Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Broń wsparcia dla snajpera?


Recommended Posts

Zacznijmy tez od podstawowej rzeczy
Mianowicie noszenie czegoś o pół kilo cięższego, 10cm dłuższego, 5cm wyższego i 4cm grubszego niż duży pistolet nie może być wygodne a jeżeli ktoś twierdzi że tak jest to ma cokolwiek nietypową definicję słowa "wygoda". Może i swoją własną definicję ale nie bardzo zgodną z definicją większości którzy próbowali.

 

 

Z tekstu wynika że nosisz mp5 nad dupą czyli tak jak ja drugą klamkę albo jakoś pionowo, nie wnikam. NIe jest tragicznie tzn nosić się da. Ale piszesz dalej

po to chociazby byla u mnie klamka - ze gdyby nie bylo komu mnie oslaniac, to klamka miala byc aby moc sie wybronic.

kiedy wcześniej pisałeś że nie masz klamki a z kolei później piszesz
Osobiscie uwazam, ze klamka nadaje sie tylko do CQB albo wlasnie uratowanie swojej dupy gdy ktos nas bardzo blisko podejdzie
. Nie do końca łapię chyba ;].

 

 

Poza tym dexterkrak, nie mow ze z klamki walisz skutecznie na 30m aby kogos trafic 1/2 strzalami
Możemy się założyć? Bo mówił nie będę, i tak nie uwierzysz. Takie coś zapewnia stockowy gaziak TMa że już nie wspomnę o socomie od TMa który siągi ma cokolwiek... dobre.

 

 

moc w dodatku kogos przycisnac sobie ogniem
Ale nie do tego służy backup u snajpera i nie do tego słuzy snajper. Ja nie jestem jednoosobową drużyną siewców zagłady, zwiastunem apokalipsy czy czymś takim. Klamka (czy ogolnie boczna) nie służy do kładzenia tabunów i hord przeciwników tylko do puszczenia jednej- dwóch kulek i ucieknięcia za najbliższą przeszkodę, krzok, drzewa. Ma się z niej dać strzelać wygodnie jedną ręką (w leewj mamy snajpę podczas ucieczki) i to celnie z biodra lub że tok powiem do tyłu. Ma być mozliwie mała i lekka. Chcę zobaczyć jak to robisz z 1,5kg mp5K w ręce z wystającym wesołym bananem na 60 kulek. Nota bene ja mam w pistolecie 31 kulek w magazynku. Nie brakuje mi.

 

 

Osobiscie uwazam, ze klamka nadaje sie tylko do CQB albo wlasnie uratowanie swojej dupy gdy ktos nas bardzo blisko podejdzie (bardzo czesto taka sytuacja moze zdazac sie na jakiejs gorce itp.). Na wieksze odleglosci niestety wedlug mnie odpada ze wzgledu na celnosc, osiagi a takze pojemnosc magazynka
Cóż, na to to już mogę Ci tylko polecić dobrą klamkę i własne doświadczenie jako posiadacz i użytkownik bo gadasz jakby twój kontakt z gaziakami ograniczył sie do glocka 23KJW, socoma STTI i ew glocka army i colta 1911 bella a mam nadzieję że tak nie jest.
Link to post
Share on other sites
  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ojć mają mają tylko widac niektórzy będą bronić swojego zdania jak lwica młodych co najmniej

I kto tu walczy w zaparte?

 

kiedy wcześniej pisałeś że nie masz klamki

Gdzie Ci tak pisalem? Oo

 

nie do tego słuzy snajper

Juz wczesniej pisalem o co chodzilo apropo stwierdzenia "snajpera" wiec sie powtarzac nie bede

 

Nie do końca łapię chyba ;].

A co tu trudnego do zrozumienia?

Prosta sytuacja. Leze i strzelam z karabinu wyborowego. Nagle sie okazuje ze ktos mnie zaszedl na bardzo blisko odleglosc (od tylu, boku, z nieba - niewazne ), wtedy nie mam czasu na odpinanie mp5k z plecow wiec wyjmuje klamke, strzelam i uciekam, a gdy mam dobra pozycje w ktorej moge sie bronic to nie uciekam jak glupi tylko dobywam broni ktora moge przeciwnika zasiac kilkoma seriami i moc go skutecznie zlikwidowac.

 

Klamka (czy ogolnie boczna) nie służy do kładzenia tabunów i hord przeciwników tylko do puszczenia jednej- dwóch kulek i ucieknięcia za najbliższą przeszkodę, krzok, drzewa.

 

I po to wlasnie byla u mnie klamka. Nie wiem skad zes wytrzasnal definicje ze klamka u mnie byla po to aby siac postrach u wroga.

 

 

A strzelanie z jednej reki z mp5k? hmm... nie wiem czy czytales uwaznie, ale mp5k u mnie nie bylo po to aby spierdzielac przed wrogiem - tylko wlasnie bym na bliskim dystansie to ja jego zaciulal.

Poza tym ja odrobine pomyslalem i sobie po prostu snajpe zaczepialem na plecy zamiast biegac z nia w jednej rece, a z drugiej reki strzelac inna bronia (chyba ze uciekalem z klamka i wymagalo to natychmiastowego "desantu z miejsca"

 

Cóż, na to to już mogę Ci tylko polecić dobrą klamkę i własne doświadczenie jako posiadacz i użytkownik bo gadasz jakby twój kontakt z gaziakami ograniczył sie do glocka 23KJW, socoma STTI i ew glocka army i colta 1911 bella a mam nadzieję że tak nie jest.

Moje doswiadczenie z klamkami to egzemplaze z KSC, Socom Gear, AEP TM

Nota bene ja mam w pistolecie 31 kulek w magazynku. Nie brakuje mi.

Ale klamka nie posiejesz ogniem i basta. Ja mowie o czyms, a ty o zupelnie czyms innym.

 

Jak juz mowilem wczesniej - pojecia snajpera uzylem "ogolnikowo". Ja pelnilem role wielozadaniowa, a nie to co zazwyczaj snajper robi czyli ciagle kampienie, skradanie, rozpoznonanie.

 

 

Mowisz ze moje rozwiazanie nie moze byc wygodne i skuteczne. Trudno - to Ty tak twierdzisz. W moim przypadku bardzo dobrze taka kombinacja sprzetu sie sprawdzala i ludzie na strzelankach juz nawet specjalnie starali sie mnie zawsze scigac bo sialem za duzy pogrom.

 

Mysle ze dalsza dyskucja na ten temat nie ma sensu.

Ja powiedzialem jak ja to robilem, ty zes walnal swoja teorie, a ktos inny i tak wybierze swoja wersje ktora jemu odpowiada. Nie po to robi sie rozne modele broni, sprzetu itp. aby kazdy uzywal i mial to samo. Wiec dex wyluzuj troche i nie narzucaj odgornej opini ze "tak sie nie da/tak nie moze byc"

Link to post
Share on other sites

Probowalem nosic jako boczne rozne repliki.

P90 - z uwagi na ciezki przod za bardzo sie przechylal i byl niewygodny.

Mp5 nawet wersja k - zalozone na kabure udowa bardzo mocno przeszkadza.

Wogole pistolety na udzie przeszkadzaja w czolganiu sie po lesie wiec polecam kabure na pas.

Za to mam od 1.5 roku i bardzo sobie chwale fn2000 zamontowany na szelkach na plecach.

Replika slaba jezeli chodzi o fpsy (specjalnie) o dosc duzym rofie. Mag od emki. Obcieta lufa zewnetrzna oraz odchudzony z obciaznikow (tak wiem mam realnosc gdzies).

Odpinane szelki - jedna reka - i mam replike na pasku w prawej rece.

Lekka, plaska ! wiec nie wbija sie w plecy.

Mozna nawet zamontowac koli czy optyke - choc bez sprawdza sie znakomicie.

Oczywiscie na budynki jest jeszcze glock cymy (oraz ostatnio ingram) z uwagi na latwosc celowania przez okna.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jak dla mnie to dobra klamka wystarczy. Chociaż latałem w zestawie m40/m14 + miniuzi/m4 i musze powiedzieć że to kwestia zamocowania 2 broni. do m4/miniuzi miałem zawieszenie typu bungee, broń przewieszona na plecy, a na pasoszelkach miałem gumę którą chwytałem, za lufę tej broni - efekt - miniuzi wcale nie czułem, broń, była stabilna, nie krępowała ruchów, i w niczym nie przeszkadzała. Wyciągnięcie jej to żaden problem - pociągamy broń do góry, gumka zjeżdża z lufy i można strzelać. Z m4 było podobnie z tą różnicą, że było trochę cięższe, ale to wg mnie kwestia przyzwyczajenia i wygody.

 

A że tą sobie bardzo cenię to wolę klamkę ;)

Link to post
Share on other sites
Za to Twoja wypowiedź po raz enty pokazuje, że warto jednak czasem pomyśleć i czytać ze zrozumieniem ...

 

Inaczej. Sugeruję że osoba która twierdzi że bieganie ze snajpą na plecach jest wygodniejsze/skuteczniejsze niż bieganie ze snajpą w lewej ręce przez gęste krzaki przy założeniu że snajpa to powiedzmy 5kg i 110cm, to osoba z co najmniej mizernym obeznaniem w temacie.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Panowie - przepraszam, że się wtrącam. Mam mały dylemat. Mianowicie:

http://www.military.pl/cyber-gun_161m/bere...etal_5865t.html

http://www.taiwangun.com/pistolety_gazowe/...ol_stti-14.html

http://www.taiwangun.com/pistolety_maszyno...u_m84-1114.html

 

Pierwsze dwie dosyć mocne. Ale zarówno mnie jak i moim kolegom to nie przeszkadza:) (ludzie bez strachu i wyobraźni:) <joke> trzecia elektryczna...

Najbardziej stawiam na 1 bo Full Metal i co2. Może ktoś mi pomóc i doradzić? Jak u nich z celnością (ktoś wcześniej pisał, że ma doświadczenia z różnego rodzaju klamkami). Czy może coś w granicach 200 stów też jest bardziej waszym zdaniem godne polecenia na boczniaka? (zasięg celny jaki mnie interesuje to ok. 30m - jest to w realne?)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Ja jako bocznej urzywam MP7 od KSC (wole jesli cos ma bb). Drogie to jest ale skuteczne. Z kabury wyjmuje to tylko kiedy ktos mi podejdzie na ok 20 i musze sie szybko wyniesc na inna pozycje a mp7 zapewnia wtedy chwilowy ogien zaporowy podczas ucieczki...

Link to post
Share on other sites

a czemu nikt o rugerze nie wspomina? Ruger przecież jest świetny na taką broń przyboczną mocne, w miarę celne, syfonów nie ma i ogólnie jest wytrzymałe i budowa jest prosta jak budowa cepa tylko że GBB brakuje ale za to nadrabia mocą a castoramowe rurki pasują idealnie jak ktoś chce przedłużać lufę

Link to post
Share on other sites

Zła.

 

1. Mała pojemność magazynka oraz bardzo wolna jego zmiana (porównując z innymi konstrukcjami),

2. Potencjalnie zbyt duża moc (nawet przy krótkiej lufie),

3. Ciężka praca spustu przy wariancie z długą lufą (tego z krótką nie miałem), co wpływa negatywnie na szybkostrzelność. Dodatkowo dłuższy wariant jest po prostu za duży na broń boczną.

4. Awaryjna konstrukcja (komora HU).

Link to post
Share on other sites

hu jest już metal, a spust się wyrabia a jak nie chce się czekać to sie teflonem psiknie i już jest git. Co do maga to masz rację trochę mały jest, ale daje rade.

 

A po drugie ile pistoletów przerobisz 2,3 castoramowymi rurkami???

Edited by siannko
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...