Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Latarka WALTHER TACTICAL


Recommended Posts

Guest Kret

Używałem w Niemczech i ostatnio sprawdzałem w Military. Ma trochę dziwną konstrukcję odbłyśnika, kojarzy mi się ze studyjnymi lampami fotograficznymi. Nie potrafię też powiedzieć, jak dalece ma regulowane skupienie promienia. Jest słabsza niż latarki taktyczne innych firm, ale nie aż tak znacznie.

 

Ale w ostatecznym rozrachunku to chyba dobry zakup, jeśli nie chcesz wydawać na G&P czy Surefire. Jest mocniejsza od tej HFC, a jedyny problem to fakt, że montaż trzeba dokupić osobno co kosztuje 60 PLN i znacznie obniża atrakcyjność cenową latarki.

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites

Hmm... dobra. Mam Walthera ale zdecydowanie nie dorownuje zasiegu jaki osiaga sie na 60-tce Surefire'a. Za bardzo rozproszony i za krotki. Chociaz zeby podswietlic sobie troche to spokojnie moze byc.

 

 

Wg mnie lepiej odlozyc troche i zainwestowac w Sure ale wszystko wg uznania.

Link to post
Share on other sites

Drogo ? Normalna cena. Nie ma sie co martwic szybkim wyczerpaniem baterii - w CQB, w nocy, i tak czesciej korzysta sie z podswietlania celu a nie swiecenia non-stop. Litowe baterie pozwalaja utrzymac jednakowa jakosc swiatla, strumienia, do konca.

Link to post
Share on other sites

dokladnie -cena normalna (zwykle kosztuja 13-17zl), ten typ tak ma... dodam ze w wiekszosci latarek taktycznych baterie wystarczaja na ok 1h ciaglego swiatla... ale to nie sa latarki z ktorymi sie 8h lazi po lesie! to sa latarki ktorymi dajesz krotkie impulsy zeby oswietlicciemny rog czy kogos oslepic... ew. swiecisz przez minute kiedy biegniesz korytarzem...

acha, nie ma akumulatorkow w tym formacie

wiec wiesz na co sie porywasz - albo kupujesz i weisz jakie sa koszty, albo nie kupujesz :)

Link to post
Share on other sites

no i jeszcze dwa slowa dodam:

 

- odblysnik jest nierowno pokryty - co daje nieregularna plame swiatla - czasami przeszkadza, kiedy to co chcemy oswietlic akurtat lapie sie w niedorobce snopu,

 

- marnej jakosci kabelek z wlacznikiem - ja naprawialem, naprawialem, az zdjalem wogole (przy intensywnym uzytkowaniu).

 

ja tego walterka uzywam do m15 kiedy sporadycznie go moge potrzbowac (strzelania dzienne)

 

do strzelan nocnych i cqb wybralem Surefire (co klasa to klasa i basta)

Link to post
Share on other sites

acha, nie ma akumulatorkow w tym formacie

Moze innaczej - Sure dodaje opcje mozliwosci zainstalowania akumulatorow po dodaniu specjalnego adaptera. Ponizej tekst z BjSystem :

Konwersja latarek polega na dodaniu specjalnego adaptera - tulejki co wydłuża nieco latarkę. Jest to podyktowane większą długością akumulatora niż zestawu baterii litowych. Po konwersji nie wolno stosować żarówek P61 o zwiększonym strumieniu świetlnym.

No ale mamy wtedy akumulator + ladowarke do niego w zestawie.

 

A i Hargin nie dodal jeszcze jednego - slaba szybka - ja po swoim G2 dostalem juz pare razy kulkami i nic. Walther nie wytrzymuje.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Na wstępie chciałbym jeszcze raz gorąco podziękować superowi :D za dodatkowe informacje na PW oraz wam wszystkim, którzy wypowiadaliście się w tym i innych topikach. Wasze opinie zachęciły mnie do zakupu tej latarki i jestem z niej bardzo zadowolony. Po przeczytaniu poniższej recenzji można odnieś mylne wrażenie że latarka ma same wady. Po prostu nie chciałem „słodzić” jaka to jest wspaniałą i ze za 90 zł to w ogóle cud techniki. Chciałem być jak najbardziej obiektywny. To wszystko.

 

Chciałbym też zwrócić uwagę na 2 rzeczy:

 

1) Nie mięłam wcześniej styczności z latarkami taktycznymi. Dlatego też mój opis może nie być zbyt fachowy.

2) Prosił bym o powstrzymanie się od komentarzy w stylu: „a czego oczekiwałeś po latarce za 90 zł”. Zamierzam wymienić wszystkie wady jakie udało mi się dostrzec w tym także takie które nie spełniły moich(być może zbyt wyidealizowanych) oczekiwań wobec latarki taktycznej. Z kolei uwagi typu „ w mojej surefire też tak jest/nie ma” były by mile widziane.

 

 

Wykonanie:

 

Latarka została wykonana z grubego aluminium i robi wrażenie naprawdę solidnej. Dodatkowo prosta konstrukcja sprawia, że właściwie oprócz szybki, nie ma się w niej co popsuć. Sama szybka jest schowana około 5 mm wgłębi głowicy, dzięki czemu trudniej ją z tłuc czy zarysować. Latarka ma przyjemny dla oka, czarny, matowy kolor. Nie jestem w stanie ocenić czy jest to oksyda, lakier czy może jeszcze inna powłoka. Faktem jest że niestety nie jest ona zbyt trwała(a właściwie jest po prostu cienka): podczas przykręcania korpusu do montażu wyklejonego od wewnątrz warstwą izolacji w niektórych miejscach pokazały się srebrne przetarcia. Prawdopodobnie na frezowanej części powłoka jest cieńsza i dlatego uległa zdarciu. Nie jest to specjalnie wadą ponieważ montaż i tak zasłania to miejsce a podczas użytkowania jeszcze nie raz się porysuje. Pomyślałem jednak ze warto o tym wspomnieć. Drugą wadą jest zbyt luźny gwint głowicy latarki. Przy rozkładaniu pozwala on dostać się do żarówki, natomiast w czasie normalnego użytkowania służy do regulacji skupienia strumienia światła. Luzy występujące między korpusem a głowicą sprawiają że głowica może się nieznacznie przekrzywiać o około 1 mm z każdej strony. Teoretycznie w niczym to nie przeszkadza jednak może być denerwujące. Problem rozwiązałem naklejając na gwint warstwę izolacji. Teraz wszystko chodzi ciasno i mocno się trzyma. Niby mała usterka jednak taktycznej latarce raczej nie przystoi.

 

Działanie:

 

Latarka ma 2 „tryby” świecenia. Po całkowitym dokręceniu tylniej części korpusu(po której odkręceniu możemy wymienić baterie) latarka świeci światłem ciągłym. Po jego delikatnym odkręceniu światło włącza się za pomocą przełącznika chwilowego z tyłu. Dodatkowo zmieniając stopień dokręcenia korpusu regulujemy skok przełącznika. Tak jak pisałem wcześniej, skupienie strumienia światła również można regulować wkręcając głowicę.

Nie robiłem jeszcze szczegółowych testów samego świecenia latarki. Oto wnioski jakie zdążyłem do tej pory sformułować:

Lustro głowicy nie jest idealnie gładkie. Na oko wygląda jakby było delikatnie pomarszczone w niektórych miejscach – trzeba się dobrze przyjrzeć aby to dostrzec. Możliwe ze to tylko takie złudzenie – w końcu to pewnego rodzaju zwierciadło. Strumień światła(a dokładniej jego „rzut” na ścianę) jest podobny do tego spotykanego w popularnych latarkach turystycznych: gdy jest jeszcze rozproszony widać jakby 2 nakładające się okręgi kształtem przypominające jabłko(sam środek jest wtedy nieoświetlony). Po skupieniu promień staje się znacznie bardziej „cywilizowany”. Powstaje ładny okrąg o nieco poszarpanych brzegach. Nie doświetlania jakieś „strefy” mimo że również mam „nierówno pokryty odbłyśnik”, o której pisał Hargin, na razie nie stwierdziłem. Zgodzę się za to z dzikim – promień jest rozproszony i nie „kryje” równo całej powierzchni milimetr po milimetrze. Latarka świeci bardzo mocnym i jasnym(choć lekko żółtawym) światłem. Skutecznie oślepia ono przeciwnika z odległości około 5 m nie tylko w całkowitej ciemności(to potrafią nawet gorsze latarki) ale również(co w ASG istotniejsze) w półmroku lub przy małych odległościach nawet w pochmurny dzień. Dobrze doświetla także przyciemnione zakamarki pomieszczeń, korytarze itp.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...