Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Cześć. Ostatnimi czasy, coraz większy problem mam ze sprawnym przenoszeniem szpeju.

Pomyślałem, że może warto się zaopatrzyć w specjalną torbę, do przenoszenia szpeju.

Niestety, nigdy takiej w łapkach nie miałem, i niezbyt wiem, na co zwracać uwagę.

 

Do torby, chciałbym zmieścić pełny komplet "czarnego szpeju" (kobmiak, kevlar na klate, kevlar na łeb, kamizelka taktyczna, replika długa + krótka, kabura + cała reszta drobnicy pokroju gogli, nakolanników itp...)

Łącznie wychodzi około ~20kg

 

Ktoś używa takiej torby? Na co warto zwracać uwagę? Może podczas użytkowania zauważyliście, że torbie brakuje "jakiegoś patentu" który ułatwiałby życie?

 

Jedyne co na razie wiem, to że chce na pewno posiadać torbę z szelkami do noszenia na plecach, oraz z możliwością noszenia klasycznego.

20kg to jednak trochę jest, a czasem muszę zaliczyć z takim obciążeniem "kawałek drogi" z buta. Produkowane są może torby z pasami biodrowymi (stałymi/odczepianymi?)

Może macie wskazanie na torby jakiejś konkretnej firmy (bo np. robią fajne/dobre/funkcjonalne)?

Interesują mnie torby w cenie do 100$ (przeglądałem trochę różne sklepy i chyba da się w tej kwocie zmieścić)

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Torba realizacyjna, skarpety operacyjne, taktyczne bokserki i szturmowe mydło.

Ludzie, porąbało Was???

 

 

Nie, zwyczajnie do tej pory tachałem to wszystko w 75L plecaku, a wkładanie/wyjmowanie tego wszystkiego z niego było niewygodne i czasochłonne (:

Skoro mogę sobie ułatwić życie, czemu miałbym tego nie robić?

Link to post
Share on other sites

Jezus Maria. To tak samo zgrabne i poprawne jak mówienie "piszę" na coś co jest napisane na tablicy. Niby poprawne, ale tak samo wieśniackie i wymaga karcenia.

Arafat, jesteś ze Śląska, tam mało co jest po polsku. ;)

Edited by AnR
Link to post
Share on other sites

Wiem, że nie spełnia części Twoich wymagań PeePee, ale dobra torba z wymienionymi przez Ciebie parametrami będzie kosztowna.

Proponuję Ci to:

http://www.allegro.pl/item654305113_potezn...l_oryginal.html

Używamy ich w ekipie kilka, pojemność jest odpowiednia (mieszczę się w niej ze swoim szpejem i zostaje jeszcze trochę miejsca ;)), rozwalenie takiej torby jest w normalnym użytkowaniu właściwie niemożliwe. Ma twarde dno. No i jest tania.

 

Możesz przemysleć jeszcze to:

http://www.allegro.pl/item657929539_torba_...wy_orginal.html

Ale ona nie ma żadnego usztywnienia, ale dzięki zamkowi błyskawicznemu na całej długości wygodnie się z niej wyjmuje i doniej wkłada szpeju.

Edited by Hoplita
Link to post
Share on other sites

Ja również, nawet czegoś mniej wygodnego, bo duffla na wzór amerykańskiego. Mieści się kamizelka (do połowy da sie upchać, karabin, mundur i sporo miejsca zostaje. ;)

 

 

Ale szybki dostep polega na wysypaniu zawartości.

Edited by Ohtar
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...