Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Agencja Mienia Wojskowego


Recommended Posts

czy ktos kiedykolwiek dowiadywal sie czy mozna bezposrednio kupic od nich mundury i sprzet? tak mi przyszedl do glowy ten pomysl a nie wiem czy ktos juz przecieral ten szlak? na ich stronce mozna pisza ze mozna kupic zarowno twierdze modlin jak i skarpetki ale czy sprzedadza to wysylkowo?

Link to post
Share on other sites

u mnie w Toruniu AMW obsługuje pan bardzo nieskłonny do współpracy, wiec stwierdze - nie. Ale ogólnie mówiac - nie kupisz nic nowego, tzn mundury w puzzle odpadają aktualnie uzywane oporządzenie tez. Mozesz sobie kupić np. w deszczyk, czy panterke jak dobrze pójdzie i do tego jakies ładownice do kałacha, albo ew. torbe na maske p.gaz.

Link to post
Share on other sites

mundury w AMW (ot.morskim) można kupić tylko jak poborowi odchodzą do rezerwy. Dowiadywałem się, gdyż sam chciałem u nich kupić. Jedyne co mieli ciekawego to berety po 1 zł (z orzełkiem 2 zł) oraz wiatrówki po 5 zł ;)

Link to post
Share on other sites

Wracajac do tematu czyli AMW , pare lat temu (moze ze 2 lub 3 ) pojawil sie artukul a raczej cennik w jednej z gazet (super expres czy cos takiego) gdzie byly ceny roznych rzeczy oferowanych przez AMW.

Ceny byly naprawde atrakcyjne np za bagnet do AK 15 zl. Jak sie pozniej okazalo nic z tego nie bylo prawda. Crazy_Ivan byl w AMW w Wawie i koles mu tam powiedzial ze nigdy takich rzeczy nie mieli. Jedyne co maja do sprzedania to jakies nieruchomosci i kuchnie polowe czy cos w tym stylu..

Mysle ze jak tylko Ivan upora sie klopotami z kompem napisze cos wiecej.

Link to post
Share on other sites

mnie sie w ubiegłym roku w okolicach Piły udało trafić na "wiejską" wyprzedaż z AMW

mieli buty (nowe i stare (opinacze)), mundury, koszulki itd... oraz wiadra metalowe :)

 

p.s. buty nosze do dzisiaj :) (zdejmuje na noc :) )

Link to post
Share on other sites

Witam. Rzeczywiscie odwiedzilem AMW i szczerze mowiac jest gorzej niz zle. Ogolnie w Wawie ( czyli w centralnym i chyba glownym punkcie ) powiedzieli mi, ze raczej nie znajde nic z wyposazenia. Mundury polowe ( zadnych, nawet w deszczyku ) sa nieosiagalne, tak samo zreszta jak i galowe. Zas co do takich rzeczy jak bagnety do AKMa, to uczciwie mowiac wysmiali mnie :D Krotko mowiac, po osobistym sprawdzeniu ja uznalem AMW za slepa uliczke, jesli chodzi o zaopatrywanie sie. No, chyba, ze ktos potrzebuje transporterow, garkuchni, czy czego tam jeszcze ;)

Link to post
Share on other sites

Ivan z tym ze w takim wypadku wlasnie w "centrali" raczej nigdy nic nie ma, trzeba szukac, tak jak pisal Misiek, na zadupiach w oddzialach filii oddzialu... bo tam nikt tego nie kupuje i mozna trafic ciekawe rzeczy

Link to post
Share on other sites

Np. w Katowicach na ul. Młyńskiej jest sklep Commando (2 uliczka od Pentagonu). Można tam naprawde niezwykle interesujące i dosć rzadkie rzeczy znaleźć. A jeśli ich tam niema to pan sprzedający w w/w sklepie zapewne będzie mógł je sprowadzić. Bym zapomniał, ceny u niego są naprawde atrakcyjne (i zawsze można się targować).

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
Guest Black Hawk
]no to kiepsko  

mi sie rozchodzilo o mundurki US

 

co do wozu opancerzonego to nie wiem ale za to widzialem wiele ciezarowek, koparek, kuchni polowych, agregatow i innego sprzetu :)

 

Nie zapominaj że AMW to nie demobil miedzynarodowy tylko polski.

Link to post
Share on other sites

A ty Hawk czytaj zanim coś napiszesz, albo wyraźnie dawaj do zrozumienia jesli zartujesz...

 

Przeczytaj sobie o jakiego UESA chodzi a potem komentuj.....

 

 

chodzilo mi o polowy mundur wojska polskiego popularnie zwany "ułesem" lub jak kto woli US'em  

http://www.wp.mil.pl/auths/67/files/munpolmw.jpg

 

Chyba , ze tak wpadasz do jakiegoś działu i od razu musisz odpisać na wszystkie aktualne wątki, nie wazne czy merytorycznie czy nie...

Link to post
Share on other sites
Guest Black Hawk

Bo po co napisałe US. jak che pisać pelną nazwe to niech pisze Mundur Wojska polskiego wz. 93 'Pantera". To jest jego nazwa. Mam taki. Bardzo dobry i wygodny ale przy upale powyżej 25*C paruja jajca. Pod tym względem lepsze sa BDu amerykańkie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...