Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mp5a3 i tłumik dźwięku


Recommended Posts

Czy do "prawdziwej" Mp5a3 montuje się tłumiki dźwięku?? Jak tak to jakie (ma ktoś fotkę może??). Bo chcę sobie taki zrobić na swojej a3, a nie wiem, czy znajdzie to odwzorowanie w rzeczywistości, a pozatym chcę zobaczyć jak by się taka kombinacja prezentowała. Aha i jeszcze coś. Pod napisem "Kal 9mmx19" jest takie metalowe "coś" (kto ma tą replikę wie o czym mówie). Do czego to "coś" służy??

 

dziękuję z góry za odpowiedzi

Link to post
Share on other sites
Czy do "prawdziwej" Mp5a3 montuje się tłumiki dźwięku??

tak, mam nawet niezły filmik jak gośc wali właśnie z wersji A3 z tłumikiem, tylko nie mam go dzie wrzucić :|

 

Pod napisem "Kal 9mmx19" jest takie metalowe "coś" (kto ma tą replikę wie o czym mówie). Do czego to "coś" służy??

do zapięcia paska nośnego jeżeli nie odpowiada Ci zaczep z przodu.

Link to post
Share on other sites

Nic- wielkie dzięki za linka- o to mi właśnie chodziło (są tam nawet wymiary tłumika, tak więc teraz dorobie sobie taki bez problemu)

 

reszcie też bardzo dziękuję za pomoc- kolejny raz mogłem liczyc na maniaków, którzy odpowiedzieli miło i rzeczowo nie jebiąc mnie przy tym od debili, idiotów itp...(pewnie dlatego, ze Beo tu nie zajrzał)

Link to post
Share on other sites
Czy do "prawdziwej" Mp5a3 montuje się tłumiki dźwięku??
W zasadzie sie nie montuje. Pisze "w zasadzie", bo oczywiscie tlumik mozna zalozyc do kazdej lufy, w tym do MP5A, jak pokazuja powyzsze zdjecia. Z tym, ze poniewaz istnieje znacznie lepiej predystynowana i skutecznijsza co do "wyciszenia" wersja SD, to wspomniana konfiguracja zwyklej MP5A z tlumikiem mija sie raczej z celem.

 

Oczywiscie, "biedniejsze" sluzby, ktore nie stac na podwojny garnitur broni, czyli swobodny wybor wersji, moga stosowac dodatkowy tlumik. W tym przypadku zaleta moze byc wieksza predkosc wylotowa pocisku (i wieksza sila razenia) wersji A w stosunku do SD. Jednak mnie sie nie udalo znalezc fotki MP5A z tlumikiem "in action", w rekach sluzb specjalnych czy AT (bo to glownie oni potrzebuja ewentualnego wytlumienia!). Jesli ktos ma takie fotki to chetnie obejrze!

Link to post
Share on other sites

Proszę bardzo Pikace, nie wiem co prawda jakie to służby specjalne, ale widać wytłumione Mp5a3 (teraz poszukałem głębiej i znalazłem fotki, mogłem to zrobić przed założeniem topicu- wiem, ale teraz może poczytać o tym więcej zainteresowanych)

 

http://elektron.tmf.bg.ac.yu/user/bojan/in...08_silenced.jpg

 

http://elektron.tmf.bg.ac.yu/user/bojan/in...09_silenced.jpg

 

http://elektron.tmf.bg.ac.yu/user/bojan/in...07_silenced.jpg

 

 

Narazie tyle, jak znajdę więcej to wrzucę.

Myślę, że narazie nie warto zamykać wątku (może znajdą się jeszcze jakieś pytania, czy fotki). podyskutujmy jeszcze trochę.

Można by zrobić "lekki" ;) OT i porozmawiać o samodzielnym konstruowaniu tłumików do ASG, a w zasadzie tego konkretnego, w linku od Nic (chodzi o wygląd, macie jakieś propozycje, co do materiałów, itp??).

 

Pozdrawiam, Nemo

Link to post
Share on other sites
W zasadzie sie nie montuje. Pisze "w zasadzie", bo oczywiscie tlumik mozna zalozyc do kazdej lufy, w tym do MP5A, jak pokazuja powyzsze zdjecia. Z tym, ze poniewaz istnieje znacznie lepiej predystynowana i skutecznijsza co do "wyciszenia" wersja SD, to wspomniana konfiguracja zwyklej MP5A z tlumikiem mija sie raczej z celem.
Jak zwykle bzdury - wycisza się często broń nie do celów bojowych (choć to czasami się zdarza), ale z uwagi na ograniczenie emitowanego hałasu, po prostu. Tak, aby nie zanieczyszczać hałasem środowiska, czy zmniejszyć go poniżej akceptowanego progu. To już tłumaczono Ci, wielokrotnie, ale widzę, że nadal nic nie dotarło. Jeżeli ktoś jest tym zainteresowany - patrz inny wątek, w którym nijaki Pikace zastanawiał się po raz pierwszy nad używaniem tłumików i snuł wówczas rozmaite teorie.
Oczywiscie, "biedniejsze" sluzby, ktore nie stac na podwojny garnitur broni, czyli swobodny wybor wersji, moga stosowac dodatkowy tlumik.
Kolejna bzdura, poniżej masz zdjęcie LAPD SWAT, teraz stań na głowie i udowodnij, że jest to "biedniejsza" służba. No?
Jednak mnie sie nie udalo znalezc fotki MP5A z tlumikiem "in action", w rekach sluzb specjalnych czy AT

SWAT_LAPD.jpg

szkolenie_ze_SWAT.jpg

SWAT.jpg

(Na zdjęciu masz Marcina Kosska podcza treningu z LAPD SWAT)

Link to post
Share on other sites

Hehe, kolega REMOV jak zwykle traktuje mnie jak chlopca do "bicia", aby wykazac sie swoja wiedza (choc moim zdaniem sa to bardziej popisy czy tez sztuczki oratorskie). Ja tez moge sie w to pobawic:

... poniewaz istnieje znacznie lepiej predystynowana i skutecznijsza co do "wyciszenia" wersja SD, to wspomniana konfiguracja zwyklej MP5A z tlumikiem mija sie raczej z celem.
Jak zwykle bzdury

REMOV, skoro tak twierdzisz, to moze rozwiniesz temat "wyzszosci" wersji MP5 z dodatkowym tlumikiem, nad wersja z integralnym tlumikiem??? Chetnie poslucham...

 

Poza tym moja wypowiedz dotyczyla zastosowania bojowego (czyli "in action"), z czym zreszta sam sie ogolnie zgadzasz piszac:

wycisza się często broń nie do celów bojowych
Wg mnie pokazane zdjecia przez REMOVA zdjecia sa z treningu i jesli mi chce stwierdzic, ze to jest prawdziwa akcja, to niech mi udowodni! (moze byc bez stawania na glowie, heh).

 

A co rzekomych "bzdur", to sobie REMOV poogladaj zdejcia w necie i porownaj ilosc zdjec MP5A "bez" i "z" tlumikiem. Wtedy mozesz ocenic moja wypowiedz:

W zasadzie sie nie montuje.
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...