Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pistolet z wyższej półki.


Recommended Posts

Witam. Mam zamiar kupić jakąś replikę. Będzie to pistolet. Każde posty polecające mi "shotguna long bla bla bla" będą ignorowane.

Interesuje mnie pistolet sprężynowy. Dlaczego? Mógłbym dozbierać trochę i kupić gazowy, ale jest on drogi w eksploatacji na dłuższą metę, a ładowanie gazu co dwa magazynki też mi się nie uśmiecha. Elektryki również odpadają, a to ze względu na znikomy realizm.

 

Możecie tu polecać każdy pistolet sprężynowy, ale przede wszystkim chodzi mi o jedną opinię. Mam na oku dwa pistolety:

 

Glock od TM

 

Lubię Glocki, TM to świetna firma, a osiągi pistoletu są niezłe. Odstrasza mnie niestety "plastikowość" repliki.

 

Colt Cyber Gun

 

Wygląda świetnie (gdyby nie lufa), jest metalowy i chyba dobrze wykonany. Raczej przedkładam realizm repliki nad jej funkcjonalność, więc Colt wydaje mi się świetny. Jedynym problemem jest magazynek. Mieści 50 kulek co bardzo mnie dziwi i gdyby ktoś mógł mi wyjaśnić zasadę jego działania to byłbym wdzięczny.

 

Ktoś z was posiadał którąś z owych replik? Którą byście wybrali? Która jest lepsza? Jaki pistolet polecicie zamiast tych dwóch?

 

PS - limitem pieniężnym się nie przejmujcie, sprężyny nie są drogie.

Edited by veloz1
Link to post
Share on other sites

Oryginalne Glocki też mają zamek z ABS'u, znajdź mi glocka full metal, dam ci kulek:). Glocków nie masz się co obawiać, szczególnie z TM.

Colt jest niezły, aczkolwiek wolę klamki z TM. Tu masz opis :

wsypuje się ję przez otwór w tylnej ściance magazynka do glównej komory a następnie ściągając sprężyne magazynka w dół i przechylając magazynek kulki dostają się do pionu dosyłacza

Link to post
Share on other sites

Oryginalne Glocki też mają zamek z ABS'u

:strach:

Poważnie? Nigdy o tym nie myślałem. Nie jestem znawcą broni, zawsze uważałem, że skoro repliki za 700 zł mają metalowy zamek to znaczy, że oryginał też ma. Dałeś mi do myślenia :mrgreen:

Edited by veloz1
Link to post
Share on other sites
Guest Kret

Ten pan sie myli. Zamek w Glocku jest ze stali, z polimeru jest szkielet.

 

Ja osobiscie stawialbym na marke - czyli raczej TM niz CyberGun.

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites

Ja już to gdzieś pisałem ale powiem jeszcze raz. Z czystym sumieniem mogę polecić Sigmę od KWC. Ciężka klamka, świetne wykonanie, oznaczenia producenta. Strzela naprawdę mocno i daleko jak na pistolet. Na 0,2 jesteś w stanie trafić człowieka na 20 m. Cena to koło 150-180 zł. Dużo? Mozliwe ale ja nie żałuję... Ogólnie to lubię sprężynowe pistolety chociaż mam i shotguny i aega. Pewnie sobie jeszcze coś z wyższej półki springów kupię jeszcze.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o klocka z TM to raczej bym na twoim miejscu go nie brał, ze względu jak to określiłeś "plastikowośc", ponieważ replika aż promieniuje swym wykonaniem, do tego zamek jest robiony z dwóch połówek co strasznie szpeci jego wygląd i ogólnie jest taki sobie. Chyba to najgorzej wykonany sprężyniak TM. Z Japońskiej stajni poleciłbym ci szczerze Colta M1911A1, którego mam już bardzo długo i jestem z niego bardzo zadowolony i nigdy się z nim nie rozstanę:)

Wykonanie Colta jest bardzo eleganckie i wizualnie sprawia wrażenie ostrego odpowiednika. Co do osiągów to są jak na TM przystało bardzo bardzo dobre. Hopek podkręca kulki aż miło i 0,25 latają bardzo wysoko, po jakimś czasie po smarowaniu olejkiem i zużyciu celnośc repliki się unormowuje, ale i tak kopie nieźle. Niektórzy przy mocno eksploatowanym radzą strzelac z amunicji 0,20, ale na 0,25 i tak nadal radzi sobie świetnie, bo HOP-UP jest diabelsko dobry:)

Mój egzemplarz po ponad trzech latach mimo iż nie miał lekko, a to upadł a to zapiaszczył się itp. oczywiście przy dbaniu i czyszczeniu nadal sprawuje się elegancko i wygląda mimo licznych potłuczeń bardzo dobrze. Więc podsumowując polecam Colta, ale każdy ma inny gust. Ja też lubię Glocki:) Wybór i tak należy do ciebie, to tylko taka moja drobna sugestia.

Link to post
Share on other sites

Do autora wątku:

 

Czegoś nie rozumiem.. Razi Cię konieczność ładowania gazu w gaziaku, zależy Ci na realizmie repliki, a wybierasz sprężynę?

 

Po pierwsze realizm:

 

GAZOWY:

+ odrzut zamka

+ działa jak ostry, bo odrzut zamka

+ realna masa repliki, a co ważniejsze odpowiednio wyważona (zwłaszcza z metalowym zamkiem)

 

- koszt utrzymania - kulki + gaz. 1L butli gazu (35-45zł) starczy Ci na kilkadziesiąt ładowań (czyli na wystrzelenie niemal 200 magazynków kulek, zakładając, że na jednym ładowaniu gazem replika wywala 2-2.5 maga kulek - Glock KSC/KWA)

 

 

SPRĘŻYNY:

- brak odrzutu

- konieczność ręcznego przeładowywania po każdym strzale

- masa repliki zazwyczaj mniejsza, niż ostrego, albo wyrównana ciężarkiem w rękojeści (jak Glock od HFC) - fakt, są teraz chińskie sprężyny z metalowymi zamkami za grosze.

+ koszt utrzymania - tylko kulki

 

Poza tym z własnego doświadczenia.. Uwierz maniakowi Glocka, który świat airsoftu poznał tylko dzięki temu, że szukał repliki broni stworzonej przez pana Gastona i zabawę rozpoczął właśnie od sprężynowej repliki G17 do HFC :D - jak już kupisz sprężynę, to prędzej czy później zapragniesz gazowego, będziesz pożądał tego uczucia kopnięcia po każdym strzale, widoku zamka zostającego w tylnym położeniu po ostatnim strzale! (a nie po naciągnięciu sprężyny po ostatniej kulce).

 

Co więcej, jeśli zależy Ci na realizmie repliki (tak jak i mi zależało), to wybór jest chyba tylko jeden - GBB Glocki ze stajni KSC/KWA, w których nawet rozkład częściowy repliki jest taki sam jak ostrego odpowiednika. Ale tu musiałby się także wypowiedzieć właściciel gazowca TM, bo tego nigdy w łapkach nie miałem, a poza tym gazowce TM z ABSu kosztują tyle co wersja KSC (z oznaczeniami) i z metalowym zamkiem, więc wybór chyba jest prosty.

Edited by biper911
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...