Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam wszystkich :)

Od niedawna posiadam tą replikę. Wystrzeliłem na niej jakieś 200 kulek (licząc bardzo z grubsza), głównie do tarczy, ale to nie ma większego znaczenia.

Podczas konserwacji repliki zauważyłem, że jeden element, który jest wykonany z plastyku, jest popękany. Element ten znajduje się przy HOP-UP, po drugiej stronie od pokrętła regulacji. Aktualne zdjęcie tego elementu jest poniżej:

th_10548__IGP7734_122_211lo.jpg

 

Moje pytania są takie:

1. Jaka jest poprawna nazwa tego elementu ?

2. Jakie jest zadanie tego elementu ? (na moje oko blokuje mechanizm hop-up przed "pojechaniem" zbyt daleko)

3. W sytuacji gdy element ten się uszkodzi na dobre (rozpadnie), to czy można go gdzieś dostać ? (wersja metalowa też by wchodziła w grę)

4. Może trochę retorycznie, ale czy da radę wystrzelić jeszcze jakieś 100 kulek na tak pękniętym elemencie ?

 

Poniżej na zdjęciu załączam schemat budowy tej repliki jaki znalazłem w innym wątku, podejrzewam że na schemacie będzie to element nr 71, podczas gdy 72 to śrubka go mocująca:

th_10542_GP-WE-1911-14_122_71lo.jpg

 

Z góry dzięki za pomoc,

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

@AnR: dzięki, widzę. 9 zł za takie pitułko... trochę dużo... ale chyba trzeba się będzie w to zaopatrzyć.

@0L0: kropelka to tymczasowe rozwiązanie. Już dwa razy sklejałem stopkę magazynka do pistoletu przy pomocy super kleju, na razie trzyma mocno, ale tylko do czasu.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

Witam, nie chciałem zakładać nowego tematu, aczkolwiek mam problem z coltem 1911 WE - Wszystko ładnie chodzi, strzela, nie mam z nim problemów na GG, lecz po wystrzeleniu ostatniej kulki zamek nie zostaje w tylnym położeniu, poprostu gdy skończą się kulki w magu, dalej możne pruć samym gazem bez kulek i tak aż do wykończenia gazu w magu. Czy wiecie co mam wymienić, bądź naprawić, (jeśli sam mogę to naprawić).Czy jest możliwość naprawienia tej usterki? Dodam tylko że kupiłem go używanego, i od kupna już miał ten defekt.

Link to post
Share on other sites

Sprężyny, sprężyny :) - może nie dopychać do końca tego elementu podającego kulki i blokującego przy okazji zamek. Ale sprawdź jak u Ciebie wygląda ten malutki wystający element w magu który tak na prawdę powoduje przesunięcie dźwigienki i zablokowanie zamka. Jak się wyjechał to go czymś oblep (w sensie np. dorób kawałek z poxipolu) - powinno pomóc.

Link to post
Share on other sites

Aha już rozumiem, no właśnie tyle że ten plastik w magu który podaje kulki, rozwalił się i już go kleiłem kropelką, na razie długo mi trzyma, ogółem mam 2 magi (w drugim kiedyś ten plastik dosłownie wystrzelił z maga i nie mogłem go znaleźć, wsadziłem zamiennik, który dobrze podaje). A w tym pierwszym magu, ten plastik od maga dochodzi do końca... więc w sumie nie powinno być problemów. Jeszcze spróbuję z rozciągnięciem sprężyny.

Edited by szturmowiec
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...