Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Broń wsparcia dla snajpera?


Recommended Posts

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Osobiście najrozsądniejszym rozwiązaniem broni BOCZNEJ dla snajpera to jakis mały kompaktowy elektryk. Gaziaki odpadają ze względu na sezonowość ( chociaż te zimy co raz cieplejsze sie robią).

 

Kumpel z ekipy jako bocznej używa klocka cymowskiego, zdaje egzamin idealnie.

Edited by Dudek Javny
Link to post
Share on other sites

I to raczej elektryczne, niż gazowe.

 

Galakxy G5 bije skutecznie na 40-45m. Co oznacza, że można z tego spokojnie korzystać, gdy się przemieszczasz (ze snajpą na plecach) i niespodziewanie wpakujesz się na przeciwnika. Jest na tyle mały, ze może wisieć na pasie 1-pkt albo leżec na stanowisku i nie zawadzać za bardzo.

Link to post
Share on other sites

Tylko zimą snajper nie strzela... ;-)

 

Najpierw odpowiedz sobie na pytanie o jakich osiągach masz snajpe.

Boczniak o zasięgu 45m to bzdura!

Na tą odległość strzelasz ze snajpy.

Thor nosi emke bo jego RAM nie pozwala na bezpieczne strzelanie poniżej 40-50m a więc replika druga powinna pokrywać swym skutecznym zasięgiem już ten dystans.

 

20-30m zasięgu dla repliki broni bocznej to aż nadto wystarczające - czyli klamka lub jakiś kompaktowy PM.

Ja do TANAKI ( 560fps ) używam P90 bo jest najergonomiczniejszy w tej roli.

Dobrze leży na plecach i nic mu nie odstaje ( jak magazynek w MP5 ).

Do słabszych giwer ( 450-500fps ) polecam klamke - dla nich dystans minimalny to 13-18m, czyli idealnie dla pistoletu.

 

Chyba że masz ztuningowaną, międzygalaktyczną HiCape TM jak dex - ale wtedy po co Ci snajpa...?! ;-)

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem, dla snajpera najodpowiedniejszą bronią boczną jest MP5K (może być PDW), a jeśli chodzi o firmę, to Galaxy wystarczy. Ileż razy snajper użyje tej repliki??? Zatem jej trwałość ma drugorzędne znaczenie, prędkość wylotowa rzędu 300 fps jest również w zupełności wystarczająca, a i cena co najmniej przyzwoita.

Link to post
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem, dla snajpera najodpowiedniejszą bronią boczną jest MP5K (może być PDW), a jeśli chodzi o firmę, to Galaxy wystarczy. Ileż razy snajper użyje tej repliki??? Zatem jej trwałość ma drugorzędne znaczenie, prędkość wylotowa rzędu 300 fps jest również w zupełności wystarczająca, a i cena co najmniej przyzwoita.

 

 

Miałeś?

 

Właśnie, ileż razy? Raz na 5-7 strzelanek wyciągnie RAZ. A nosić to musi cały czas. Mialem mp5PDW, K, próbowalem z mp7 i kompaktowymi emkami. KAżde jest niewygodne. Ba, nawet hi-capa 5.1 jest za duża. Boczna musi byc przede wszystkim wygodna w noszeniu czego o mp5K powiedzieć nie sposób. Gaziak TMa ma 250fps a zasięg i tak lepszy niż taki elektryk chiński z 300fps pod maską. Oczywiście to inna kategoria cenowa ale za cenę mp5K od cymy kupisz już używaną gazówkę TMa. Tak jak zrobiłem to ja i powiem tyle: nigdy więcej żadnego PMa czy subkbk na boczną.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście że się da ale nigdy nie będzie to tak wygodne jak sama klamka która swoje zadanie doskonale spełnia. Snajper nie jest połączeniem czołgu, bombowca i łodzi podwodnej. Snajper jest snajperem. Po co mu PM?

 

To zależy. W moim rozwiazaniu z mp5k, jedyne czego nie mogłem robić to po prostu kłaść się na plecach, co mi nie przeszkadzało. Też zależy jaki styl walki taka osoba preferuje. Ja miałem tyle arsenału pod sobą po to, aby móc walczyć skutecznie na każdym dystansie. A po co miałem 3 repliki ? Bo PM był właśnie do zastosowania poniżej 45m, a klamka służyła tylko jako szybka do wyjęcia broń gdybym został zaskaczony z bliskiej odległości mając akurat w ręku snajpe.

 

 

@ Lambert

Ahh jak ja kocham tą wmasgową ironie i docinanie

Link to post
Share on other sites

Ari, ironia tak ale tylko dlatego, że pyta "zielony" ( bez żadnej wycieczki do autora topicku ) a odpowiada osoba, która nie wie o czym pisze - czyli Ty. :wink:

Skoro mówiesz:

Ja jako snajper nosiłem 3 repliki. Snajpa, klamka oraz PM

a zaraz potem rozwijasz:

miałem tyle arsenału pod sobą po to, aby móc walczyć skutecznie na każdym dystansie. A po co miałem 3 repliki ? Bo PM był właśnie do zastosowania poniżej 45m, a klamka służyła tylko jako szybka do wyjęcia broń gdybym został zaskaczony z bliskiej odległości mając akurat w ręku snajpe.

to znaczy, że obok snajpera nawet nie leżałeś... ;-)

 

Snajper to nie "multicarek" czy inny transformers, jak ładnie to ujął dexter.

Gdybyś chlapnął taką narracje wśród "snajperów", których znam - komentarza by nawet nie było...

 

Pozdrawiam,

Lambert

Link to post
Share on other sites

Wiem jaką prawdziwą rolę odgrywa snajper. Ale nie oszukujmy - więcej niż połowy rzeczy nie da się przenieść na realia ASG. A okreslenia snajpera uzylem dlatego ze prawie kazdy go tak uzywa w realiach asg i wyszlo to tak w sumie "z przyzwyczajenia", ale oczywiscie trzeba pokazac jakim jest sie fajnym i walic ironie, zamiast dac proste pytanie"Mowisz ze byles jako snajper, czy moze pomyliles to z Strzelcem Wyborowym itp."

 

Poza tym nie mów, że nie mam pojęcia o czym pisze. Bo w takim wypadku osoby, które mówią ze nie da sie nosic wygodnie PM jako boczna, to nie maja pojecia o czym mowia.

Link to post
Share on other sites

Zacznijmy tez od podstawowej rzeczy - to co dla jednego jest wygodne, to nie znaczy ze dla drugiego takze musi byc, takze mozna rzec ze obie strony maja troche racji, tylko ze malo kto sprobowal nosic bron tak jak ja.

Dla mnie bylo wygodne, bo przeciez nie czolgam sie na plecach, a jedyny minus byl taki ze nie moglem sie po prostu polozyc na plecach, co wcale nie odgrywalo to dla mnie znaczacej roli.

 

A czolganie z karabinem, karabinkiem i PMem ? Hmm to juz raczej dajesz przyklad noszenia snajpy, m4 i pm, a to juz rzeczywiscie - malo bedzie komfortowe i mobilne.

 

Wiele osob kombinuje noszenie mp5k na udzie, na pasie itp. co jest srednim pomyslem dla mnie bo uniemozliwa to juz chociazby szybkie bieganie albo polozenie sie na boku. A jak jest na plecach, to jedna reka do tylu, klik jedna klamra i juz mp5k znajduje sie w moich rekach aby strzelac, zas aby zaczepic spowrotem, to juz zajmowalo jakies 5-8 sekund i po to chociazby byla u mnie klamka - ze gdyby nie bylo komu mnie oslaniac, to klamka miala byc aby moc sie wybronic.

 

Poza tym dexterkrak, nie mow ze z klamki walisz skutecznie na 30m aby kogos trafic 1/2 strzalami i moc w dodatku kogos przycisnac sobie ogniem, szczegolnie gdy sa po drodze krzaki, odstajace galezie, wruwajace wroble i bazanty i cholera wie co jeszcze :P

 

Osobiscie uwazam, ze klamka nadaje sie tylko do CQB albo wlasnie uratowanie swojej dupy gdy ktos nas bardzo blisko podejdzie (bardzo czesto taka sytuacja moze zdazac sie na jakiejs gorce itp.). Na wieksze odleglosci niestety wedlug mnie odpada ze wzgledu na celnosc, osiagi a takze pojemnosc magazynka

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...