Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CTW - Celcius Training Weapon


Recommended Posts

Czemu zamierzasz nabyć cylinder od systemy, a nie od celciusa ? Z powodu "chwilowej" niedostępności tego drugiego, czy przemawiają za tym jeszcze inne czynniki ?

 

Niestety nie. W CASG nie ma cylindrów ani w ASGShopie. Zostaje mi tylko pożyczenie od kolegi do testów. Dziś wieczorem myślę że potestujemy.

 

Z trzech CTW które mamy (wszystkie należą do serii która była naprawiana przez CASG) w dwóch jest jak było (nie strzela na bateriach zalecanych przez CASG 20C 1280mAh 11.1V GePower na cylindrze M150 Systemy), mojej tylko nie testowałem ale pewnie będzie tak samo, chociaż mam baterie mocniejszą 15C 1520mAh.

 

Z rozmowy CASG wynikło że po naprawie testowali nasze repliki na bateriach dużo mocniejszych które dawały prąd ok 50A a to z powodu tego że testowali kilka replik i baterie by im padły podczas testów. Więc mogli nie wykryć tego że dalej jest problem. To nie zmienia faktu że my stosujemy zalecane baterie których prąd jest 24A-25A i dalej jest problem na mocnych cylindrach.

 

Dodatkowo u mnie spaliłem już 2 bezpieczniki na stokowym cylindrze (350FPS) o jednej sprawie pisałem wcześniej. Najlepsze że bateria była naładowana na maksa i poszły podczas naciągania sprężyny więc nie ma mowy o zacięciach. Oczywiście zdarzają mi się na lufie w CTW (lufa DF z komorą Systemy jest ok, kulki G&G), która właśnie teraz jest w serwisie na reklamacji w CASG (podobno jest możliwe że komora CTW ma jakiś nadlew i tam się blokują :poddanie: ).

 

To chyba wszystkie problemy jakie mam z CTW wraz z kolegami. Ogólnie chciałbym chociaż m-c postrzelać nie wysyłając repliki na serwis, ale to chyba nie możliwe :wink:

Edited by fizjog
Link to post
Share on other sites
  • Replies 384
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czy instalacja lufy i komory na dedykowane do PTW wymagała "rzeźbienia" w CTW, czy po prostu wystarczy wyjąć starą i wsunąć nową ?

 

Komory są w pełni kompatybilne. Nie ma różnicy czy jest to lufa CTW czy PTW, ja zrobiłem sobie taki set że z faktu że moja CTW to 10,5 czyli krótka lufa to zrobiłem sobie komorę Systemy z lufą DF od m4 (14 cali) i nakładam tłumik dźwięku oraz docelowo będę wkładał cylinder M150 :) szybka wymiana z 350 FPS na 500 FPS i dodatkowo wydłużenie lufy dla lepszych osiągów.

Link to post
Share on other sites

Wczoraj sprawdziłem replikę na cylindrze M150 i baterii GePower 1520mAh 16C. Efekt oddane kilka strzałów, potem to samo co było wcześniej przed akcją serwisową i dym z baterii.

 

Ogólnie w CTW spaliła się już trzecia bateria, kilka bezpieczników i dalej nie strzela na M150 mimo że stosuje wszystkie zalecane komponenty przez CASG, kable się grzeją i śmierdzi z silnika. Replikę mam 4 m-ce i postrzelałem może dwa razy na stokowym cylindrze. A reszta to same rozczarowania.

 

W poniedziałek wysyłam wszystko do CASG z żądaniem zwrotu pieniędzy za te produkty jeśli w ciągu 14 dni nie otrzymam sprawnego sprzętu. Bo inaczej sobie tego nie wyobrażam...

 

Proponuje przetestować repliki z wadliwej serii. Bo może być tak jak u mnie i u Tobiego.

Edited by fizjog
Link to post
Share on other sites
Wczoraj sprawdziłem replikę na cylindrze M150 i baterii GePower 1520mAh 16C. Efekt oddane kilka strzałów, potem to samo co było wcześniej przed akcją serwisową i dym z baterii.

Ciekawa rzecz, bo u mnie przy przestrzeliwaniu w celu ustawiania hopka też zjarało baterię... Co prawda, zgodnie z sugestią Maxa, wysłąłem ją w ramach gwarancji do serwisu Kojotów, ale... Ciekawa jest ta powtarzalnośc :???:

 

EDIT: sprawdzę w niedzielę jak się spisuje na CS450; batki zalecane przez Kojotów, BB's też. Zobaczymy co z tego wyjdzie, ale już się zacząłem obawiać...

Edited by macio68
Link to post
Share on other sites

Moja batka też się prawie spaliła. Na szczęście w porę przełączyłem CTW na SAFE i odcieło prąd. Lekko się przytopiła, ale działa dalej.

Ja też będę żądał zwrotu kasy bo to co się dzieje to jakaś kpina. Mam nadzieje, że CASG odda mi kasę i będę mógł kupić PTW bo w tym momencie to jedyna alternatywa.

Link to post
Share on other sites

Dajcie spokój - pierwszy raz mam tyle problemów z repliką. Na początku kulki i magi - ok mogę zrozumieć że naleciałości z aegów, potem awaria elektroniki. Potem rozwalony tłok w cylindrze. Zmielony w droby pył. A teraz na wszelki wypadek poszły się jebać zębatki w gearboxie. Mam już dość. Za 1/10 ceny mogę kupić kałacha cymy który lepiej działa i to bezawaryjnie. Zaczynam być tak cięty na CTW że głowa mała.

 

PS. Ktoś chce na części ?;P

Link to post
Share on other sites

No więc tak... Wczoraj troszkę postrzelałem, w sumie jakieś 6 wywalonych magów. Poza bolt-catchem, który się zbiesił (ale o tym była już mowa na forum) jakichś większych problemów nie zauważyłem. Przynajmniej o tyle, że bezpiecznik nie wysiadł, batki nie spaliło itd. Być może intensywność "prowadzenia ognia" była stosunko niewielka... Replika z felernej serii, po serwisowej wymianie okablowania, batka LiPo GePower 11,1V 1520mAh 16C, cylinder 450.

Link to post
Share on other sites

Miejsce: Mangusta

Replika:również z felernej serii, po serwisowej wymianie okablowania.

Bateria: zalecana LiPo GePower 11,1V 1520mAh 16C,

Cylinder: stockowy CS300

Lufa: stockowa Reformation II

Magi: 1 x magazynek "High Speed" oraz 2 magi do PTW (nówki), ładowane max 60-80 kulek

 

Replika wyczyszczona przed wyjazdem, z naciskiem na bezwzgledną czystość lufy. Magi zcustomowane (załadowane, rozladowane, załadowane, rozladowane, itp, itd), załadowane nowymi (prosto z woreczka :mrgreen: i zalecanymi kulkami G&G 0,25.

 

 

Efekt:

 

Ogien pojedyńczy:

 

- super.

- nic nie regulowane, ale jak na niski cylinder wszystko ok.

 

Ogien ciągły (bursty po 5-10 kulek) tez ok, ale do czasu :strach: .

 

- ROF rzeczywiście imponujacy, ale :wink: ...

- po wystrzelaniu moze 5-6 magów ogółem, po jednej z może dwóch dłuższych serii...kulki zaciete w lufie = koniec zabawy => polowa instrukcja rozkładania repliki (dzięki, Goren 8) ), złamany wycior (dzieki, Janciownik 8) ) i po wyczyszczeniu lufy znów strzela.....

 

ale wciąż przy dłuszych niż bursty seriach tnie kulki :wink:

 

No i strach...co padnie teraz? :evil:

 

 

I co ja mam z tym robić? :wink:

Edited by mat99
Link to post
Share on other sites

U mnie niedziela wyglądała następująco:

 

Totalne wyczyszczenie lufy i magazynków i jedziemy na wojnę. Po mniej więcej 10 magazynku replika zrobiła "ziuuuuuuuuuuuuuuu" i spaliło bezpiecznik. Okazało się, że zszatkowało polecane kuleczki G&G 0,25 białe. Nie miałem przy sobie bezpieczników,

 

więc poniedziałek wygląda tak:

 

Założyłem nowy bezpiecznik, bezproblemowo złożyłem replikę i nadal robi przeraźliwe "ziuuuuuuuuuuuuuu"... Czas się bujnąć do piwnicy po karton i wypełnić zgłoszenie reklamacyjne.

 

Wiarę w ten karabin jeszcze mam, oby starczyła na długo.

Link to post
Share on other sites
kulki G&G 0,28, zielone.
A gdzie takie dostałeś? Zielone to ja miałem tylko Blastery, które są tragikomiczne :)

 

Co do zacinek, to zaproponowałem MATowi użyczenie lufy wraz z hop-upem z PTW do przetestowania w CTW. Nie wiem tylko czy starczy mu cierpliwości i nie wyśle repliki do CASGa :)

Edited by goren
Link to post
Share on other sites

Właśnie obejrzałem filmiki nagrane przez chłopaków z casg.pl jak katują moje ctw. Wyglądają zacnie, szczególnie jak moja m4 ma czerwony cylinder i strzela.

 

Jeśli są chętni do obejrzenia to poproszę o maila na pm. Wyśle pliki późną nocą, gdyż teraz uderzam do roboty.

 

Nadal nie kocham mojej ctw, ale mam wielka nadzieję, że będzie lepiej niż dotychczas.

Link to post
Share on other sites
Z trzech CTW które mamy (wszystkie należą do serii która była naprawiana przez CASG) w dwóch jest jak było (nie strzela na bateriach zalecanych przez CASG 20C 1280mAh 11.1V GePower na cylindrze M150 Systemy), mojej tylko nie testowałem ale pewnie będzie tak samo, chociaż mam baterie mocniejszą 15C 1520mAh.

 

Jesteś pewien że masz mocniejszą baterię? Bo z tego co napisałeś twoja daje 22,8A a ta GE-Power daje 25,6A ciągłego prądu rozładowania.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...