Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Porównanie FTK Hurricane do tanich części


Recommended Posts

Potrzebuję podkręcić swoją replikę do ok. 400 fps, jednak mam dosyć mocno ograniczony fundusz, dlatego zastanawiam się nad zestawem FTK Hurricane ze sprężyną M120. Z drugiej strony ostatnimi czasy do sklepów trafiło całkiem sporo tanich części Elementa, Pejota, GFC, i podobnych. Co da bardziej zadowalające efekty i kulturę pracy, wspomniany FTK czy składak z chińskich części? Konkretniej byłaby to głowica cylindra, tłoka, sprężyna i prowadnica sprężyny.

Link to post
Share on other sites

To wymień gume na systeme i dystanser. Zasięg Ci wzrośnie tak jakbyś miał 400fps na stockowej gumie i dystanserze :0

 

N/C

 

 

Zależy melon, jaki jest ten Twój fundusz.

400fps to możesz uzyskać na M110. Podaj ile masz kasy i co obecnie masz, wtedy będzie można dokładnie określić co będzie najlepsze

Link to post
Share on other sites

Wiem że można na 110, w poprzedniej replice miałem spreżynę M110 Prometheusa, metalową dyszę Deep Fire, metalową głowicę cylindra Pejota, cylinder Guardera, aluminiową łożyskowaną głowicę tłoka CA, łożyskowaną prowadnice, lufkę promyka i gumkę systemy, 420 fps bez problemu, jakbym miał pieniądze to wziałbym znowu to samo.

Teraz mój fundusz jest ograniczony gdzieś do 150 (tyle stoi owy zestaw FTK), góra 200 zł.

Link to post
Share on other sites

nie chcesz wydać za dużo ? wstaw m120 guardera, podkładkowanie, smarowanie. Doszczelnij wszystko teflonem, uszczelkę na głowicy tłoka rozciągnij na cylindrze, teflonfix w komorze HU i do tego docisk komory do GB sposobem Poldeck'a Będziesz miał więcej jak 400 fpsów na dobrą sprawę tanim kosztem. Podzespoły wytrzymają tą sprężynę.

Edited by zwierzu93
Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o sprężynę to bardziej ufam prometheusowi. Wolałbym jednak mieć w replice łożyskowaną ową sprężynę z obu stron, lepszą głowicę cylindra ale skoro twierdzicie że tak będzie dobrze, to ok, dzięki.

Edited by melon
Link to post
Share on other sites

A podasz mi pod jakim względem? Ale tak dokładnie, rad bym poznać wyjątek udokumentowany ;-).

Niestety springi Promyka, może trzymają równo wartość deklarowaną, a nie więcej jak w przypadku Guardera, ale za to zbijają się o niebo szybciej, szczególnie te ponad m120, choć i m120 potrzeba było półtora roku, żeby stała się m110-tką, a Guarder m110 przez ten czas jak miał prawie 120, tak ma sobie.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Do czego? Przeczytaj wątek ze zrozumieniem.

 

[offtop]

Żeby przeczytać wątek ze zrozumieniem, to wpierwej trzeba zrozumieć cóż, że to znaczy "rozumieć". Jak się tego nie wie to jak można to robić? Dobra bo zaraz grzechotnik wpadnie i pobije TurboDymoMen'a, za to że ma więcej efpeesów.

[/offtop]

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...