Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z kopią Bowman


Recommended Posts

Witam!

 

Mam następujący problem. Kupiłem kopie zestawu słuchawkowego Bowman z wtykiem kenwood. Niestety wtyczka nie pasowała do radia Intek mt-4040. Jako, że posiadałem dobrą wtyczkę to przelutowałem ją do zestawu i niby jest ok jednakże jest małe "ale",

głośnik działa, co prawda dość cicho ale jest wystarczająco żeby wyraźnie słyszeć ale mikrofon nadaje baaardzo słabo, przy komunikowaniu się słychać coś ale znacznie za cicho (trzeba się na prawdę wsłuchać).

 

POMOCY!

 

P.S. Przede wszystkim chodzi mi o informacje dzięki którym mógłbym sam to zrobić, nie interesuje mnie odsyłanie do serwisów czy coś, proszę o jakiś schemat, informację techniczną lub chociaż przyczynę tego.

 

Pozdrawiam, pistolet

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Ruszyło się coś w tej sprawie? Sam pracuję nad dostosowaniem kopii Bowmana (z Ebaybanned) do Inteka MT4040. W sieci znalazłem kilka schematów i jak bym nie polutował kabli to i tak mikrofon nie nadaje (?) mimo dźwięku w słuchawce. Wszystkie kable mam zidentyfikowane ale niestety nie mam więcej pomysłów jak je połączyć. Zastanawia mnie fakt, czy przy włączaniu PTT powinna zaświecić się dioda nadawania tak jak przy naciśnięciu przycisku nadawania w samej krótkofalówce. Jeśli ktoś ma pewny przepis na połączenie wewnątrz PTT to prosiłbym o pomoc. Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

@Foka:

O Inteku MT 4040 rozmawiamy :roll:

 

@ppk:

Zatem żadna z moich prób podłączenia nie była właściwa skoro ani razu nie zapaliła się dioda nadawania :/ Czy ma ktoś sprawdzony sposób na podłączenie tego headsetu? Czy konieczna jest wymiana mikrofonu? Problem w tym, że każdy ze znalezionych przeze mnie schematów ma być "tym właściwym" a w rzeczywistości różnią się między sobą mniej lub bardziej przy czym żaden z nich nie rozwiązuje problemu.

Edited by Pietraszka
Link to post
Share on other sites

Też przerabiałem według schematu, czyli wlutowanie równolegle do wkładki mikrofonowej rezystora 2.2 k. oma, ale nie trzeba tego robić.

Jakim zaskoczeniem było to że wystarczy w menu radia włączyć funkcję VOX. Radio będzie bez problemu nadawać po naciśnięciu PTT bez żadnej przeróbki.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Potwierdzam to co napisał KK, wystarczy włączyć vox'a i przycisk ptt działa, a jeśli nadal nie możecie nadawać poluźnijcie troszkę wtyk.Nie dociskacie do samego końca, to powinno pomóc :).

 

Dziekuje Panie Spychu :) Szkoda ze nie trafilem na Twoj post zanim rozebralem Bowmana na czynniki pierwsze i go potyralem :hahaha:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...