Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 151
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Właśnie biorę się za nowe buttony kategorii. Przepraszam że tak późno.

 

Okej, buttony skończone. Dodałem pewien element żeby się wyróżnieły od innych, ale nie każdemu może to przypasować, więc jak będzie dużo sprzeciwów to zmienię to ;)

 

Może dzisiaj zabiorę się za logo.

Edited by Mamlas
Link to post
Share on other sites

Coś temacik ucichł :D Mam 2 małe zastrzeżenia:

1) "Dzięki temu będziesz mógł oceniać filmiki i komentować je jako użytkownik, a nie gość, a także komentować je." - powtórzenie słowa "komentować", wystarczy przeczytać całe zdanie i widać, że jest błąd. Przydałoby się to zmienić ;-) - mowa oczywiście o opisie z strony głównej.

2) Razi mnie zbyt duża czcionka opisów filmów. Opis jest zrobiony chyba takim samym rozmiarem jak tytuł filmu (tylko, że bez pogrubienia). Sądzę, że to trochę nie ładnie wygląda.

 

To raczej tyle. No i gratuluje rozwijającej się bardzo dobrze i szybko stronki :D.

 

Pozdrawiam.

 

P.S. Popracujcie coś nad szybkością ładowania stronki bo to też dosyć negatywna sprawa.

Link to post
Share on other sites

Ups... dzięki za cynk, Daro :-P

To pozostałość po tym, że na początku można było komentować nawet nie będąc zalogowanym, musiałem jednak usunąć tę opcję, ponieważ roboty zaspamowały stronę. Ale kiedy już o tym wspomniałeś, to przyszedł mi do głowy pewien pomysł i spróbuję, czy się sprawdzi.

Co do czcionki, to sam nie wiem, jak dla mnie jest OK. Ale może kursywa coś zmieni?

No i dzięki za gratulacje :uśmiech:

EDIT: Załatwione. Teraz każdy może komentować, o ile odpowie na pytanie, jak ma na imię Adam Małysz ;-)

Edited by bebolot
Link to post
Share on other sites

Z tym pytaniem jak ma na imię Adam Małysz to mnie rozbawiłeś do łez :D

 

I mam jedno pytanko jeszcze, czy myśleliście o systemie wrzucania filmów już przez użytkowników (tak jak jest na YouTube)? Czy teraz ten system wrzucania (czyli podawania linku do filmu) miało być zabezpieczeniem przed nie powołanymi filmami czy jednak sprawa zrobienia czegoś takiego jest dosyć trudna (ale wy raczej informatycy poziom pro to raczej to dla was błahostka :D)? Wiadomo, że prędzej czy późnej znajdą się tacy co zaczną wklejać jakieś inne filmiki niezwiązane z ASG ale można zastosować system banów np. 1 wykroczenie - ostrzeżenie, 2 wykroczenie - ban konta powiedzmy na miesiąc, 3 wykroczenie - ban konta na zawsze, 4 wykroczenie (jeśli było by to samo ip) - ban na ip na zawsze itp. Bo jak wiadomo człowiek idzie jak po najmniejszej linii oporu, a wrzucanie jeszcze filmu na inny server to trochę odstraszyć może. Ostatecznie można zrobić jeszcze takie coś, że użytkownik wrzuca film (przycisk przeglądaj>szuka filmu>ok) i daje "dodaj" i otrzymuje wiadomość, że film czeka na potwierdzenie administratora strony. I już zawsze trochę lepiej, tak uważam ;-) . Taka moja mała propozycja.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ban na IP to nienajlepszy sposób. IP jest u wielu osób zmienne. Czytałem na forach o przypadkach osób które wchodziły na jakiś serwis pierwszy raz w życiu, a tu info "Twój adres IP został zbanowany". Co prawda trudno o taką sytuację, ale jest to całkiem możliwe.

Najlepiej pobierać szereg informacji o użytkowniku (system, przeglądarka itp.) i banować na ich podstawie. Choć nawet to nie jest środkiem doskonałym.

Link to post
Share on other sites

Hm, masz dużą racje - no cóż, przed wandalami ciężko jest się uchronić. No to w tym wypadku pozostało by ta druga opcja czyli, że administrator musi zaakceptować filmik. Z mojego punktu myślenia sądzę, że zrobienie czegoś takiego w języku html, w innych językach i przy użyciu programów do tworzenia stron jest nie wyobrażalnie trudne, ale informatycy takiej klasy to pewnie wiedzą jak to zrobić ;-). Uważam, że dla wielu osób taka "rzecz" będzie o wiele korzystniejsza tudzież wygodniejsza. Użytkownik dałby opis filmiku, dał "Przeglądaj", znalazł filmik i zatwierdził wszystko, po czym cierpliwie poczekał kilka godzin na akceptacje administratora i następnie cieszył się powiększającą się oglądalnością. A teraz oprócz tego trzeba jeszcze wcześniej wrzucać film na jakiś inny serwer - tak jak mówiłem odstrasza to. A akceptacja admina nie musiała by w takim wypadku zmuszać do stosowania kar, które mogły by tak jak powiedział Lay pokrzywdzić osobę, która w żaden sposób nie zawiniła.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Przepraszam że tak tu spamuję ale:

Nie wiem jaka broń będzie użyta w trzeciej wojnie światowej, ale czwarta będzie na kije i kamienie.

O ile dobrze pamiętam to czwarta wojna będzie na maczugi.

Jeśli można o coś prosić, dobrze byłoby sprawdzić poprawność tych cytatów w kilku co najmniej źródłach. Żeby nie było gorszych błędów.

 

PS Wiem, czepiam się :twisted:

Edited by LaY
Link to post
Share on other sites

Shank - masz rację, ale jak w takim wypadku jeśli cytujesz niemieckiego fizyka, to najdokładniej będzie tłumaczyć z Niemieckiego.

"Ich bin nicht sicher, mit welchen Waffen der dritte Weltkrieg ausgetragen wird, aber im vierten Weltkrieg werden sie mit Stöcken und Steinen kämpfen."

 

Aczkolwiek nie ukrywam, że widziałem bardzo często wersję z maczugami.

 

Tak żeby nie offtopować do końca:

DaroASG - ten pomysł z zatwierdzaniem nie jest zły, spotkałem się już z takim czymś na innych serwisach internetowych i (choć wydłuża trochę czas wrzucania czegokolwiek na serwer) pozwala to na pełną kontrolę nad zawartością. Wizja drugiego (lub n-tego) YouTube nie jest do końca bez wad, na serwisie po jakimś czasie zaczynają gromadzić się śmieci, za które trzeba się zabrać, a to już mozolna praca. Sam skrypt, o którym wspomniałeś nie jest trudnym do napisania, wystarczy trochę wiedzy informatycznej i czasu, aby to dopracować i mamy miłą, wolną od e-shitu stronę.

Edited by SzymonDzwonczyk
Link to post
Share on other sites

Jestem już.

 

Widzę, że pod moją nieobecność rozgorzała dyskusja na temat cytatów. Jeśli ci zależy Lay, to mogę nawet dać obydwie wersje ;-) A na serio, to też widziałem różne formy, i z maczugami i kamieniami, ale po prostu kiedy wrzucałem te cytaty, to najpierw przeczytałem wersję z kamieniami i takąż też wersję wrzuciłem. Szymon, wierzę ci na słowo przy tłumaczeniu, bo z niemieckiego to umiem chyba tylko się przedstawić 8-)

 

Co zaś do bezpośredniego wrzucania filmików na serwer to chyba zrobię tak, jak radzicie. Nie boję się jednak tylko wandali, ale głównie botów, które rozwaliły mi kiedyś stronę :???: Ale myślę, że zestaw akceptowanie filmików + to pozornie głupie pytanie "jak ma na imię Adam Małysz" zapewni bezpieczeństwo.

 

To chyba tyle. Biorę się za skrypcik.

 

Pozdrawiam!

 

PS: jeśli ktoś do mnie pisał na gg to przepraszam, że nie odpowiadałem, ale musiałem robić nieprzewidzianego formata i dopiero układam sobie wszystko na dysku :-F

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Trochę czasu minęło od ostatniego posta. Oto jak wygląda sytuacja:

Jest spory problem ze skryptem wysyłania filmików niestety. O ile dla małych plików wszystko działało OK, to większych serwer nie przyjmował. Dlatego byłem zmuszony zrezygnować z tej opcji :???: Zamiast tego dałem link do rapidshare. Mam nadzieję, że na razie wystarczy.

 

Z innych nowości jest teraz możliwość zapowiedzenia swoich produkcji. Po zatwierdzeniu pojawią się one na stronie głównej. Taka ciekawostka ;-)

 

Wkrótce dojdą jeszcze wiadomości między użytkownikami, coś jak mini-poczta.

 

Na koniec przepraszam za tak późne kontynuowanie wątku i za posta pod postem, ale od ostatniego minął dobry kawał czas.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Załatwione, lay ;-) Dzięki za spostrzegawczość.

Postaram się dzisiaj, albo najpóźniej jutro wrzucić parę nowych filmików (autorstwa Leśnego z grupy S.P.U.R.). Poza tym na stronie pojawiła się galeria zdjęć, do której można wstawiać własne fotki ze strzelanek 8)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...