Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CTW - Celcius Training Weapon


Recommended Posts

Jak tylko pojawi się zamówiona CTW (mam nadzieję, że na dniach) to od razu zrobimy porównanie, którym się pochwalimy. Chcemy porównać CTW ok 430fps, "wypaśnego" AEGa SCAR VFC 400fps i chińskie SR25 z wymienioną komorą i lufą od GP.

Edited by Raq
Link to post
Share on other sites
  • Replies 384
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Stockowy celcius 2gen ok cylinder 350 => zasięg podobny do 430-450fpsów w aegu, za to skupienie zdecydowanie lepsze.

O jakim AEGu mówisz?

Chińczyki na gearboksie V2 z wachaniami po 40 FPSów nie są żadnym punktem odniesienia.

Stokowy M14 TM z gumką Systemy, dystanserem typu H i lufą Prometheusa

(nie mówiąc o PDI) wygra z tym CTW na celność/skupienie.

Edited by pablo79
Link to post
Share on other sites

pablo79: Rzeczywiście miałeś okazję porównywać obie repliki, czy tylko sobie wymyśliłeś taką teorię ?

Dopytuję, ponieważ napisałeś "wygra", a nie "wygrała".

 

Prawdą jest jednak, że trudno znaleźć odpowiedniego "wzorcowego" AEG'a do porównania. Z doświadczenie wiem, że samo kupno i zamontowanie nawet najlepszych podzespołów nie gwarantuje, że replika będzie strzelała świetnie. Trzeba dobierać, dysze, gumki HU, cylindry, uszczelniać itd.

Link to post
Share on other sites

TBM: kolba nie pasuje. Musisz kupić oryginał dedykowany do broni palnej, a nie wersję PTS. Pamiętaj że masz standard stock pipe'a typu "commercial" a nie "military". Od razu ostrzegę że ciężko o taki produkt ponieważ jest "export restricted" z tego co wiem.

 

Chwyt przedni pasuje jak ulał.

 

Porównywałem prywatne M14 G&G, wszystko wymienione, doszczelnione etc. Półmetrowa rura promyka, 550 fps, b. dobra powtarzalność. Skupienie praktycznie identyczne do Gen3 14.5" na cylindrze CS-450. Gen2 - tutaj już różnie bywało - zależnie jaka lufa niestety się trafiła. DF 6,02 mm 14.5" daje prawie identyczne skupienie jak Prometheus 6,03 mm w dopieszczonym AEG'u (półmetrowa rura). Na PDI nie testowałem porównawczo, lecz w ciemno mogę stwierdzić że dobry AEG z PDI o długości pół metra wygra o włos z Gen3 CTW.

 

Duże różnice zaczynają być widoczne na auto. Tutaj różnica jest widoczna gołym okiem, nie tylko na tarczy.

 

Poczekajcie aż pojawi się CTW M16 - wtedy pogadamy o ekstremalnym skupieniu ;-).

Edited by Vintersky
Link to post
Share on other sites

Czyli rozumiem, że CTW ma prowadnice kolby typu commercial (średnica 1.168 cala, czyli 2.966720 cm)

 

Rozumiem też że AEGowy standard to bardziej lub mniej dokładny mil-spec (średnica 1.148 cala, czyli 2.915920 cm) - tak przynajmniej wyszło mi mierząc ekierką średnicę prowadnicy G&P.

 

Czy jest na odwrót?

Edited by Ijet
Link to post
Share on other sites

Czyli rozumiem, że CTW ma prowadnice kolby typu commercial (średnica 1.168 cala, czyli 2.966720 cm)

 

Rozumiem też że AEGowy standard to bardziej lub mniej dokładny mil-spec (średnica 1.148 cala, czyli 2.915920 cm) - tak przynajmniej wyszło mi mierząc ekierką średnicę prowadnicy G&P.

 

Czy jest na odwrót?

Standard AEG'a jest... w swoim własnym standardzie. Sama szerokość stock pipe to nie wszystko. Ważny jest także kształt samego owala oraz tej szyny na dole.

 

CTW ma rozmiary commercial.

AEG nie ma standardu military.

Link to post
Share on other sites

No to jest bdb wiadomość. Wiadomo chociaż kiedy się pojawi i czy będzie miała w zestawie moduł burst?

Nie podjeliśmy decyzji odnośnie dystrybucji nowych CTW z ECU Burst 3gen.

Możliwe że będzie to standard w przypadku Custom'a - M16A4 z oznaczenia FN i M5 z przodu? Brzmi nieźle, prawda?

Link to post
Share on other sites

pablo79: Rzeczywiście miałeś okazję porównywać obie repliki, czy tylko sobie wymyśliłeś taką teorię ?

Dopytuję, ponieważ napisałeś "wygra", a nie "wygrała".

 

Prawdą jest jednak, że trudno znaleźć odpowiedniego "wzorcowego" AEG'a do porównania. Z doświadczenie wiem, że samo kupno i zamontowanie nawet najlepszych podzespołów nie gwarantuje, że replika będzie strzelała świetnie. Trzeba dobierać, dysze, gumki HU, cylindry, uszczelniać itd.

W tej chwili wzorcowymi AEGami (w stocku) są M14 i P90 od TM.

Są szczelne, konstrukcja hop up i spasowanie całości owocuje dobrą powtarzalnością

kolejnych strzałów.

Chodzi o to, żeby kulka zawsze opuszczała lufe z tą samą prędkością początkową i żeby była tak samo mocno podkręcona.

PTW i CTW mają za duże różnice w FPSach.

Jak masz dostęp do chrono, to strzel z 20 razy i daj znać w tym wątku.

Link to post
Share on other sites

pablo79

 

G&P na częściach guardera, z precką madbulla, silikon guarder, mierzone ok440fps.

 

Lepiej niż Chińczyk, ale jeśli mówimy o gear. V2, to weź pod uwagę,

że nie jest to najbardziej udana konstrukcja.

Zamień lufe 'precyzyjną' Madbulla na Prometheusa/PDI,

wstaw komore King Arms z gumką Systemy i dystanserem H.

Zakładając, że flaki są dobrze spasowane, to teraz możesz porównać.

Edited by pablo79
Link to post
Share on other sites

Nie widziałem CTW, nie oceniam go, ale moim zdaniem porównywanie repliki M4 z M14 albo P90 jest bez sensu.

Ja bym porównywał z Aegami z rodziny emek.

 

I dokładnie tak z kolegami z ekipy zrobimy. Najprawdopodobniej w lutym, przed końcem ferii w warmińsko-mazurskim.

Edited by Dudek Javny
Link to post
Share on other sites

Co do porównania tw z aegami z rodziny m4...jakiś czas temu porównywaliśmy kilka podrasowanych emek z ptw chalenge kit cqbr ze złotym cylindrem i generalnie ptw górowało nad wszystkimi. Emki były na częściach promka i borkach z systemy,hu z king arms i czarna systema. Moce replik w zakresie 400-470 fps w wersjach cqb i m4 wyposażone w precki z km i systemy. Generalnie złoty cylinder miał przewage zasięgową nawet nad wersją 470 fps (lufa 363mm). O skupieniu już nawet nie wspominam, bez porównania. Żeby wyprzedzić dziwne pytania to prawie wszystkie porównywane emki były składane w asgshopie i różnice na chrono to ok 5 fps w pomiarach (jak na mój gust to bdb wynik jak na aeg). Nie miałem jeszcze kontaktu z ctw ale jeżeli ma porównywalne osiągi z ptw to jest o czym rozmyślać przy planowaniu domowego budżetu...Tak de facto to największym bólem są magazynki. Są dość drogie i do tego systemowe są dość zawodne i wymagają częstego czyszczenia. Kolega od ptw zakupił ostatnio magi firmy Mag i generalnie jest z nich zadowolony-tzn chyba jeszcze nie uświadczył z nich efektu fontanny i poszukiwania czarnego ustrojstwa które lubi w systemach wycieczki poza obręb magazynka...

Link to post
Share on other sites

A mi dzisiaj po przebiegu całkowitym 2tyś kulek 0,20 G&G poszedł w drzazgi tłok. I teraz pytanie czy wysyłać do was cały karabinek czy tylko cylinder?

Przede wszystkim wysłać pytanie do firmy lub zadzwonić w godzinach pracy ;-). Korzystam z forum prywatnie, nie pracuję w serwisie Celcius'a.

 

Dziwny przypadek z tym tłokiem. Nie słyszałem jeszcze o takim przypadku.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...