Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] SWD Dragunow [A&K]


Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ogólnie są 2 szkoły dobrego spasowania kołnierz gumki a dysza.

Dysza wchodzi w kołnierz i jeśli konstrukcja komory jest prawidłowa to podczas strzału kołnierz nie puszcza powietrza bo nie ma jak się cofnąć w kierunku cylindra. Tu pomaga płaski gruby kołnierz o małej średnicy.

Dysza dochodzi do kołnierza(ma większą średnicę) i uszczelnia się wstępnie a podczas strzału kołnierz jest dociskany do lica dyszy i uszczelnia się jeszcze bardziej, pod warunkiem że komora jest ciasna i kołnierz nie ma jak się rozszerzyć koncentrycznie na zewnątrz. Tu pomaga delikatny/miększy kołnierz lekko wychodzący na zewnątrz w kierunku cylindra.

Link to post
Share on other sites

PPs po lekkim zeszlifowaniu wygląda tak:

(obrazek z paint'cie, nie było sensu robić o tej godzinie przy tym świetle)

http://s7647.chomiku...-0mtY4EkM8&pv=2

 

Zaraz podam wymiary wewnętrzne tej komory przed szlifami, gdzieś zostawiłem nie mogę znaleźć :icon_lol:

Edited by B3Lf öÖö (LastSniper)
Link to post
Share on other sites

Tu może być problem ze szczelnością.

Kołnierz nie robi ani za simering, gruby opasający jak w KM-H, ani za "zastawkę", cienki opasający i wywijający się do środka wraz z dyszą.

Tu kołnierz ucieka na zewnątrz i jeśli komora nie będzie go wystarczająco trzymać i będzie dość miejsca w średnicy otworu komory na dyszę to będzie guma puszczać.

Link to post
Share on other sites

Simering/oring przed gumką włożyć, względnie jak masz pewną rękę, dremel'a, mały mikrofrez, możesz zrobić żłobienie w otworze na dyszę w komorze w które włożysz oring taki jak w komorach aeg, BU lub zwykły w zależności od średnic. Wtedy możesz olać szczelność na kołnierzu i skupić się na tym żeby dystanser pokrywał się z poduszką i żeby gumka z lufą były hermetycznie zamknięte w komorze...

Link to post
Share on other sites

Panowie, mam pytanie do użytkowników ostrej optyki. Sam swojego PSO-1 nie miałem okazji użyć. Czy macie problem z wyzerowaniem optyki pod repliki? W końcu orginał ma zerowanie na 300m w "stocku" o ile się nie mylę. Przy takim 1p29 strzelanie replikowe to tragedia.

Link to post
Share on other sites

Maza, załóż, poreguluj a póżniej jęcz w razie co. Nigdy na zapas.

Chociaż nie... jęcz! Nie będzie działać! Sprzedaj mi dlatego optykę za 500zet ;p

 

Zero problemów, nawet jak strzelnice na festynach robimy, to skręcam gaz, ładuję o,28g i ustawiam optykę na 20m. Ludziska nie mają problemów z trafieniem w cd czy puszkę.

Cyrki są dopiero przy optykach posp 8x42, tam trzeba zwykle przefokusować, bo się siatka lub obraz rozmazuje poniżej 100m.

Link to post
Share on other sites

^ Na targach staroci :icon_wink: Pod jasionówką ostatnio pełno się tego walało u jednego gościa. Mają wykupione miejsca i z tego co się dowiedziałem to jest tam regularnie. Tak btw jak ktoś chce tam kupić kolbę do mausera z zamkiem itp to znajdzie bez problemu :icon_wink:

Zdaje mi się, że nie wszystko było tam tak do końca legalnie.

 

Chyba się udało dzięki dyszy od Barta to ogarnąć :icon_eek2:

 

Temperatura -1 do 0 stopni C odległość 50 metrów kulki 0.36g, mechaniczne przyrządy ustawione na "1" Hop-up na zero.

Do tego lekki ale niewyczuwalny wiatr w lewo i duża wilgotność i nie było problemu z trafieniem w człowieka. Tylko zaskoczył mnie opad bo wyniósł 60-70 cm ale trafienie było jak przyjaciel określił "bolesne". Trzeba będzie sprawdzić ile to ma fpsów dokładnie ale wg mnie jest szczelny. Co w nim jest mam w profilu.

 

Tak z czystej ciekawości bo nie pytałem nigdy... Lunet używacie dla lansu czy naprawdę warto na tych dystansach 70-80 metrów zainwestować? Chodzi o to czy jest głownie do obserwacji czy klimat itp.

Żeby nie było to mam lunetę ale widzę więcej wad niż zalet. Pewnie kwestia przyzwyczajenia ale jakiś kolimator zamknięty wydaję się być w asg lepszym rozwiązaniem.

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Czeska gumka w czeskiej komorze powiedziała mi dobranoc.

Na kulasach Madbull 0,40 niebiesko-zielono-szarych.

Zawinęło kołnierz 2-ma kulkami...

https://drive.google.com/file/d/0BxtynEAnpbHsZGwtTzE1alYtM1E/view?usp=sharing

https://drive.google.com/open?id=0BxtynEAnpbHsZHdvcnZOMkM3eWs&authuser=0

Przy wyciąganiu kulek, wydawali się one jakieś... jak plastelina. Nu nie aż takie, ale bardzo miękkie.

Może łapią wilgoć jak Rocketsy? A może gumce przyszedł jej czas...

A może po wyciągnięciu repliki z auta warto dać jej schłodzić się do T zewnętrznej? Może tam zaparowało, jak to bywa np z obiektywami kamer?

Wkładam PDI...

Edited by Indywidualista
Link to post
Share on other sites

E to na fotce, to chyba jest guma madbulla, bo czeskie gumy zawsze były czarne. No chyba, że coś się zmieniło ostatnio.

Niebieskie madbulle tez po raz 1 widzę, ale z drugiej strony mam zachomikowane 6k kremowych guarderów, to się nie interesuję zbytnio.

 

Wczoraj przy lekkim mrozie, razem z kumplem z drugim gazowym swd, oraz 2 chłopakami obstawy z aegami, robiliśmy za znienawidzonych przez wszystkich snajperów, szarpiących 4 przeciwne sobie teamy. Ja wyjątkowo jechałem na butli co2, bo nie chciało mi się kapsuł zmieniać i zauważyłem ciekawą rzecz - goły, odsłonięty, metrowy wężyk łączący butlę na plecach i replikę, powodował przymarzanie gazu i nieregularne rozprężanie. Zmieniłem szybko na krótki wężyk, i adapter do kapsuł n2o, a reg powędrował w pokrowcu na kolbę. W starym, ciemny i ośnieżonym lesie (pod Krosnem sypało mocno) siadały nam piękne strzały na 80-90m. W użyciu były piaskowe guardery 0,40g i kilkanaście kalashów 0,43g z porządnej serii.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...