać mp5k z cylindrami zero... Kto i po co tak składa? Ani to mocniejsze ani celniejsze... Przecie po to jest ten temat by sie w rzeczonej materii doedukować!

 

 

Właśnie problem polega na tym, że spaliłem MOSFET .... i narazie d...pa :) z pomiarami.

W tym tygodniu sprawdzę jak to to działa i dam znać.

Dzięki za pomoc i wyjaśnienie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Zrobiłem dziś ciekawe doświadczenie - potwierdzające dobór cylindra do lufy.

 

Otóż wziąłem strzykawkę z rurką sylikonową i pomierzyłem rzeczywistą pojemności cylindra i lufy.

Na strzykawkę założyłem kruciutką rurkę i założyłem na dysze - kilka strzałów, następnie po poskładaniu repliki, włożyłem do końca lufy - kilka strzałów.

Mam cylinder BU typ 1 i lufę 470mm 6,04.

Dało mi to takie wyniki:

Cylinder wypompował z siebie 18-19ml // Tłok nie uszczelnia się idealnie zaraz za dziurą, do tego trzeba odjąć głowicę i dlatego stąd ten "mały" wynik.

Całkowita ilość powietrza wypompowana z lufy to: 5-6ml. // Przypomnę ,że objętość lufy to 13,4 ml

Czyli obliczenia te mają sens ! Wszystko się zgadza!

Zatem w moim przypadku mógłbym jeszcze cofnać dziurę tak ,żeby cylinder wypompowywał te 14-15ml.

Jeśli ktoś ma chęć i możliwości to może jeszcze potwierdzić mój eksperyment.

 

Pozdrawiam.

 

Ps. W moim przypadku jest idealna strzykawka - gdy zatkam dyszę to głowica tłoka po strzale uderza w głowicę dopiero jak puszczę palec - tak samo jest za lufą.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Panowie odświeżając temat. Mam cylinder teflonowy typu 1 n-b Systemy. Po dokonaniu stosownych obliczeń wyszło mi, że jego objętość wynosi 28,35 cm3. Odnośnie precki ma ona długość 500mm i średnicę 6,03. Z obliczeń wyszło mi, że ma pojemność 14,27cm3, czyli cylinder ma prawie dwukrotnie większą pojemność od lufy. Tu pojawia się moje pytanie, czy mam dobrze dobrany układ cylinder - lufa? Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Tak troche skrotowo poszedlem - chodzi o to ze pojemnosc cylindra powinna miec do pojemnosci lufy wspolczynnik od 1.8 do 3.2

Gdzie 1.8 wystarczy dla kulek 0.2, a 3.2 jest dla kulek 0.36 i wiecej.

Oczywiscie zalerzy tez ile mamy fpsow w replice wiec to nie jest takie oczywiste.

 

ps. Mimo ze temat pokazuje inaczej - pojemnosc cylindra ma nieduze znaczenie. Rozbierznosci moga byc ogromne a replika bedzie strzelac tak samo.

Czesto, gesto nie uwzglednia sie:

1. Rodzaju kulek

2. Partii kulek tego samego producenta.

3. Rodzaju gumki hopa

4. Zuzycia gumki hopa

5. Rodzaju lufy

6. Uszczelnienia gumki z lufa

7. Rodzaj zakonczenia dyszy

8. Dlugosc dyszy w zaleznosci od gumki hopa

 

Ta sama replika przy wymienionej gumce moze strzelac swietnie a potem kiepsko jak zmieni sie lufe na innego producenta (dlugosc ta sama, jakosc podobna).

Kolnierz moze inaczej sie ukladac, zmiana dyszy moze poprawic albo wszystko zepsuc.

Ogolnie zmiennych jest tak duzo, a zmiana na lepsze tak niewielka, ze policzyc kiedy jest super a kiedy juz przestaje jest praktycznie niemozliwe.

W wiekszosci przypadkow sa to tylko pobozne zyczenia uzytkownika. Kupilem cos nowego - bedzie super.

Link to post
Share on other sites

No dobra... myślałem, że rozumiem, ale pod koniec dotarło do mnie że już nic nie ogarniam. Pozwolę więc sobie po prostu zadać pytanie: miałem normalną M4 ze stockowymi bebechami i lufą. Skróciłem lufę na 180mm do tego precyzyjną 6,03. Robie z tego replikę do CQB/bardzo gęstego lasu. Pytanie jak w końcu cylinder tam włożyć? Pierwsze co mi przyszło do głowy po zobaczeniu tego tematu to typ 3. Z drugiej strony jak patrzę że trzeba również uwzględnić wagę kulek, to może mogę zostawić ten co mam (do stockowej 363mm jest chyba typ 2?). A może ma to tak małe znaczenie, a do tego przy replice na krótkie dystanse, gdzie i tak staram się nie przekraczać 340, max 350 fps bardziej będzie wskazany typ 0 ze względu na jego "cichość"?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Wybaczcie double posta, ale od kiedy zadałem powyższe pytanie ponad miesiąc temu, szukałem odpowiedzi na nie i wciąż nie znalazłem :bialaflaga: Tak więc dalej proszę o pomoc.

 

I dorzucę drobne pytanko: jak to wygląda z BoreUp'kami? Mają one większą pojemność, więc jaki jest sens dawać np. borka do m4 skoro można dać typ 0? Chyba, że ja czegoś nie ogarniam... (a najprawdopodobniej nie ogarniam, bo po coś to jest :teeth: ).

Link to post
Share on other sites

Sens ma taki ,że przy takiej samej sprężynie masz więcej fps'ów (im mocniejsza sprężyna tym bardziej widać różnice), pozatym odgłos uderzenia głowicy tłoka o głowicę cylindra nie jest tak głośny. Do 180mm możesz dać typ 3 lub typ 2 BU.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Zastanawiam się jaki cylinder włożyć na sobotnią strzelankę - przy okazji wymieniam okablowanie.

 

Mam dwa cylindry jeden fabryczny KWA drugi zintegrowany zespół cylindra z jego głowicą SHS.

 

Ten zintegrowany jest to typowy "0" bez dziury itd...

 

Wymierzyłem mój cylinder fabryczny, jego wymiary to 2,39cm x 4,7cm (po odjęciu głowicy cylindra)

 

Skorzystałem z tej strony

 

r -1.195 cm

h -4.7 cm

 

Wynik V= 21.085 cm3

 

Dodam że na tym samym cylindrze, na lufie 509mm (w temacie KWA http://forum.wmasg.pl/index.php?/topic/44986-m4a1-z-kwa/page__view__findpost__p__1615820 ) przeprowadzono test i gorzej nie było...

 

Teraz moja lufa - KM Head 534mm

 

Czyli 0.604 cm (6.04mm)

 

r- 0.302 cm

h- 53.4 cm

 

Czy po prostu zostawić ten cylinder SHS (głowica tłoka też SHS) i po prostu doszczelnić dyszę teflonfixem ?

 

Wynik V= 15.300 cm3

 

Sprężyna SP130

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Jaki mam dobrać zestaw cylindra BU do M4 CQB Typ0 chyba nie, bardziej typ 1 ?

Mam stockowy hop-up boyi ale uszczelniłem go odpowiednio. Mam precke 6.03 JBU 34cm (skrócona) i ewentualnie 30cm 6.03 JBU to może być zwykły cylinder tylko bez dziury ? TaKI O. Chce mieć więcej fpsów na sprężynie SRC m115. Może ktoś już wkładał BU do gearboxa m4 CQB i był zadowolony.

Edited by Kac3r
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...