Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

problem z elektryką


Recommended Posts

Witam serdecznie

 

Mam pewien problem z elektryką w swojej replice. Chodzi o bardzo szybko rozładowującą się baterię KAN 9,6 volt 2000 mah z wtykiem large. Bez wątpienia nie jest to silnik, podkładki ,okablowanie, gearbox wrócił dziś z serwisu. Zaobserwowałem pewną prawidłowośc: po podłączeniu na krótko , tejże baterii do geraboxa, wtyk duży w mały , wszystko śmiga aż miło. Z kolei jeśli podłączam baterię do gearboxa za pośrednictwem przejściówki z bezpiecznikiem ( przejściówka jest produkcji Marui) , bateria nawet nie napina sprężyny. Wniosek : przejściówka jest do niczego. Otóż niekoniecznie, bo sprawdzałem także przejściówkę CA, o raz własnej roboty i w każdym z tych przypadków efekt był taki sam, albo wcale nie dochodziło do napięcia sprężyny, albo udało się puścic maksymalnie jedną serię. W gearboxie mam sprężynę M110. Co ciekawe zarówno przjściówka CA jak i Marui , podłączone do repliki kolegi , która ma wmontowaną sprężynę M125 , na tej samej baterii KAN strzelały bardzo dobrze .

Ręce mi opadają , b okablowanie jest nowe , firmy King Arms, a jedynym logicznym wnioskiem który się nasuwa , jest to że mała wtyczka wychodząca z kabli gearboxa jest rozwalona i dopiero po mocnym wciśnięciu w nią dużego wtyku odpowiednio działa.

 

Może ktoś z was spotkał się z podobnym problemem , lub może w jakikolwiek sposób pomóc mi, sam mam o tym nijakie pojęcie.Jutro rano sprawdzę jeszcze jak gearbox działa na baterii mini bezpośrednio podłączonej do okablowania bez przejściówki.

 

Pozdrawiam !

Link to post
Share on other sites

ale okablowanie king arms i inne robione z hiper turbo postrebrzanych kabli za koismiczne pieniadz ejest beznadziejne. kup kable silikonowe w sklepie modelarskim wtyki deans ( ale nie przepłacaj za G&P) wydasz max 20zł troche lutowania i takie tam i masz porzadne okablowanie...

Link to post
Share on other sites

No i tak zrobiłem , tylko że na zwykłych wtykach. Nie ma żadnych przejściówek , kable king arms zostały wymienione na modelarskie. Wszystko nie działa po staremu.Da się puscic serie, albo parę pojedyńczych strzałów i wszystko pada. Konektory od silnika grzeją się dośc mocnie , ale kable juz nie. Jakiś postęp więc już jest hahahahaha.

Edited by wudz
Link to post
Share on other sites

Podłączyłem dziś stary silnik CA. Batka go nie rusza też :poddanie: . Ostatnią rzeczą winną temu wszystkiemu może byc właśnie bateria, bo na SANYO to wszystko elegancko śmiga, pytanie tylko ile będzie śmigac?Tylko ciekawe dlaczego ten KAN strzelał na innych giwerach co miały minimum M120 ?

Link to post
Share on other sites

Silnik mam CA High Torgue , ten drugi na którym sprawdzałem był silnikiem stockowym CA ( o ile ten high torgue też nim nie jest) nie wiem ile mają żył, i jaki przekrój ,nie ja je montowałem , to są grube kable modelarskie. Myślisz że to wina kabli?

 

A i jeszcze jedno, postrzelalem dzis porządnie na baterii SANYO RC 9,6 volt , 1600 mah, parę długich serii i kilka na pojedyńczym. Efekt : batka wprawdzie nie pada ,ale silnik jest cały nagrzany jak cholera , konektory od silnika także,miejsce z którego wychodzą kable z gearboxa oraz same kable.

Edited by wudz
Link to post
Share on other sites

Gearbox był w zeszłym tygodniu w serwisie gdzie wypodkładkowano zębatki i wyregulowano silnik. Po powrocie z serwisu było tak samo jak przedtem. Przed chwilą wróciłem od kumpla który się zna na tym, znów pogmerał w podkładkach , postrzelaliśmy na tym SANYO , dośc długo i to samo, silnik i kable się grzeją , batka padła po kilku długich seriach i kilkunastu strzałach pojedyńczych.I tak jak na poprzedniej batce , zanim wszystko siądzie szybkostrzelnosc jest bardzo dobra , bateria pada momentalnie , bez dużego spadku szybkostrzelnosc. Na kumpla giwerze batka strzela normalnie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...