Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lay-Lax Prometeus vs. Systema


Recommended Posts

Mam pytanie do szanownego grona - części której firmy (Lay-Lax Prometeus czy Systema) są lepsze jeśli chodzi o wykonanie, kulturę pracy, wytrzymałość itp. Chodzi mi konkretnie o części do GB V.2 : cylinder, głowicę cylindra i głowicę tłoka, dyszę i popychacz dyszy. Co bardziej polecacie: Lay-Lax Prometeus czy Systemę?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Promyk nie robi borków, ponieważ borki to ściema. Nawet systema to w końcu przyznała przy tworzeniu gearbox'a revolution (nie mogę odnaleźć źródła w bookmarks'ach, ale zainteresowanym google pomogą).

Co do "pneumatyki" systemy - "wzmocniona, uczczelniona, blabla(..) dysza systema do m4" nie uszczelnia się porządnie z cichą głowicą cylindra tej samej firmy.

Link to post
Share on other sites

To, że im sprężyna twardsza, tym sprężane powietrze będzie pod większym ciśnieniem przy każdej twardzszej sprężynie. a istnieje pewna granica gdzie dany o-ring, uszczelniający połączenie akurat dysza<<dzióbek głowicy cylindra będzie się rozszczelniał aksamitnie. Akurat tutaj wiele nie trzeba i na twardych sprężynach - powyżej M150, i w tym miejscu niewiele uszczelnień pomaga.

Link to post
Share on other sites

co do zestawów cylindra to nie kumam troche w czym promyk może być lepszy od systemy skoro moja systema jest całkowicie szczelna... czy coś może być bardziej szczelne niż całkowicie :?: no a promyk bodaj nie robi cichych zestawów. a, kicpa, wracając do naszej rozmowy o cichych zestawach to się myliłeś. systema zasadniczo mi wyciszyła ;d i różnica jest widoczna gołym uchem haha.

Link to post
Share on other sites

A miałeś zestaw promyka? Bo wyciszyła ci w stosunku do stocka a nie zestawu promyka ;) Pomiar w natężenia dźwięku jednak wskazuje co innego, zmienia się tylko barwa dźwięku a natężenie zmienia się nieznacznie.

 

Edit:

Takie jest moje zdanie po testach jakie spowodowały moje głębsze zaciekawienie tym tematem np:

 

http://www.airsoftmechanics.com/home/content/view/12/26/1/0/

 

Po przeczytaniu paru takich dziwnych artykułów mając w domu zestaw promyka i zestaw "cichy" systemy zrobiłem test montując takie zestawy w M15 CA i wyniki były takie jak przedstawiłem wyżej. Mnie nie obchodzi co inni piszą po prostu ja wiem to co zaobserwowałem ;)

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites

Naprawdę wycisza uszczelka przed głowicą cylindra (patrzcie Bore -Up Elementa), tylko podglądowo jak to wygląda, bor apy elementa to kicz. Piłuje się troszkę czoło głowicy cylindra, wkleja tam twardą gumę (np o-ring głowicy tłoka) i różnica jest zauważalna mocno. Podejrzewam również, że zwiększa się dzięki temu żywotność szkieletu - różnica jest zauważalna. Mam tak u siebie na bore up'ie Guarder'a.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...