Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Orzech? Lub cokolwiek twardego :D z ładnymi słojami. Wiekszym problemem niż wykonanie może sie okazać dobranie ładnego kawałka drewna.

 

 

Nie wiem czemu mi sie wydaje że te okładziny od GH, konkretnie prawa zachodzi na druga stronę guzika od zwalniania maga, tam gdzie on wystaje jak sie go wciśnie... Czy to nie blokuje jego pracy?! Widać to o co mi chodzi na zdjęciu.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 147
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Orzech? Lub cokolwiek twardego :D z ładnymi słojami. Wiekszym problemem niż wykonanie może sie okazać dobranie ładnego kawałka drewna.

Nie wiem czemu mi sie wydaje że te okładziny od GH, konkretnie prawa zachodzi na druga stronę guzika od zwalniania maga, tam gdzie on wystaje jak sie go wciśnie... Czy to nie blokuje jego pracy?! Widać to o co mi chodzi na zdjęciu.

 

Też to zauważyłem, zawsze można odrobinkę przeszlifować w tym miejscu no ale to powinno być zrobione fabrycznie. Poza tym te okładziny strasznie badziewnie wyglądają.

Co do drewna... Ja mam w gitarze o ile się nie mylę gryf z drewna wiśniowego i całkiem ładnie to wyklada. W każdym bądź razie różnorakiego drewna u mnie nie brakuje...xD

Link to post
Share on other sites

Potniesz gitare na okładziny?! :D

Gryf czy podstrunnicę?

Gryf...Ale przesady xD Gitara akurat jest droższa mojemu sercu...xD Za to wala mi się po piwnicy wiśnia pocięta...xD Więc się zainteresuję tym ;P Tylko zastanawia mnie jak zrobić w miarę prosty sposób wgłębienia na śruby mocujące okładziny bo sam otwór nie wystarczy. Może najpierw zacznę grubszym wiertłem i dokończę cieńszym? Chyba w następny weekend zabiorę się do roboty :twisted:

Edited by Rosomak
Link to post
Share on other sites

Można by było spróbować zrobić okładziny z forniru-pod spód jakieś inne drewno a na nie dopiero fornir.

Albo ze sklejki, miał byś w tedy dwa kolory słoi a i tak całość mógł byś jeszcze je zabejcować.

 

Hmmmm... Z tą sklejką to nie głupie. Bo w zasadzie to ten "wzór" można jaki się chce znaleźć a i tyle męczarni nie będzie z "wydłubaniem" odpowiedniego kształtu. Ale jak będę szlifować krawędzie to się nie rozwarstwi??? W końcu to sklejka jest.

Link to post
Share on other sites

A czemu miało by się rozwarstwić? Przecież to sklejka jest :D ewentualnie jeżeli byś użył grubego tarnika do starcia większych części to może się wyszczerbić sklejka tzn mogą odchodzić takie jakby drzazgi czy jakoś tak :P

Papier ścierny 40-60 i później drobniejszy żeby ładnie wygładzić wszystko i będzie ok.

Musisz popróbować, sklejka jest ogólnie łatwa w obróbce.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam.

 

Szukam i szukam i nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi na moje pytanie.

 

Mam R27 [army] i chciałbym dokupić do niego dodatkowy magazynek. Jak to jest że sklepy maja w swojej ofercie repliki, a nie są w stanie sprowadzić magazynków.

 

Mam pytanie. Czy pasują do tej repliki jaieś inne magazynki? Jak tak to proszę o jakieś linki.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...