Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CA33e Classic Army


Recommended Posts

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sorrrrry - ale to gdzie ty kupiłeś ? skoro giwera powinna mieć 300 fps to chyba jest coś nie tak jak ma 250 a gadanie, że strzela to żadne wytłumaczenie bo tanie sprężyny za 50 zyla też strzelają a 1000 zł to już czegoś trzeba wymagać od gnata - nieprawdaż ?

Link to post
Share on other sites

Modele ze stajni CA sa kaprysne, kilka egzemplarzy tego samego modelu moze sie roznic osiagami i to dosc znaczacznie. To chyba nie jest zadne odkrycie, bo wynika to z wielu postow uzytkownikow CA, a CA33 nalezy do relatywnie swiezych modeli, co zdecydowanie sprzyja usterkom (ktore z czasem pewnikiem zostana dopracowane). Jak ktos zna sie na rzeczy to sam dopasuje, doszlifuje czy dopiluje co trzeba i jest wszystko swietnie. Poniekad sie nie dziwie, ze serwis nie ma checi na takie jednostkowe dlubaniny, ktore moga zezrec sporo czasu...

 

Moral jak zwykle jest jeden - jak ktos chce miec pewnosc standardowych osiagow, nie ma zylki hazardzisty ("a nuz trafie udany egzemplarz...") i nie ma smykalki majsterkowicza - to kupuje po prostu cos z oferty Tokyo Marui! 8)

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Więc tak - giwera doszła i w niedziele była testowana w terenie i muszę powiedzieć, że serwi sprawdził sie w 100 % .

Giwera daje czadu zasięg nawet do 40m - skuteczny - do tego mam lunete 3x9 i praktycznie jak przyceluje tak leci. Reasumując , mimo iż były małe klocki z giwerą to po zrobieniu już praktycznie zapomniałem jaki byłem wściekły - giwera jest normalnie pięęęęęęęękna

pozdro

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

W moim egzemplarzu rozłazi się body nad zaczepem do pasa na front gripie, ci, co mają tego guna od razu zobaczą gdzie. Po strzelance przednia część body jest wysunięta o jakieś 3mm do przodu, musze ją dopychać spowrotem. Poza tym ostatnio cosik nie łączyły kable od silnika, ale je podociskałem i jest spoko.

Poza tymi wadami mój egzemplarz na razie nie sprawia kłopotów, osiągi ma co najmniej zadowalające. Ciekawe, kiedy będę musiał wymienić gumkę od hop-upa ;p

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

a teraz taki OT :) mam pytanie bo waham sie w kupieniu G3SG1 lub CA33E no i chciałbym abyście doradzili (chodzi mi głównie o podatność na tuning i jego koszta bo w modelach TM [G3SG1] tłok i sprężyna są połączone i trzeba te 2 części wymieniać? czy można tam wstawić sprężynę przy stockowym tłoku??? pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

No a wiec:

jesli chcesz sie wbic w wiecej niz ok 420fps to nie ma znaczenia ktora bron kupisz bo i tak trzeba bedzie wszystkie bebechy wymieniac :wink: jesli chcesz do ok 400 to bierz CA33; wystarczy wymienic tylko baterie na 9,6V albo wieksza i sprezyne na odpowiednia.

Jesli zdecydujesz sie na CA to pamietaj zeby dla ochrony wlasnych nerwow kupic od razu nowa gumke HU z firmowym dystanserem a do tego nowe uszczelki glowic tloka i cylindra. Z taki zestawieniem powinno smigac jak rakieta :D

 

Pzdr

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

panie i panowie

z dziką satysfakcją pragnę zawiadomić

iż właśnuie zauważyłem

że

PIERDOLNĘŁO MI BODY :D

 

oczywiście tam gdzie wszystkim.

 

a tak chuchałem i dbałem - nie rzucałem, nikomu nie pozwoliłem na niej siadać, nie waliłem po drzewach - a pierdolnęło.

 

od czego kurrrr..de? chyba od noszenia bo punkty są daleko od siebie a pęka w tym kijowym miejscu w pobliżu środka...

 

co za pacan to zaprojektował? przecież to nie mogło nie pęknąć...

 

to mówiliście że czym to się klei? butaprenem? :P

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich!

 

Na wstępie chciałbym zaznaczyć że wkrótce kupuje swojego pierwszego AEG czyli CA33e. Na stronie machinegun.pl mają w ofercie w/w egzemplarz po "tuningu". W związku z tym mam następujące pytanie do bardziej doświadczonych kolegów: czy lepiej nabyć wersję tuningowaną czy też stock? Zaznaczam że w temacie jestem "zielony" ale kiedyś trzeba zacząć :D

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

To chyba zależy od nastawienia Twojej ekipy.

Spróbuj pomyśleć trochę inaczej: czy chciałbś dostać, potencjalnie z niewielkiej odległości, ze wzmocnionego AEGa? Jeżeli "tak", to weź zmodyfikowany, jeżeli "nie", to weź stock.

Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Dzięki za info :D

 

Chodzi mi głównie o to że wymieniają kilka części które, z tego co czytałem o tym modelu, należy wymienić oraz o fakt że sprawdzają guna przed wysyłką. Jestem gotów zapłacić więcej nie tyle za dodatkowe osiągi co za gwarancję działania sprzętu. Jest to w końcu 1500 złociszy a taka kasa nie chodzi piechotą. Wiem, że w razie nieprawidłowego działania mogę odesłać ale jak już dostanę guna w swoje ręce to czuję że ciężko mi się będzie z nim rozstać :D

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Panowie skoro wszystkim body sypie sie z góry na dół i każdy ma ten sam problem bo "k*** się złamało..." proponuje żeby wypisac tu wszystkie pomysły na skeljenie badz naprawienbie tego mankamentu który zasmuca, nas posiadaczy złamanych CA33E....

 

Ja kupiłem klej UHU 300kg, skleiłem, wsadziłem do piekarnika na 100 stopni C by usyskac wiekszą wytrzymałość i nie czekac 12 h, to wszystko okleiłem taśmą izolacyjną i po kłopocie....

Ktos ma lepsze Metody ?? Piszcie.

 

BTW mam do sprzedania swoje CA33E :twisted:

Link to post
Share on other sites

no chyba lepszego patentu od pożądnej żywicy nie ma - a nowe body i tak w tym samym miejscu ulegnie uszkodzeniu - a jak nie ma różnicy to po co przepłacać?

 

ja mam problem, bo jeden ten wichajster walnął mi w dwóch miejscach - przy body i przy łączeniu z lufą - i oczywiście się zgubił. Będę musiał sztukować, a może to być trudne - tak żeby było równo...

 

ech...

 

KULTURA słowa!!! Medium

Link to post
Share on other sites
Gibson]

Jesli zdecydujesz sie na CA to pamietaj zeby dla ochrony wlasnych nerwow kupic od razu (...) nowe uszczelki glowic tloka i cylindra. Z taki zestawieniem powinno smigac jak rakieta

 

Dziś rozebrałem GB w moim CA33e i dokonałem powyższych zmian (uszczelka zmieniona tylko na głowicy tłoka, ta z głowicy cylindra bardzo ładnie siedziała i nie trzeba bylo wymieniać).Stara uszczelka na głowicy tłoka praktycznie nic nie uszczelniała (test z zatkaniem końcówki cylindra). Po wymianie replika strzela zdecydowanie lepiej, osiągi w końcu na prawde zadowalają. Sprawdza się stara prawda, że w CA żeby było pięknie to jednak trzeba podłubać :wink:

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam towarzyszy broni.Właśnie czekam aż do mych drzwi zapuka kurier z moim nowym CA33.

Planuje w nim dokonać pewnych zmian które chciałbym aby były ulepszeniami a nie zbędnym kombinowaniem,więc prosze o rady i sugestie na temat:

-sprężyna 170 PDI

-głowica tłoka z łożyskowaniem,myślałem o tej z duraconu(czy jakoś tak) z MG

-prec lufa,czy da się ją obciąć żeby był krótsza o 2cm bo nie moge znaleźć takiej która pasuje na styk tzn. ma 430mm.Najbliższa ideałowi jest ta do AK 455mm

-hop up,jaką gumkę wybrać

Stara prawda głosi że Ca żeby dobrze chodziło to trzeba najpierw rozkręcić i nasmarować,pytam więc czym to najlepiej zrobić.

 

Jeżeli uważacie że coś by się jeszcze przydało(oprócz zapasowego body :P ) to przosze o wskazówki.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A propo smarowania...smar sylikonowy dostepny w każdym sklepie motoryzacyjnym.

 

Co do lufy to nie ucinaj jej. Wsadz i koniec oklej czarną tasmą izolacyjna ( uprzednio ściągając flashhider ) jak nie zamierzasz jej kastrowac z tych 2ch cm. to takie rozwiazanie powinno wystarczyc. ( lufa nie wyjdzie poza tłumik płomienia a i nie bedzie świecić żółtym kolorem )

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam, od neidawna jestem posiadaczem CA33E i niestety co zauważyłem: kulki lecą jak chcą jak u kolegi powyżej, raz na jakis czas grzebiac przy hop upie da sie 1-wszy ale tylko 1-wszy strzal oddac na zadwoalajaca odleglosc dalej to juz bron robi co chce kulki leca od 10 do 30 metrow. I szczerze neiweim co sie dzieje... ehhh :-) no i jeszcze magazynek jest strasznie lipny jak to w CA ale działa więc neima co narzekać. Ktoś wie moze co jest nitak? z góry thx za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites
Witam, od neidawna jestem posiadaczem CA33E i niestety co zauważyłem: kulki lecą jak chcą jak u kolegi powyżej, raz na jakis czas grzebiac przy hop upie da sie 1-wszy ale tylko 1-wszy strzal oddac na zadwoalajaca odleglosc dalej to juz bron robi co chce kulki leca od 10 do 30 metrow. I szczerze neiweim co sie dzieje... ehhh :-) no i jeszcze magazynek jest strasznie lipny jak to w CA ale działa więc neima co narzekać. Ktoś wie moze co jest nitak? z góry thx za odpowiedź.

 

Mój CA 33 E kupiony od fila16 na odległości 25 metrów wsadza w paczkę po fajkach 8 na 10 kulek. Może przesadziłeś z hop siupem?

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...