Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tanio Koba - KJ - M4 Gas Blow Back


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 672
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W związku z ciągłymi pytaniami o to samo wrzucam reckę która przepadłą ze starym tematem:

 

Wreszcie dotarło moje KJW / Tanio Koba M4 więc mogę powiedzieć coś więcej.

Używałem MTW oraz WA / WOC więc będę troche je porównywał.

KJW wystrzeli 3-4 magi (około 90-120 kulek) w trybie semi-automatic na jednym nabiciu gazem.

M4 od Tanio Koba jest głośniejsze od MTW czy WA/WOC ale odrzut jest troszkę mniejszy (od MTW).

Bez problemu można wsadzić RIS od AEG.

Po banalnej przeróbce pasują lufy wewnętrzne od AEG (dosłownie 2 wcięcia).

Upper i Lower Receiver oraz Charging Handle wykonanie są z Aluminium.

Nie ma mowy o jakichkolwiek luzach między upperem i lowerem.

Na początku piny trzymaja tak mocno, ze trzeba je wybijac młotkiem.

Tekstura body jest słabsza jakościowo niż w MTW. Jest po prostu matowo-czarna jak w King Arms(AEG), G&P(AEG) czy WE.

 

Większość części lower receiver'a wykonana jest ze Stali ( Hammer, Trigger, Selector, Bolt Catch, Magazine Catch, Pivot Pin, Takedown Pin, etc.).

Konstrukcja Lower Receiver'a jest inna niż w systemie Magna ale wciąż bardzo zbliżona do ostrego odpowiednika.

Selektor ognia jest blokowany od dołu(w Magna blokowany od tyłu) i działa jak w ostrej, nie możesz zabezpieczyć bez napięcia kurka.

Bolt Catch jest lepiej rozwiązany niż w Magnie i solidnością przypomina ten z RS.

Buffer Retainer jest blokowany jak w ostrej ale ma inny kształt.

Jedyna rzecz która mi nie przypadła do gustu to prowadnica kolby, a właściwie jej montaż. (znajdziesz go w instrukcji poniżej).

KJW M4 jest kompatybilne z kolbami od RS(trochę lata), MTW i WA.

Bardzo mi się podobają magazynki. - są świetnie wykonanie (głównie metal), idealnie pasują i nie latają. Jedynie zawór mógłby być z boku (łatwo go zabrudzić) ale odrobina power tape'a rozwiąże problem. Magazynki rozkłada się banalnie(2 piny + śruba) i czyszczenie z konserwacją trwa dosłownie 3 minuty. Co najważniejsze są szczelne! Do tego śmieszna cena $36 (WA $109).

 

Upper Receiver również jest dobrze wykonany. Ejection Port trzyma aż miło.

Jest też działający Forward Assist(dosyłacz zamka; w MTW nie było).

Front Bolt Carrier'a jest z dobrej jakości tworzywa (nylon/zytel?)

i wygląda solidnie - ale czas pokaże na ile. Tył i rdzeń Bolt Carrier'a wykonany jest z masywnego metalu (napewno lepszy niż Carrier z WA/WOC).

Lufa zewnętrzna jest kompatybilna z Marui AEG i składa się z 2 części (przednia część to Stal, tylnia i muszka prawdopodobnie alu lub pomalowana stal), Tłumik płomienia jest także stalowy. Front grip jest dobrze dopasowany i ładnie wykonany (jak w G&P).

Lufa zewnętrzna oraz gumka HU to nowy projekt (tak samo jak cała komora HU).

 

Nie jestem w stanie powiedzieć za wiele o strzelaniu bo ledwo wystrzeliłem 500 kulek.

Celność na 30 metrach(mierzone) jest dobra i praktycznie za każdym razem trafia puszkę po piwie.

 

Szczerze mówiąc jestem bardzo mile zaskoczony jakością wykonania (kupa stali!).

Choć przyznam, że po wyjęciu z pudełka body wydawało mi się troszkę kiepskawe.. (tak, to przez MTW ;) )

Jednak to jak zachowała się na przestrzeliwaniu sprawiło, że już jestem jak najbardziej zadowolony (raz udało mi się wystrzelić 4 magi i 10 kulek na jednym nabiciu!). Bolt Catch działa za każdym razem, a emeczka mimo iż nie ma stalowego Bolt Carriera wydaje przyjemny dźwięk dla ucha.

 

 

Trochę dla oczu:

 

http://www.youtube.com/user/Amadem#p/u

 

dscf3260u.th.jpgscan0002mbd.th.jpgscan0003p.th.jpg

 

 

Więcej zdjęć znajdziecie tutaj:

 

http://www.intrudershop.com.tw/show_produc...roduct=1357#top

http://www.arniesairsoft.co.uk/forums/inde...171349&st=0

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

2 ciekawe informacje:

Raven z ArnieAirsoft właśnie odnotował pierwszą poważną awarię. Jego karabin właśnie przestał strzelać. Stało się to po prawie 11 tysiącach kulek. Poza nim wciąż brak danych o jakichkolwiek awariach. Robi wrażenie, prawda?

 

Druga informacja to moje własne spostrzeżenia. Przy obecnych temperaturach (5 stopni) karabin dalej strzela bez żadnych problemów. Wystrzeliwuje cały magazynek ogniem ciągłym i nie mam syfonu. To też robi duże wrażenie...

Link to post
Share on other sites

2 ciekawe informacje:

Raven z ArnieAirsoft właśnie odnotował pierwszą poważną awarię. Jego karabin właśnie przestał strzelać. Stało się to po prawie 11 tysiącach kulek. Poza nim wciąż brak danych o jakichkolwiek awariach. Robi wrażenie, prawda?

 

Druga informacja to moje własne spostrzeżenia. Przy obecnych temperaturach (5 stopni) karabin dalej strzela bez żadnych problemów. Wystrzeliwuje cały magazynek ogniem ciągłym i nie mam syfonu. To też robi duże wrażenie...

 

Pewnie, że robi zwłaszcza, że naprawa to kwestia śmiesznej kwoty, a nie setek $..

 

Btw. Czym karmisz swoje KJW?

Link to post
Share on other sites

Lufa zewnętrzna jest kompatybilna z Marui AEG i składa się z 2 części (przednia część to Stal, tylnia i muszka prawdopodobnie alu lub pomalowana stal),

 

Po banalnej przeróbce pasują lufy wewnętrzne od AEG (dosłownie 2 wcięcia).

 

 

Jak dorwiesz lufę zewnętrzną z m16 TM i przerobisz sobie wewnętrzną to powinno dać radę.

Edited by yogurt
Link to post
Share on other sites

Btw. Czym karmisz swoje KJW?

Cały czas zielonym gazem, co tylko dowodzi, że aby gnat działał sprawnie wcale nie trzeba się przesiadać na propan.

 

OSKi - Lufa jest kompatybilna z marui, więc bez trudu przerobisz tak jak będziesz chciał. Kolba wchodzi od ostrego. Z lufą wewnętrzną sprawa jest trochę bardziej skomplikowana. Żadna nie pasuje bez drobnej obróbki pilnikiem. Prometeus ma wprowadzić dedykowane lufy, ale z pewnością będą one standardowej długości.

Link to post
Share on other sites

Witam,

jako, że jestem zainteresowany owym cudeńkiem mam dwie prośby:

 

- czy mógłby ktoś zrobić dokładne pomiary zasięgu skutecznego (max odległość dla celu wielkości sylwetki człowieka) na optymalnym ustawieniu HU ? Bardzo mnie interesuje ta kwestia...

 

- czy mógłby któryś z właścicieli zrobić dokładne, wmiarę wysokiej rozdzielczości zdjęcia repliki (głównie chodzi mi o fakturę materiałów i wykończenie) ? (najlepiej lustrzanką ...)

 

Z góry wielkie dzięki, pozdro

Link to post
Share on other sites

dude1 - Zasięg jest proporcjonalny do mocy, czyli trafia człowieka bez trudu na około 55 metrach. Dokładnych pomiarów nikt Ci nie da, bo zależą one od bardzo wielu czynników np. temperatury (im cieplej tym mocniej i dalej strzela) i ilość gazu w magu (im więcej tym mocniej i dalej strzela), jakości gazu (im lepsza mieszanka tym mocniej i dalej strzela) oraz akcesoriów (głupi tłumik potrafi dodać 20-30 fps). Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki zasięg może się wahać od 45 w zimie na kończącym się magu do 65 metrów w środku lata, magazynku świeżo naładowanym propanem i założonym tłumiku. Znakomitą większość czasu będzie to jednak te standardowe 55 metrów.

 

Co do zdjęć to znajdziesz ich tutaj całą masę: http://www.arniesairsoft.co.uk/forums/inde...howtopic=171349

 

Wystarczy się zarejestrować.

Link to post
Share on other sites

Jak dorwiesz lufę zewnętrzną z m16 TM i przerobisz sobie wewnętrzną to powinno dać radę.

 

Nie. W przytoczonym tekście jest błąd. Powinno być:

Po banalnej przeróbce pasują lufy zewnętrzne od AEG (dosłownie 2 wcięcia).

Edited by Amadem
Link to post
Share on other sites

2 ciekawe informacje:

Raven z ArnieAirsoft właśnie odnotował pierwszą poważną awarię. Jego karabin właśnie przestał strzelać. Stało się to po prawie 11 tysiącach kulek. Poza nim wciąż brak danych o jakichkolwiek awariach. Robi wrażenie, prawda?

 

Druga informacja to moje własne spostrzeżenia. Przy obecnych temperaturach (5 stopni) karabin dalej strzela bez żadnych problemów. Wystrzeliwuje cały magazynek ogniem ciągłym i nie mam syfonu. To też robi duże wrażenie...

 

 

 

 

.....co mu konkretnie sie skopalo? jak sobie poradzil z awaria? wszystkich nas predzej czy pozniej to czeka , taki post moze pomoc :roll:

Link to post
Share on other sites

Z tego co ja rozumiem, to Raven'owi z AA padł ten pierdolnik w lower receiver'ze, który podtrzymuje w kolbie sprężynę. I (jeśli dobrze rozumiem) replika wcale nie przestała strzelać. (KJW w mailu napisało, że nowy lower kosztuje 45$ )

 

To samo u gościa o ksywce 'sacairsoftsn00py'. Pisze on, że tryb semi działa normalnie, natomiast coś jest nie halo z trybem auto.

 

Innemu z Filipin, padło ucho tylnego pina w upper receiver'ze.

 

Widać piętą Achillesową emek KJW są body. Troche szkoda.

 

Może sprawdźcie w swoich KJW jak się mają ww elementy i napiszcie jaki macie przebieg, ot taki raport...

 

Proszę osobę ogarniającą angielski w stopniu lepszym niż ja o potwierdzenie, ew skorygowanie.

 

Pozdro ;-)

Link to post
Share on other sites

dude1 - Pomijasz drobny fakt, że kilkudziesięciu użytkownikom nie padło nic, a wymienione przez Ciebie osoby miały wersje próbne z wieloma elementami z gorszych materiałów. Porównaj to z jakimkolwiek innym tematem (najlepiej z gazowymi M4 np. od WA, G&P czy AGM), a zobaczysz że zalewają go posty mówiące praktycznie tylko o awariach.

 

Pomijając AA tutaj też KJW ma już kilku użytkowników. Najszybciej na forum rosną tematy z replikami, które ostro się psują, bo użytkownicy dzielą się sposobami na rozwiązanie ich problemów. Ten temat jest właściwie martwy, bo nic się nie psuje i nie ma o czym pisać... Bo ile razy można jeszcze powtarzać to samo, czyli że strzela fajnie i celnie, kopie mocno, a body jest bardzo dobrej jakości?

 

lusia - Bardzo ciężko opisać, łatwiej popatrzeć na zdjęcie które zamieścił. Ogólnie zdecydował się na kupno nowego body (kosztuje 45$, wystarczy wysłać maila do KJW). Warto zauważyć, że mało kto katował tak ekstremalnie karabin jak Raven (prawie 400 wystrzelonych magazynków, znakomita większość w ciągach bez przerwy), więc nie powinno się brać tej awarii jako jakiś wielki wyznacznik.

Edited by Legileg
Link to post
Share on other sites

Ależ drogi Legileg'u :-P

nie pominąłem żadnego faktu i doskonale wiem jak wyglądają tematy o WA i WE - ja tylko tłumaczę "...co mu sie konkretnie skopało".

 

I z tego co widzę, faktycznie - jeśli chodzi o bezawaryjność - jest dobrze.

 

A sam już zbieram na KJW, mam tylko nadzięję, że nie zaprzestaną produkcji do czasu, aż dozbieram, hehe. No i mogliby wypuścić 'normalne' emkowe magazynki...

 

btw, tak jak pisałem wyżej: piszcie jak się mają wasze bebechy i body po jakim przebiegu.

Link to post
Share on other sites

lusia - Moje kondolencje. Ale nie martw się, nacieszysz się karabinem na wiosnę.

dude1 - Z dozbieraniem może być problem, w większości sklepów zapasy replik KJW już się wyczerpały. Problem jest tego typu, że nowa wersja będzie posiadała trochę uspławnień (np normalne stagi, lufy precyzyjne od TK), a cenowo będzie rywalizować z Inokatsu, a nie WE. Wygląda na to, że pierwsza wersja była tylko wielkim beta testem, dlatego oferowała tak rewelacyjną jakość za taką cenę.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...