Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Chyba nie jest aż taki niedomyślny, żeby batki nie naładować... Pewnie przeładowałeś batkę delikatnie. Albo jesli to ni-cd, nie rozładowywałeś, przed ładowaniem. Chyba, że masz ładowarkę mikro-pro, wtedy można to wykluczyć. Nie bawiłeś się czasem regulacją silnika?

Link to post
Share on other sites

Wsadzić do zamrażarki na 3 godziny a następnie sformatować od nowa, porządnie.

 

Nienawidzę rozładowywania żarówką bo zawsze przegapię moment jak gaśnie. Nie jest to zdrowe dla baterii ale też nieprawda że tak potraktowana bateria bezpowrotnie zamienia się w cegłę. ;)

Link to post
Share on other sites

Elektroniczny miernik napięcia - 15 zł.

Podpinasz żarówkę, wiatyraczek czy cokolwiek i rozładowujesz aż napięcie spadnie do 1.1V na ogniwo (jak się mylę to poprawcie, bynajmniej ja tak zawszę robię).

do ładowania specjalnie nie jest już miernik potrzebny, odpinasz baterię jak się zaczyna podgrzewać. :twisted:

 

Aha, ja myślałem że bateryjki się formuje :lol:

Link to post
Share on other sites

1.1V na ogniwo (jak się mylę to poprawcie, bynajmniej ja tak zawszę robię).

do ładowania specjalnie nie jest już miernik potrzebny, odpinasz baterię jak się zaczyna podgrzewać. :twisted:

Jak masz takie bzdury pisać to lepiej nie pisz. Po 1, rozładowuje się do napięcia 0,9V, maks 1V na ogniwo. A po 2 czas ładowania oblicza się ze wzoru a nie jak batka zrobi się gorąca :wink:

Link to post
Share on other sites

No to masz przyczynę. Daj komuś do sformatowania na mikroprocesorówce, może ją uratujesz jeszcze.

:wink: :wink: :wink: :wink:

Od kiedy aku. można formatować? Od kiedy mikroprocesorówka może formować? Napięciem 0,5Ah? Owszem można regulować prąd ale w niektórych tylko ładowarkach i tak od 150zł się by zaczynały jakieś godne uwagi.

Taki aku. miałem na serwisie ostatnio firmy FF, był rozładowany do 0 i raz przeładowany aż puścił soki, po 72h reanimacji prądem 0,05C wrócił do swojej pojemności. Więc nie wierzę w cuda że ładowarka batimexu np. da radę odratować co kolwiek.

Link to post
Share on other sites

Jak masz takie bzdury pisać to lepiej nie pisz. Po 1, rozładowuje się do napięcia 0,9V, maks 1V na ogniwo.

Dobrze koleś pisze. Mając miernik za 15zł nie ma co ryzykować i rozładowywać do 0,9V/ogniwo czy nawet 1V, bo te mierniki są tak super dokładne, że co innego jest na ogniwie a co innego na wyświetlaczu. I możesz rozładować za dużo i uszkodzisz aku. 1,1 jest bezpieczne i w zupełności wystarcza.

A po 2 czas ładowania oblicza się ze wzoru a nie jak batka zrobi się gorąca sciana.gif

Ze wzoru to się oblicza _mocno_ przybliżony czas ładowania, czy aku się naładowało sprawdza się woltomierzem.

 

Od kiedy mikroprocesorówka może formować?
Głupie pytanie, bo niektóre mają taką funkcje, niektóre nie, nie wiem z czego się tu śmiejesz.
Napięciem 0,5Ah?
LOL. Wyśmiewasz "formatować", jednocześnie nazywając prąd - napięciem i podając jego wartość w amperogodzinach?

Kup se musk, jak to sie mówi.

 

Pozdrawiam serdecznie

:wink: :wink: :wink:

Link to post
Share on other sites

Dobrze koleś pisze. Mając miernik za 15zł nie ma co ryzykować i rozładowywać do 0,9V/ogniwo czy nawet 1V, bo te mierniki są tak super dokładne, że co innego jest na ogniwie a co innego na wyświetlaczu. I możesz rozładować za dużo i uszkodzisz aku. 1,1 jest bezpieczne i w zupełności wystarcza.

 

Ze wzoru to się oblicza _mocno_ przybliżony czas ładowania, czy aku się naładowało sprawdza się woltomierzem.

Patrz, ja jakoś mam rozładowywarkę z woltomierzem za 10zł, ładuję zawsze czasem ze wzoru i moje pakiety śmigają bez zająknięcia. A takich co na ciepło aku ładowali i dla bezpieczeństwa nie rozładowywali do pełna to znam na pęczki i jakoś dziwne że im pakiety padają jak muchy i ciągle się skarżą że "znowu mi batka padła po 100 kulkach, muszę nowe aku kupić".

Link to post
Share on other sites

Nie, zajechaliście mnie, idę się powiesić. :cry:

 

BTW napisałem, że jakby się myliłem to poprawcie więc poprawione OK.

Co do wzoru, ktoś pisał że nie zawsze powinno się ładować tak długo jak wyjdzie ze wzoru(czasem dłużej, czasem krócej), a każdy aku powinno się traktować indywidualnie. A z własnych spostrzeżeń wiem, że w momencie gdy bateria zaczyna się podgrzewać, to napięcie zaczyna spadać i wtedy powinno się ją odpiąć. :lol:

 

Moja batka jeszcze śmiga :-P

 

Edit:

 

Czyli jak mam 8.4V to rozładowywuję do 6.6V?

Dzięki za uświadomienie i dzięki Bogu mam NiMha :wink:

Edited by LaY
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...