Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

GALIL ARM [ICS]


Recommended Posts

Kompletnie nie przeszkadza w eksploatacji, tylko irytuje. Ja po chamsku taśma obkleiłem handguard i nie lata :d Tylko, że ja mam wersje z dwójnogiem. Jednak podobno tożsamy problem jest w wersji AR.

 

Nie miałem kompletnie problemów z Galilem. IMHO lepiej kupić w Polsce i mieć te 18miesięcy gwarancji.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Miałem, co prawda krótko, Galila AR firmy ICS i chwyt przedni miał spore luzy, ale wiedziałem o tym i byłem na to przygotowany. Niestety, nic mnie nie przygotowało na latajacy na boki magazynek. Bałem się, że po prostu go zgubię. Zważywszy na dostępność tych magów na rynku byłaby to duża strata, która skutkowałaby dłuższą przerwą w strzelankach. Dlatego rozstałem się z tą repliką w wielkim żalu. Galil nadal mi się podoba, ale już tylko platonicznie.

Link to post
Share on other sites

Z tym latającym handguardem mógłbym coś zaradzić, mam stolarnie i mógłbym coś wydłubać ,by leżało bardziej pewnie.

 

Co do hi-capów też za bardzo ich nie lubie. Gdy biegniesz przez las wydaję odgłos choćbyś miał tamburyno.

Edited by Pergan
Link to post
Share on other sites

Ślepy68, nie miałeś u siebie w galilu drugiej atrapy rury gazowej? W moim ICSie zamontowałem rurę gazową z powiększoną średnicą, a bateria to lipol 7.4V 1200mAh jakiego używa mój sąsiad w swojej m4 ( wchodzi do prowadnicy kolby). Na 200% pasują wszyskie sticky AK.

Link to post
Share on other sites

Nie, w w pudełku była tylko ta jedna. Kamerades z ekipy sugerowali abym przeszedł na li-po, ale nie zdecydowałem się, bo prostrzym wyjściem było pozbycie się repliki.

Druga kwestia to bardzo delikatna blacha z jakiej była wykonana atrapa rury gazowej Galila. Przy wkładaniu baterii cały czas miałem duszę na ramieniu, że ją uszkodzę.

W sumie, to jednak nie problemy z baterią i chwytem przednim zadecydowały o zmianie repliki - dla mnie najistotniejszy był magazynek.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Btw, miał ktoś do czynienia z magami do galila z gunnerairsoft? Podobno zaczepy plastikowe są do bani.

Magazynki są dobre. Dobrze podają, bez zacięć itd.

Zaczepy faktycznie do bani, łamią się po kilku zapięciach magazynka. Ja dospawałem stalowe zaczepy i teraz jest ok.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Guest gecko123

Przymierzam się do Galila i mam kilka pytań:

- Czy Galil ICS jest kompatybilny z chwytami przednimi, pistoletowymi i kolbami dedykowanymi do ostrego?

- Czy pasują magazynki King Arms?

- Czy istnieją LiPo modelarskie pasujące do Galila?

- Jaki gwint tłumika ma Galil?

- Czy przyrządy celownicze są demontowalne?

Link to post
Share on other sites
Przymierzam się do Galila i mam kilka pytań:

- Czy Galil ICS jest kompatybilny z chwytami przednimi, pistoletowymi i kolbami dedykowanymi do ostrego?

Mam risa od ostrego firmy utg. Pasuje. O chwytach pistoletowych zapomnij, gdzie silnik zmieścisz. KOlby nie sprawdzałem, bo fabryczna ICSa jest mocarna.

 

- Czy pasują magazynki King Arms?

Nie

 

- Czy istnieją LiPo modelarskie pasujące do Galila?

Czemu by nie? Wystarczy dobrać odpowiednie wymiary. Pytanie czy chcesz używać lipoli a'la stick czy coś innego. Jeśli nie chcesz wersji ARM (drewno+dwójnóg) to dobrym rozwiązaniem są podwójne pakiety, które wejdą do chwytu.

 

Dodatkowo w komplecie z Galilem dostajesz atrapę rury gazowej o powiększonej średnicy, co umożliwia wsadzenie grubszych baterii typu stick.

 

- Jaki gwint tłumika ma Galil?

Nie sprawdzałem, ale taki jak w klasycznej TMce.

 

- Czy przyrządy celownicze są demontowalne?

Nie.

Edited by Dudek Javny
Link to post
Share on other sites
Guest gecko123

Z tymi LiPo chodziło mi o to, czy gdzieś można dostać właśnie akumulatory typu stick, niededykowane do ASG. Większość modelarskich jakie widziałem to były po prostu klocki. Nie sprecyzowałem pytania, chodziło mi właśnie o rozmiary. Dzięki wielkie za pomoc!

Edited by gecko123
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...