Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowy tłok firmy Azimuth


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 7 months later...
  • 2 weeks later...

Co do wypowiedzi Kelly`ego. Ten tłok nie wytrzymał przykręcenia do do głowicy tłoka cichej systemy... Spiralne pęknięcia pojawiły się po jakiejś minucie w okolicy przykręcenia gł. tłoka. Tłok kupowałem na gunfire...

Skoro i tak straciłem tłok to przeprowadziłem test na rozbijanie tłoka - porównując go do tłoka CA, którego też miałem zniszczonego (zjechane ząbki). Okazało się że głupi tłok CA jest niewiele mniej sprężysty od tego "sławnego" tłoka azimutha.

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Combat Squad/SHS/Azimuth/Super Shooter/UFC/X-high Tech - wszystkie te firmy robią - "magiczne" niebieskie tłoki.

 

Kto tu jest producentem ,a kto rebranduje..nie sposób powiedzieć - te firmy zamykają się i otwierają jedna po drugiej. Czytając po zagranicznych forach można spotkać wypowiedzi za i przeciw - dokładnie tak jak tutaj. Znaczenie zdaje się mieć także data produkcji - możliwe ,że mieli jakąś słabą serię - tak samo jak było z lufami Madbulla.

 

Ja u siebie 600 kulek temu zamontowałem tłok X - high techa:

Skręciłem z pełną siła do głowicy - zero pęknięć. Mało tego - swój zeszlifowałem do połowy robiąc z niego tłok z zwęzanych zębach, czyli na pewno go osłabiłem.

Na sprężynie SP140 zero śladów zużycia. Mam teraz w ręku tłok UFC - wyglada identycznie. W dotyku jest "ślizgi" - w przeciwieństwie do "chropowatej" powierzchni tłoków Guarder/Systema (a niby też poliwęglan) i ugina się lekko pod naciskiem ręki. Młotkiem na razie nie będę go traktował, lecz jak mi pęknie na jakiejś zacince, napewno spróbuję.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ta... albo ciśnienie atomosferyczne było za wysokie, albo składałeś to w ujemnych temp. i napręzenia go załatwiły....pitolenie. :D

Po prostu te tłoki SHS - nie są z tego samego materiału co Azimutha - w SHS/SS jest to zwykły niebieski plastik. Wystarczy pobuszować trochę po zagranicznych forach....

Nasi Polscy koledzy po prostu to potwierdzają.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...