Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[OPIS] Ghillie Suit


Recommended Posts

  • Replies 2.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

A co to jest rzeczywistość?

 

Nie wiem o co Ci(Komu?) chodzi, ale no dobra, od filmu.

 

A czy Ty na pewno wiesz co to jest slow motion?

 

Dlatego napisałem w cudzysłowie.

 

A mój post zawierający słowo "przegenialnie" był ironiczny... Czytaj ze zrozumieniem Zbysiu:P

 

A ty zacznij myśleć jak człowiek, bo gdy napisałeś "przegenialne" w cudzysłowie to znaczy, ze chodzi o coś przeciwnego czyli "głupie". A kamuflaż ten nie jest głupi, tylko tło zostało zamazane. :P

 

---

A wracając do tematu, ten pierwszy lepiej wygląda. W tym drugim przesadzili z kolorem. Chyba, że to wariacje w Photoshopie. ;)

Edited by Zbych
Link to post
Share on other sites

A widziałeś rozkład kolorów na tym ghillie? Każdy kawałek w innym kolorze.. Nie wiem czy miało to polepszyć maskowanie, ale jest na pewno odwrotnie.. A o ile wiem zazwyczaj robi się zdjęcie tak, by pokazać produkt od najlepszej strony, a nie z zamazanym tłem, żeby jeszcze gorzej maskowało.

 

A z tym slow motion dalej nie wiem co miałeś na mysli..

Link to post
Share on other sites

widzimy tu wpływ gier na psychikę ludzką:P Ehh... Tak czy inaczej powiem jeszcze raz... Jeśli coś ma maskować wszędzie, to nie zamaskuje nigdzie. Do każdego terenu trzeba mieć inne camo. Sorry, lajf is brutal...

 

Niezupełnie. Można mieć jeden ghillie a w nim duużo miejsca na uzupełnienie roślinkami i trawą z planowanego miejsca rezydencji przez najbliższych parę godzin/dni.

 

;)

Link to post
Share on other sites

pod warunkiem że robisz ghillaka 100% natural, bo nie wyobrażam sobie jak miałbyś się maskować w jesiennym ghillie w lecie z wpiętą trawką:P Nawet po paru dniach:P

 

Farbując farsz na takie kolory, jakie występują w lesie o każdej porze roku, czyli brązowe. Do tego w lecie kupa zieleni i nie widzę żadnego problemu. ;)

Link to post
Share on other sites

Blad(zakładam że odp. na stare pytanie)/ a ja robie ze sznurków i worków leśne;)) to zależy od twojej inwencji, możesz to robić z czego chcesz byle by spełniało funkcje, jeśli chodzi o leśny to mieszanka sznurków/worków wychodzi znakomicie bo robisz takiego puchowego misia co rozbija kształty:) zobacz na fotkach ghillie będę miał tam fotkę w sniper hat i go na próbę robiłem całkowicie ze sznurków;)

Link to post
Share on other sites

Panowie, jakich używacie barwników (ktoś już wymieniał producenta)? Dokładniej chodzi mi o to czy można używać tych:

 

http://www.allegro.pl/item534721563_promoc...20_kolorow.html

 

Te z aukcji są dobre, w każdym chemicznym sklepie powinni mieć barwniki do tkanin.

Warto mieszać kolory ze sobą .np do zielonego dosypać trochę brązu, czerni lub żótego

 

@Zbych - znaczy co chcesz zrobić z materiałem i jakim? Bo jest wiele możliwości, ale raczej nie wrzątek. Np słońce, proszki z wybielaczami lub wybielacz.

Edited by kampfhund
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zamówiłem te worki z allegro, zdam relacje w pon-wt co do ich jakości.

Penio - to jest faktyczny koszt wysyłki, możesz zresztą sprawdzić ile kosztuje paczka około 9,5 kg. Ja za ekonomiczną około 5kg zapłaciłem 15zł. Także 21zl przy 9,5kg jest jak najbardziej możliwe i jestem pewien, że sprzedawca nie ściemniał. A oferowana cena jest i tak niższa niż zakup worków z niezależnych stron.

 

Mam pewne pytanie, lepiej jutę mocować paskami o szerokości około 2 cm, czy rozłożyć worek na pojedyncze nitki i mocować każdą z osobna?

 

Jakie proporcje kolorów barwników użyć najlepiej? Z żółtego(rozjaśnienie), zielonego, khaki i brązowego??

Edited by Qbakam
Link to post
Share on other sites
Mam pewne pytanie, lepiej jutę mocować paskami o szerokości około 2 cm, czy rozłożyć worek na pojedyncze nitki i mocować każdą z osobna?

 

Paski i tak się z czasem rozplączą, ja robiłem ze sznurka 5 nitek razem i plecy mi pękały od wiązania, potem to wszystko rozplątałem (tzn sznurek na pojedyncze nitki) nie polecam wiązania po nitce. Poza tym jak się postrzępi brzegi pasków, wyciągając kilka nitek luzem, pion/poziom, też wychodzi niezły efekt. Paski lepiej imitują liście.

 

Jakie proporcje kolorów barwników użyć najlepiej? Z żółtego(rozjaśnienie), zielonego, khaki i brązowego??

 

To chyba zależy od terenu?

Najważniejsze to mieszać barwniki ze sobą, np trochę żółtego do brązu, trochę żółtego do zielonego itd. mieszanki zapewniają lepsze kolory.

Z czystymi barwnikami można się potem zdziwić, jak bardzo nienaturalne kolory wychodzą.

Edited by kampfhund
Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc kampfhund ;) Będę wiązał tak jak mówisz. Swoje Ghillie wzbogaciłem o panel z cordury na klatkę piersiową wypełniony 4cm gąbką (siedzenie w samochodzie - miałem gąbkę na zbyciu) zapinany rzepem, przykrywa on w pełni zamek błyskawiczny.

Co sądzicie o kamuflażu na replikę? Czy "baza", na której przymocuję siatkę maskującą + jutę +farfocle może być wykonana z cordury i zapinana rzepem?

Link to post
Share on other sites

Jak najbardziej możesz ubranko dla repliki wykonać z cordury. Sam mam takie i świetnie się spisuje ( nic się nie drze, przeciera itd.) Rzepy to nie najlepszy pomysł, a to z tego względu iż karabin często tarzasz po ziemi podczas czołgania i rzepy w końcu się zapiaszczą. Ja użyłem do tego celu sznurków. Proste i pewne.

Link to post
Share on other sites

Co do worków z allegro jak najbardziej nadają się na ghille jakość ok(trochę sierdzą kawa bądź czymś podobnym).

Przesyłka szła dość długo około 2 tygodnie; cena wysyłki (21pln) moja kosztowała 17.50 wiec...

 

 

Mam takie pytanie odnośnie barwienia juty. Czy jutę koniecznie trzeba gotować z barwnikiem, czy można zagotować wodę wrzucić barwnik i jutę bez późniejszego gotowania?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...