Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Łuski Tokarev - miejsce i data produkcji (identyfikacja)


Recommended Posts

Znalazłem łuski 7,62 x 25mm czyli zdaje się Tokarev.

 

Myślałem, że są z II WŚ i od Pepeszy, ale chyba są produkcji polskiej (3 z 4 łusek), bo mają bicie 21 w kółku. Skąd mogę się dowiedzieć rok produkcji tych łusek? Oczywiście oprócz tej 21 mają jeszcze inne numerki.

 

W razie potrzeby mogę podesłać fotki.

Link to post
Share on other sites

Podepnę się pod temat. Te same łuski, w kółeczku 343. Drugie liczby to 55/56. Może ktoś coś bliżej napisać?

Nie te same, bo jakiś gamoń amunicję 7,62 mm x 25 wz. 1930 nazwał "Tokariewa", co napisał zgodnie z transkrypcją anglosaską. Nie wiem, zapomniał, że to jest polskojęzyczne forum, czy coś? A Twoja amunicja była produkowana w fabryce amunicji w Pilczycach k/Wrocławia i pochodzi roku 1955 i 1956.

 

ale chyba są produkcji polskiej (3 z 4 łusek), bo mają bicie 21 w kółku.
...czyli wytwarzano je w PAF w Skarżysku Kamiennej (dzisiaj ZM Mesko).
Link to post
Share on other sites

jakiś gamoń amunicję 7,62 mm x 25 wz. 1930 nazwał "Tokariewa", co napisał zgodnie z transkrypcją anglosaską. Nie wiem, zapomniał, że to jest polskojęzyczne forum, czy coś?

 

dzięki za uprzejmości w moją stronę. gdybym umiał cyrylicą to bym napisał w oryginale. ale pies to... na szczęście mam dziś ciężki dyżur i się tym nie będę przejmował.

Link to post
Share on other sites
Podczepię się pod temat , jak wiadomi w wojsku polskim nadal przeważają AKMSy , skąd więc czerpiemy amunicję 7,62 ? Czy produkuje się ją w Polsce , czy skupujemy , czy to po prostu pozostałości z magazynów .
Amunicja 7,62 mm x 39 produkowana jest w MESKO, niemniej jednak na razie zużywamy to, co jest w magazynach, nie zamawiając nowych partii. Głównie wytwarza się taśmowaną 7,62 mm x 51 i pośrednią 5,56 mm x 45.
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...