Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

No cóż moje G36 w końcu odmówiło posłuszeństwa. Ale ze 20-25 tys kulek z lufy wyleciało.

 

Sprawa wygląda tak. Na ostatnim Tomaszowie 15 minut przed końcem rozgrywki (ma się to szczęście że nie na początku) myślałem że mi padła bateria. Zmieniłem na nową i niestety cisza. Po 15 minut kiedy pokazywałem kumplowi że spust nie reaguje usłyszałem jak silnik naciąga bardzo powoli sprężynę, potem padł strzał, potem znowu to samo a w końcu poszła normalna seria. A ze to koniec Tomaszowa był to zapakowałem replikę i pojechałem do domu.

Wczoraj historia się powtórzyła ale niestety już po 1 hicapie. Sprawdzałem na 3 bateriach i ciągle to samo. Albo powoli silnik naciąga sprężynę i pada strzał a po nim ewentualnie kilka innych. A potem cisza. Po 15 minutach można puścić ze dwie serie i cisza.

 

No i pytanie - to te osławione styki? Giwera jeszcze na gwarancji w Taiwanie więc chyba jedyna rada to wysłać? Bo sam boję się grzebać.

 

P.

Link to post
Share on other sites

W m14 agm znajomego był identyczny problem . Nie wiem skąd na kostkach stykowych w gb znalazło się bardzo dużo smaru . Replika oddawała krótką serię po czym jakby bateria się rozładowywała . Smar , niewiadomego pochodzenia powodował na tyle duże zwarcie ,że zdarzało się że styki się zapalały . Wiem , brzmi niewiarygodnie . Oczyść styki przy spuście problem zniknie .

Edited by Leo_111
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam mam problem z moim G36C.

A konkretnie z zespołem styku.

Karabin zmontowany zespól styków jest okey. Ale gdy strzele to się przesuwa ten dynks do góry :/

 

Jak na fotkach :

Tak powinno być :

1b92e504ca2ead9a32542a194aa8cfc85g.jpg

Tak się robi :

25d5ab386cc225040dff8a5c25e230a95g.jpg

a tak pod czas wciskania spustu :

23861895ec679e0b21da96b0a42a06f75g.jpg

Pytanie jak to naprawić ? Bo w środku jest wszystko okey po układane .

Link to post
Share on other sites

ale dochodzi do styków ? u mnie tez sie lekko podnosi aby na semi przerywacz ominac. jeżeli po nacisnięciu spustu słychać klik i styk wraca znaczy ze źle złożona jest kostka stykowa. musisz rozkręcic gb i złożyc od nowa.

Link to post
Share on other sites

Dochodzi do styków.

Na sucho działo dobrze. Ale gdy tylko silnik jest to zaczyna się podnosić i ta dzwigienka nie działa :/

Co do rozkręć GB i złóż jeszcze raz zrobiłem tak z 3-4 razy:/ i tak samo cały czas.

Czyli kostka styków do bani ?

Link to post
Share on other sites

Ok - już wiem wszystko. Winą była, o dziwo bateria. Ale to naprawdę dziwne. Strzelałem, było ok, rozładowała się, więc naładowałem. Podłączam, a tu nic! No więc zrobiłem to co napisałem w poprzednim poście. Dopiero mnie oświeciło - odkręciłem silnik, podłączyłem batkę. Ciągnęła go jakieś 3 sekundy, po czym koniec... Więc od nowa ją ładuję.

Link to post
Share on other sites

Hm... hm ? Formowana jakimś mikroklockiem, ale ładujesz na stockowej ładowarce rozmim ? Jak dla mnie padnięte akuku, powiedz jeszcze czy kable się grzeją, jak silnik sam pracuje ? Ewentualnie padnięta ładowarka, sprawdź na innym aku - jak będzie działać to odpowiedź jest prawie oczywista, tylko sprawdzić ;-).

Link to post
Share on other sites

jak masz to co ja to nie wina Batki.

Jak masz z drugiej strony GB ten klocek duży przykręcany dwoma śrubami.

I tam wchodzi ta sprężynka do blokady GB. Musisz tą krótką śrubkę poluźnić. Bo ona zawadza ( tak było u mnie )

Od teraz GB śmiga :D

Ale kulek mi nie podaje :/

Link to post
Share on other sites

Rozbierałem i składałem już 3 dżirboksy G36 JG i nie zauważyłem takiego cuda - pewnikiem, Chińczycy w fabryce dali Ci dłuższą śrubkę niż w innych modelach - prościej chyba ją ciut przyciąć, niż niedokręcać. A może zagubiłeś w akcji podkładkę sprężynującą, która tam powinna być? Zastanowiłbym się nad tym bo GB ładnie telepie jak strzela - śrubka łatwo może się poluźnić choć jest przykręcona, a co za tym idzie wypaść...

 

Co do nie podawania kulek, to sprawdź czy sprężynkę zaczepiłeś, tą od popychacza. A jeśli dysza się rusza przy strzale, to jakiś ciekawszy suprajs musi być (komora/mag - te klimaty ;-))

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Cóż, mój problem jest już prawdopodobnie rozwiązany. Nie była to wina styków, kostki stykowej, kabli, baterii, a... ładowarki. Dałem tacie całego GB do pracy, żeby dał koledze, który z zawodu jest elektronikiem. Tamten sprawdził całego Dżirboska, i nic. Potem rozebrał ładowarkę, i, uwaga, była cała, dosłownie cała w środku spalona. Powiedział, że dobrze, że nie było pożaru :D Cóż, teraz zostaje kupno nowej ładowarki.

 

PS Baterię sam sprawdzałem na wsi, u dziadka jakimś ruskim miernikiem. Niby wychodziło coś w okolicy 9V, ale ostrzegam, że posługiwanie się ruskim sprzętem sprzed 20lat jest trudne :P

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...