Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[OPIS] Ghillie Suit


Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

WItam.

 

A no wczoraj wpadł mi taki pomysł. Co by do spodni doszyć materiał w formie falbanek, czyli przyszywam ściegiem do okoła nogawki, zostawiamy zapas - czyli marszczymy i znowu. takie dzwonki na calej długości. Rozbije to kształt.

Link to post
Share on other sites

Na pewno jest to jakaś alternatywa. Czy lepsza? Nie sądzę. Niby tkanina rip-stop ale jest ponacinana (liście), ciekawe czy nie ma tendencji do prucia przy szarpnięciu (zaczepieniu). W sumie za 28 zł kupujesz 2,4 x 1 m, a to całkiem sporo.

Mam siatkę maskującą GB pustynną, jakby to samo, ale ona ma jeszcze swoją siatkę, ze sznurka, co wzmacnia konstrukcję. Miejsca nacięć (narożniki) są słabe.dsc00066an6.jpg

By kampfhund

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam, jak wam sie wydaje, ile maksymalnie powinny mieć "oczka" w siatce naszywanej na mundur. mam możliwość zakupu siatki z oczkami ok 8cm i nie wiem czy będzie dobra.

8 cm to troszke za dużo, przynajmniej jak na mój gust. Optymalna wielkość to moim zdaniem ok 3 cm, tak żeby dowiązany pasek maskowaniw nie pozostawiał zbyt wiele wolnej przestrzeni.

Ja swoje ghillie robiłem na polskiej siatce typu "glony" z której zlazło maskowanie.

Link to post
Share on other sites

Jako że link wygasł zapytam o coś:

mam zamiar zrobić taki suit, i do tego wystarczy jedynie codura w różnych kolorach ponaszywana np na jakąś bluzę i spodnie moro? A może dodać do tego frędzle z juty?

 

Cordura jest droga i nadaje się najlepiej na wzmocnienia miejsc jak kolana, łokcie, tors

przy czołganiu. Inne podobne nylony itd szeleszczą zajebardzo.

 

WItam.

 

A no wczoraj wpadł mi taki pomysł. Co by do spodni doszyć materiał w formie falbanek, czyli przyszywam ściegiem do okoła nogawki, zostawiamy zapas - czyli marszczymy i znowu. takie dzwonki na calej długości. Rozbije to kształt.

 

Coś jak to?:

0123816yv3.th.jpg

Chociaż nie kumam tego, podpis był, że to jakiś strój niewidzialny w termowizji.

 

Witam, jak wam sie wydaje, ile maksymalnie powinny mieć "oczka" w siatce naszywanej na mundur. mam możliwość zakupu siatki z oczkami ok 8cm i nie wiem czy będzie dobra.

 

Pokażę jeszcze tu, chociaż temat był poruszany w http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=10473&st=100

Zrobiłem ghillie gdzie oczko siatki ma 10 x 10 cm.

Fotki:

for1zk2.th.jpg

pokpieligi6.th.jpg

for2pd0.th.jpg

 

Nie ma prześwitów i łatwo się upycha naturę. Wielkość oczka - rzecz gustu. (lub dostępnych materiałów)

Mniejszych jak 3 x 3 cm nie polecam.

Edited by kampfhund
Link to post
Share on other sites

Ja jestem w trakcie robienia Ghillie. Worki dostalem od znajomych. Kaptur praktycznie gotowy w reszte w wiazuje jute. Moze nie jest to pierwszej jakosci Ghillie ze wzgledu na mundur. Wlasciwie na jego brak. Caly czas przemija mi sie pytanie.... Skad bedziesz wiedzial ze nie zyjesz jak nie czuc kulek ? 8-)

Link to post
Share on other sites

Czyli taki suit jak pokazałem odpada? Link wygasł i teori czy przykładów teraz nie ma ;f

Zrobisz sobie jaki uznasz, po prostu materiał, który podałeś "codura" nie bardzo się nadaje, Możesz użyć worków jutowych, sznurka jutowego, rafii nawet szmat zielonych lub starych mundurów a z kodury zrób torbę na karabin.

Link to post
Share on other sites

Zrobisz sobie jaki uznasz, po prostu materiał, który podałeś "codura" nie bardzo się nadaje, Możesz użyć worków jutowych, sznurka jutowego, rafii nawet szmat zielonych lub starych mundurów a z kodury zrób torbę na karabin.

Zrobisz sobie jaki uznasz, po prostu materiał, który podałeś "codura" nie bardzo się nadaje, Możesz użyć worków jutowych, sznurka jutowego, rafii nawet szmat zielonych lub starych mundurów a z kodury zrób torbę na karabin.

Wujek google dopomógł i znalazłem jakieś poradniczki :>

Już mam na oku 1kg rafi, do tego w jakimś warzywnym może znajdę choć jeden worek z juty, tyle wystarczy, bo juta ma być jedynie jako dodatek, a najwyżej kupie jeszcze jakiś sznurek i go wystrzępię, ale nie wiem jakiej siatki użyć, bo na allegro coś znaleźć nie mogę, a jak są to drogie, a taka hamakowa chyba ma za duże oczka? A i kwestia "spodu", ma to być Ghillie tanim kosztem, więc chciałbym użyć czegoś takiego, poszukam gdzieś w lumpach, a jeśli nie znajdę to kupie ten... Good idea?

Link to post
Share on other sites

Kombinezon 45+10 przesyłka, siatka 39+10 przesyłka, rafia 25+10 przesyłka, wychodzi 138zł, bardzo tanim kosztem to ghillie wychodzi, a jak bym miał jeszcze jute kupować to bym chyba zbankrutował :???:

 

Kombinezonu trzeba poszukać w jakimś lumpie, siatke to nie wiem skąd... rafie może mi spylą w kwiaciarni ;o?

Edited by Tedyou
Link to post
Share on other sites

Witam, już od dawna myślałem, żeby zrobić ghilla, ale nigdy nie miałem na to czasu.

Teraz mam pewną kontuzję i musze siedzieć w domu, więc uznałem, że może się wreszcie zabiore za ghillie hood (tak na początek, może kiedyś zrobie pełnego ghilla)

W tym wątku natknąłem się na propozycję, żeby zamiast juty użyć pieluch tetrowych (jeżeli czegoś nie przekręciłem), takie pytanie: Czy ktoś już próbował tego zamiennika? Jakie wrażenia?

Bardzo by mi odpowiadał, bo łatwo i tanio można go załatwić, a do tego nie kurzy w mieszkaniu.

Edited by Shelbyy
Link to post
Share on other sites
wczoraj robiąc pranie pieluch podarłem jedną przez przypadek i wpadłem na pomysł by ghillie robić z pieluch tetrowych

- tanie jak barszcz,

- można z nich zrobić naprawdę niezłe kształty frendzli, dodatkowo wspaniale maskują kształt sylwetki układając się jak worek jutowy czy lniany,

- lekkie jak cholera,

- jak nasiąkną to są lżejsze niż juta,

- łatwo się farbują (kupka mojego syna zabarwia je na idealnie maskujący kolor khaki icon_razz.gif )

- dostępne praktycznie w każdym większym sklepie.

 

Cytat znaleziony na drugiej stronie dyskusji ;-)

 

Co do worków jutowych zamawianych przez allegro, troche denerwuje mnie sytuacja- 10 worków = 10 zł + przesyłka 21 zł (czyli płacę ponad 2 razy więcej za przesyłkę niż za sam towar)

Link to post
Share on other sites

Czyli płacisz 41 zł za na prawdę kupę juty która w zupełności wystarcza na Ghillie "snajperskie", a może nawet na brzuch starczy.

 

To sprobuj zrobić z pieluch i opowiedz jak wyszło.

 

Tylko pomyśl... jakiś zlot. Podchodzi do Ciebie ktoś i mówi :

 

- Z czego zrobiłes to Ghillie

- Z pieluch.

Link to post
Share on other sites

No to spróbuje zrobić z pieluch, zobaczymy jak wyjdzie. Jakieś zdjęcia dam najwcześniej za 2 tygodnie, jak będę w stanie wyjść w plener.

 

Co do sytuacji na zlocie, to nie pozostaje mi nic innego, niż zrobienie takiego ghilla, że jak ktoś do mnie podejdzie, to przejdzie dalej i nawet mnie nie zauważy, więc obędzie się bez krępujących pytań 8)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...