Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Dobra, ostrzegam przed małą ułańską fantazją poniżej:

Która wersja, 4" czy 2,5" lepiej się nadaje do

i jakie są, mniej więcej osiągi 2,5" na zwykłych łuskach i tych osłabionych? Oraz czy rewolwerowi robi różnicę czy jest łuska czy nie? W sensie, czy rosyjska ruletka będzie 5/6 razy wynagradzana odświeżającym powiewem CO2 :icon_razz:? Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites
  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

heh, niezły filmik :D

Odpowiadając na twoje pytania,

Stawiam na 4" ze względu na lepsze wyważenie lufą, niestety żeby odpowiedzieć z pewnością musiał bym mieć oba i na obu uprawiać spinning, wielu takich osób nie znajdziesz :P

Mocą wszystkie modele są prawie identyczne, różnice niewielkie, sugeruje regulację "na śrubę" opisana kilka postów wcześniej, chyba nawet linkowalem do własnego bloga :P

Dan Wesson działa zawsze tak samo niezależnie od obecności łusek, tak więc musiał byś mieć 5 pustych komór i jedną z łuską z czymś miękkim.

 

Co do kręcenia bębnem w stylowej ruletce to parę postów wyżej jest info :P

btw. nadal mam sporo części to dan wessona w tym lufy więc gdybyś kupił 2" i były za krótkie to mogę ci sprzedać tanio samą lufę dłuższą :P

Link to post
Share on other sites

Okej, dzięki za info, wariant ze zmiennymi lufami wydaję mi się bardzo w porządku :icon_biggrin:

Przejrzę metodę na śrubę, choć przyznam szczerze, że głównym zastosowaniem będzie strzelanie do puszek, ośmioletni kuzyn powoli zaczyna łapać bakcyla broni współczesnej (i replik), a Hi-Capa mimo wszystko nie nadaje się do dziecięcych rączek, choć i tak dzielnie sobie z nią radzi :P

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Sprzedałem mojego DW8. Ale może Wam sie przyda pomysł . W swoim wymienilem lufę na skróconą od aega, banalnie proste. DW są też w wersji 4,5mm, więc pomyślałem że wystarczy zdobyć lufę od wiatrówki, dokupić 6 łusek na 4,5 i mamy 2w1

Replikę ASG i rewolwer na śrut.

Najtrudniej z tą lufa... ;-)

 

Wyslane z TapTalk

 

 

Link to post
Share on other sites

To zaskakujące jak bardzo denerwujące są te dopiski skąd został wysłany posty, tym bardziej ze jeszcze nie spotkałem się z sytuacją w której jest to dopisywane automatycznie i nie da się wyłączyć, innymi słowy to specjalne i świadome trolowanie. Bo przecież nie szpanowanie.

 

Precka z Dan Wessonnie dużo nie da, zwyczajnie jest za krótka lufa i zbyt nieprecyzyjny system podawania gazu i kulek.

Strzelanie z wiatrówki na bb też mija się z celem na większych dystansach. Dan jest fajny ale trzeba się pogodzić że niespecjalnie się nadaje do strzelania :D

Link to post
Share on other sites

A mnie denerwuje jak ktoś w w podpisie cytuje pół książki. Pisałem z komy i widać umknęło. Sraptalkiem zatrolowałem kurcze? :icon_eek2:

 

Lufa w Wessonie 8 jest dłuższa niż w moim MP5 Galaxy (14cm), a moc prawie raz większa. W innych mp5 jest podobnie ok 220mm. Przypuszczam, ze precka z HopUp na pewno by pozwoliła na dalsze i precyzyjniejsze strzelanie, tylko finansowo to trochę średnio to widzę. Chyba, że się komuś precka wala po chacie i nie wie co z nią zrobić ;-)

Nie rozumiem tego o dłuższych dystansach? To co ci którzy kupują wiatrówki do walenia w tarczę nie wiedzą co czynią? Strzelanie z wiatrówy to też fajna zabawa. I wcale nie trzeba zaraz strzelać na 100m. A Wesson w porównaniu do wielu innych pistoletów wiatrówek ma możliwość zamontowania lunety, co było by przydatne np przy precyzyjnym strzelaniu tarczowym ze śrutu.

Link to post
Share on other sites

no prosze, widzisz, jak pisałem jeszcze nie widziałem klawiatury która automatycznie wstawia podpis.

 

Problem leży nie tylko w długości lufy.

1. brak hopu, założenie hopu jest problematyczne i nie osiąga on takiej skuteczności jak zwykły montowany przed lufą.

2. inny system podawania kulki

3. brak sensownej szczelności, w 2 miejscach uszczelnia się na styk sprężynką.

4. duża moc więc ciężkie kulki więc szybko zjada nasz domowy hop up którego nie bardzo mamy jak sprawnie regulować jeśli poważnie nie uszkodziliśmy repliki.

 

Co do wiatrówek to celne strzelanie zaczyna się od śrutu grzybkowego, wszystkie wiatrówki na bb czyli kuleczki 4,5mm są lepsze od asg tylko dla tego że są znacznie mocniejsze i mają znacznie cięższą amunicję.

Wiatrówka tej samej jakości i mocy będzie miała lekko 2x większy zasięg na porządnym śrucie. Nie podam ci teraz modelu ale jak jeszcze robiłem w sklepie z wiatrówkami to jakaś firma dała tą samą replikę w 2 wersjach i mieliśmy konkretne porównanie.

 

Oczywiście jeśli komuś wystarczy powtarzalność w puszke na 5-10m to oczywiście wystarczy bb, podejrzewam ze na 5m to nawet wesson w wersji ASG styknie.

Edited by Landsil
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Idę trochę na łatwiznę z tym pytaniem ale jestem zawalony z robotą i nie chce mi się rozbierać repliki 20 razy.

 

Właśnie kupiłem sobie używanego Rugera Superhawk. Zwykł klon dana z tym że zamiast łusek jest pierścionek z kulkami. Z tego co wstępnie widzę to wszystkie części są zamienne. Zresztą sprawdzę to na bębnie bo akurat mam wolny :D

 

Problem w tym że jeśli delikatnie odciągam spust, ew. czasem jak robię to mocno i gwałtownie to bęben nie ustawia się w prawidłowej pozycji tylko pomiędzy. Przy zwykłym strzelaniu bez poprawiania go wychodzi co 3 strzał prawidłowo. Miał ktoś coś takiego w swoim Danie?

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...
  • 1 month later...

Panowie, gdzie mógłbym kupić uszczelkę do mojego 6"? Długo nim nie strzelałem i teraz każdy nabój CO2 ulatuje spod kurka.

 

Kupuje się cały zestaw niestety. I jest średnio z dostępnością. Jak jest to trza brać. I nie zapominać ze pomimo ze leży, to trza przejechać smarem, to będzie ok.

Przykłady:

http://gunfire.pl/product-pol-1152196394-Zestaw-czesci-naprawczych-do-Dan-Wesson.html

http://rekrutasgshop.pl/pl/p/Zestaw-czesci-naprawczych-do-Dan-Wesson/276

Link to post
Share on other sites

Problem w tym że jeśli delikatnie odciągam spust, ew. czasem jak robię to mocno i gwałtownie to bęben nie ustawia się w prawidłowej pozycji tylko pomiędzy. Przy zwykłym strzelaniu bez poprawiania go wychodzi co 3 strzał prawidłowo. Miał ktoś coś takiego w swoim Danie?

 

Przepraszam ze odgrzebuje temat sprzed roku... Ale to znaczy ze zaczep za słabo wypycha bęben. Ruger jest kopią wszelkich rozwiązań rewolwerów S&W i nie ma problemu colta (obrót bębna do woli) bo ma zatrzaski (te wyżłobienia w bębnie), więc mało prawdopodobne żeby wypychał za mocno.

 

EDIT:

Chyba że ruger jest TAK BARDZO kijową kopią, że źle wykonali nawet te wyżłobienia i pozwalają na swobodny obrót bębna. Nie bez powodu rozwiązanie Wessona było furrorą w połowie XVIII w :D

Edited by Shangrii
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Dzień dobry, cześć i czołem,

również padłem ofiarą manii na rewolwery (Dan Wesson 8''), ale niestety mam z nim 2 problemy, z czego jeden zupełnie nieistotny (kolega wspominał w tym wątku dużo wcześniej, łuski w bębnie grzechoczą) i puki co jest sprawą dużo mniejszego kalibru.

 

Mój problem polega niej więcej na tym samym co kilka postów wyżej:

 

Problem w tym że jeśli delikatnie odciągam spust, ew. czasem jak robię to mocno i gwałtownie to bęben nie ustawia się w prawidłowej pozycji tylko pomiędzy. Przy zwykłym strzelaniu bez poprawiania go wychodzi co 3 strzał prawidłowo. Miał ktoś coś takiego w swoim Danie?

 

Z tą różnicą, że bęben przesadza z przekręceniem się tylko przy zbyt mocnym/szybkim pociągnięciu za spust, a przynajmniej tak mi się wydaje ;P

Ktoś coś poradzi? Serwis, gwarancja, warsztat domowy? Gdyby mi to tak bardzo nie przeszkadzało (przy normalnym strzelaniu 1-2 strzały są "upośledzone") to nie pisałbym tutaj, więc proszę o pomoc w kminieniu :)

Link to post
Share on other sites

Pewnie im odeśle, mam nadzieję, że nie będą problemów robić ;/ A jakiś pomysł co poszło?

 

Dobra, poddaje się, nie wiem jak edytować posta ;p Wpadłem na pomysł wsadzenia mocniejszej sprężyny (tej dociskającej lufę do bębna), czy ma to jakieś szanse powodzenia?

 

 

Połączyłem. A możliwość edycji wygasa bodaj po 30 minutach od napisania ;)

/Otto

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie jedyne co może w Wessonie od ASG to ten zsynchronizowany ze spustem języczek popychający bęben do góry. A konkretnie jakieś jego złe położenie przez co nie wypycha bębna wystarczająco (mocno lub słabo). U mnie w momencie wypchnięcia bębenek wskakuje sobie w taki "cycek" dla którego stworzone są wycięcia, a języczek popychający bęben stoi w miejscu uniemożliwiający dalszy ruch. Jedyna opcją u mnie jest to, że bęben się NIE obróci, jeśli nie odpuszczę spustu do pozycji początkowej (ale to chyba zrozumiałe).

 

Jak dla mnie to srebrny języczek ma złe położenie/wymiary/cokolwiek. W naturalnie działającym układzie pełni on rolę popychacza i blokady.

 

EDIT: Jeśli ktoś potrafi zamontować hop-upa w Dan Wessonie 8" proszę o kontakt :icon_smile:

 

Panie, po co to panu. Tą armatą spokojnie zdejmiesz człowieka na 50m. Próbowałem, koleś nie miał pojęcia jakim cudem dostał. :P

Edited by Shangrii
Link to post
Share on other sites

EDIT: Jeśli ktoś potrafi zamontować hop-upa w Dan Wessonie 8" proszę o kontakt :icon_smile:

 

Panie, po co to panu. Tą armatą spokojnie zdejmiesz człowieka na 50m. Próbowałem, koleś nie miał pojęcia jakim cudem dostał. :icon_razz:

 

Może przy braku wiatru, w innym przypadku brak hop-upa boli ;/ Co prawda strzelałem z niego max. 0.25, kupie 0.30 lub 0.38 to wtedy zobaczę jak będzie latało :icon_wink:

 

Update:

Oczyściłem z "stockowego" smaru co nieco i bęben obraca się prawidłowo, JEŚLI nie naciskam spustu zbyt gwałtownie, co nadal pozostawia lekki dyskomfort, ale jeszcze wstrzymam się z reklamacją.

 

EDIT:

Jak dla mnie to srebrny języczek ma złe położenie/wymiary/cokolwiek. W naturalnie działającym układzie pełni on rolę popychacza i blokady.

 

Mi się wydaję, że funkcję blokady pełni ten dzyndzek od spustu.

Edited by Calv
Link to post
Share on other sites

Ja strzelałem (z braku laku, bo taka amunicję mam :P) 0,4/0,43 guardera i MB. Niosło idealnie. A co do blokady - niestety nie. ten cycek to bardziej stabilizator jest. Napnij kurek i spróbuj poruszyć bęben. U mnie nie ma opcji na ruch. Wyciągnij bębenek i popatrz jak pracuje ten srebrny języczek przy napięciu kurka.

Link to post
Share on other sites

Rozwiązałem problem, przez czysty przypadek :D Sposób głupi, ale działa, więc może nie taki głupi. Mianowicie wsadziłem średniej wielkości papierową kulkę w (i tu nie bijcie, nie wiem jak to się nazywa) tą taką przestrzeń (komorę?) w której chowa się ten metalowy bolec trzymający bęben. Docisnęło to bęben i obraca się jak marzenie :)

 

Nawet nie wiem czy będę coś w tym zmieniał (myślałem o sprężynie w bębnie) bo skoro działa i prawie tego nie widać to po co tykać jak nie ma się pewności że potem nadal będzie działać?

Link to post
Share on other sites

Tak, o ten element chodzi, papier jest pomiędzy jego końcem, a ścianką tej wnęki w której się chowa.

Dałbym foty, ale ciemno i aparat rozładowany (w sumie i tak chyba nie ma po co).

 

A propo grzebania, ja tam nie grzebie dla samego grzebania, ale jak coś nie działa to trza, btw. te dwa piny które trzymają lufę mam zaklejone fabrycznie, a chyba nie powinno tak być :/ myślę, że to ingerencja sklepu, nie producenta, żeby ludzie nie grzebali.

Edited by Calv
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...