Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[OPIS] Ghillie Suit


Recommended Posts

  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

poprostu bierzecie siatke rybadzką ,idziecie do hurtowni po włukno trzepane i pakuły wszystko wiązecie na siatce i nakładacie na sobie pozdro ;D

 

 

Nie chcę być złośliwy, ale żeś się popisał ortografią w pierwszym poście na tym forum... Nawet Nazwy swojego miasta nie chciało Ci się napisać z dużej litery...

Edited by frozenfish
Link to post
Share on other sites

ja bym brał 4 cm. Musisz mieć trochę miejsca na przywiązanie juty + trawy. 2.5 cm to wg mnie stanowczo za mało miejsca.

Tu się z tobą nie zgodzę. W siatce 2,5 wiążesz jute(itp) do co drugiego oczka i wychodzi na to samo co przy 4cm. Natomiast gęstrza siatka pewniej bedzie trzymala liście, siano, trawe itp.

Link to post
Share on other sites

no to moje "futro" lekkie, na siatce, oczka małe 2x2 cm, wiązanie kępami, nie boi się krzaczorów, haszczy, można się w nim kilka metrów przeczołgać.... świetnie się spisuje się w ruchu, świetnie przy zasadzkach....

 

IMG_5408.jpg

 

IMG_5404.jpg

 

IMG_5397.jpg

 

IMG_5390.jpg

 

IMG_1861.JPG

 

 

no to na razie tyle

Edited by bart201
Link to post
Share on other sites

Co zrobić, żeby juta nie nasiąkała podczas np. deszczu? Są jakieś specjalne barwniki po których nie będzie przepuszczać wody? A jeśli potraktować to sprayem bezbarwnym to oddzielnie każdy zafarbowany pasek, czy już po przyczepieniu, po przyczepieniu niedokładnie się to zrobi. Macie jakieś rady? Jak wy robiliście?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ten zielony zupełnie nienaturalny, poza tym powinno być więcej kolorów.

 

Troche w tym połazi, pobrudzi, zmoczy od deszczu wyblaknie na słońcu i będzie ok. Ewentualnie troche naturalnej juty + do tego dodać i troche flory z tereny strzelanki;-)

Link to post
Share on other sites

To i ja swoje pokażę. Efekt mojej pracy z 2 nudnych wieczorków: 2 gilaki (narazie samo poncho). Jeszcze w fazie testów.

20100604153811659.th.jpg

 

zdjcie0098t.th.jpg

 

zdjcie0099.th.png

 

 

Jakieś opinie ,pomysły, sugestie mile widziane. Zdjęcia robione tylko do testów (niezamaskowane giwery, mało wplecionej roślinności). Jeszcze przez mudbrushem.

Jak na pierwsze ghillie chyba nie jest źle?

Czekam na komentarze!

Link to post
Share on other sites

Tak więc i ja dodam swoje zdjęcia :)

 

http://img203.imageshack.us/gal.php?g=snc00169.jpg

 

Składniki:

1.~~120m sznurka juty z allegro.pl

2. 5 różnych barwników - 3 odcienie zielonego i 2 brązowego

3. Siatka 2x2 wycięta pod mundur

 

Sposób wykonania:

1. Sznurki pocięte na nierówne paski od 20 do 50cm

2. Maczane w barwnikach poczym wywieszone do osuszenia

3. Ghill parokrotnie uje... zabrudzony, wystawiony na deszcz, silny wiatr

4. Sznurki przywiązane metodą przedszkoną

 

Jak podawać:

1. Najlepiej maskuje się w trawie i lekkim buszu

2. Unikać słońca gdyż brązowy może się nienaturalnie odbić w słońcu

3. Nigdy nie wplątywałem gałązek, robi to komiczny efekt i nie poprawia kamuflażu

4. Na dystansie 20+ ledwo do zauważenia.

 

---------------------------

Oczywiście ghill na sprzedaż pod tym linkiem:

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=94095&hl=Ghill

Link to post
Share on other sites

Tu podam mój przykład maskowania hełmu za pomocą roślinek.

http://img138.imageshack.us/f/maskowanieba.jpg/

Tak wiem jestem okrutny i zabijam biedne roślinki, ale daje sobie głowę uciąć, nic nie maskuje lepiej jak żywa roślinność z danego terenu. Za każdym razem przed strzelanką robię coś na ten wzór i jeszcze nigdy mnie takie maskowanie nie zawiodło. Jak ktoś będzie chciał to opiszę jak to krok po kroku robić ;) Polecam takie maskowanie również na boonie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam do sprzedania (prawie nowy) kombinezon BW (raz do niego ghilaka przyszyłem, jednak kombinezon był za mały. Idealny pod ghilaka. Możesz popatrzeć, że większość Home-madowych ghilaków jest własnie na bazie tego kombinezonu. Jak coś pisz PW !

Link to post
Share on other sites

Ja barwię za pomocą zwykłych barwników i wszystkie kolory wychodzą idealnie. Może coś przeoczyłem w temacie ale jedyną róźnicą, jest to, że mniej więcej w połowie gotowania dosypuję 1 garść soli na każdy litr "roztworu".

Dzięki temu barwnik utrwala się na jucie i zostaje wyraźny kolor, który nie schodzi, nie farbuje itd. itp. ich. ;-)

Link to post
Share on other sites

Zawsze byłem sceptyczny co do robienia ghilla z pasków jutowych. Ale to Wasza sprawa:) Ja tam leniwy nie będę:)

 

Janek Twój ghill jest całkiem przyzwoity tylko musisz bardzo uważać na słońce! Jest bardzo ciemny co daje bardzo nienaturalny kontrast. Ghill W kolorach jesiennych a robiony na letni... Cień będzie Twoim nieodłącznym przyjacielem:)

Edited by frozenfish
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się że to jest to samo, choć moje mają trochę inny obrazek na opakowaniu.

Tak czy inaczej, jeśli będziesz barwił właściwie (zgodnie z instrukcją, a potem dodasz jeszcze sól) to na pewno warto, bo jest to trwałe i dużo tańsze od spreyu. ;-)

 

Pzdr

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...