Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Komora HU Systemy do M4/M16


Recommended Posts

Podobno Kings Arms lepszy, a poza tym produkt niedostępny.

Podobno statystycznie jesteś w 50% kobietą i w 50% mężczyzną. :roll:

 

Dizzy, a używałeś tą Systemę? Wiesz może coś o niej?

Oczywiście, że nie używał i nie wie. Wyczytał gdzieś na forum i powtarza. Tak właśnie zrodził się mit KA. Bo ktoś rzucił hasło i wszyscy podłapali.

 

 

Bardzo dobra komora, ale tak jak King Arms kiepsko pasuje do G&P. Choć chyba ciut lepiej. Za mało się nią bawiłem, żeby Ci balistykę opisywać, ale zasadniczo bardzo fajna sprawa. Komory KA, promyka i syski są raczej bardzo podobnie (nie mylić z "podobno") fajne, więc tutaj trudno o wielkie dylematy.

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Wieść gminna niesie nawet, że po uszczelnieniu jakiejś tam g*wnianej, odejmującej współczynnik lansu o 15% - komorze P&J, jest tak samo szczelna jak każda inna, nawet jak ktoś zrobi sobie diamentową, albo tytanową komorę to niech nie liczy na nic lepszego :-F. Szczerze podpisuję się pod tym co pisze marcinek83 o komorach - wierzcie lub nie, ale komora może być najprostsza, byle prosto przylegała do GB i przelatywały przez nią kulasy, resztę można poprawić (teflonfix na ten przykład) czy zmiana dystansera/gumki. Tzn. Ci którzy sprawdzili to wiedzą, Ci którzy nie sprawdzili, wierzą w mit KA i bóstwo TM'a.

 

Może średnio dobry przykład, ale mam w swojej G'iecie JG, stock'ową komorę, jest plastikowa, przewiercona i zeszlifowana jak się da, guma systemy z teflonfix'em i trzyma szczelność przy 480 fps, dziwy, panie, dziwy.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Miałem komorę Systemy dawno temu (chyba 3 lata już będzie). Używałem jej przez dość krótki czas, potem przesiadłem się na KA którą używam do dziś. Nie mierzyłem na chrono czy dała coś taka zmiana, ale w obu przypadkach miałem bdb szczelność.

 

I nie pytajcie po co zmieniałem Systeme na KA, bo sam nie potrafię tego racjonalnie wytłumaczyć ;) Uszczelki pełnią tutaj role stabilizatora, a same w sobie nie uszczelniają (bo co niby miałyby uszczelniać? :) ). Stałem się ofiarą mitu KA i marketingu :P

 

 

Jednakże nie żałuje, bo o komorze KA złego słowa powiedzieć nie mogę.

Edited by slepy
Link to post
Share on other sites

@Gogin: Twoje rady nadają się dla ludzi, którzy są na takim poziomie, że już to wiedzą. Poza tym, teflon raz wyjdzie lepiej raz gorzej. Trzeba się z tym pieprzyć, poprawiać, etc.

 

EDIT:

 

Stałem się ofiarą mitu KA i marketingu

Ja też, ale również nie żałuję ;)

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites

Prawda, że nawet komory z chińczyków po uszczelnieniu działają dobrze ale widziałem tylko 2 które mogły się równać z TMowskimi, jedna z MP5 Galaxy a druga z AUGa JG. Gogin już uszczelniałem setki chińskich komór i nie są takie rewelacyjne np. nie osiowość odlewu.

Link to post
Share on other sites

Moja sutuacja:

M-ka Gp GB GP i komora KA szczelność zerowa

M-ka Gp GB chiński i komora Ka szczelność powyżej poziomu TM.

Chodzi tu też o grubość szkieletu GB, jak jest wzmacniany, jest grubszy, dysza płycej wchodzi, nie uszczelnia się z gumką HU tak, jak powinno. I żadna magia KA czy Systemy nic tu nie pomoże. W moim przypadku trzeba było piłować.

Link to post
Share on other sites

Hmm. Rozwinę nieco mój problem :)

 

Na stoliku leży sobie właśnie ładnie ta stockowa komora od AGM'u, obok stockowa gumka + silikon Guardera zupełnie rozjechany po mniej więcej 2 tysiącach kulek, silikon MadBulla rozwalony przy zakładaniu + czarna guma MadBulla "jeszcze" w dobrym stanie :)

 

Stock guma razem z precką MadBulla wchodzi idealnie, nic się nie dzieje, nie ma zacinek itp.

 

Po zmianie na Guardera, nie zauważyłem że gumka naciąga się przy wkładaniu w komorę :/ Chodzi o to, że rozciąga się i zakrywa te ząbki w których powinien siedzieć ten plastikowy badziew :)

 

Efekt - przeorana guma i zmarnowana strzelanka. Nie wiem, czy komora jest za ciasna czy o co chodzi, ale jeśli ktoś mógł by mi podpowiedzieć co mam zrobić, był bym wdzięczny :)

Link to post
Share on other sites

Mogę dorzucić swoje dwa grosze co do gumki guardera. Wszystkie jaki miałem w łapkach mają większą średnicę niż np. stock JG i nie utrzymują szczelności założone na lufę. Można to załatwić taśmą teflonową, ale w ciasną komorę ciężko wepchnąć lufę i tylko dochodzi do uszkodzenia jakże delikatnej gumki.

 

Osobiście doszczelniam takie cuś smarem grafitowym i działa super. Trzeba tylko uważać, co by wypustki nie posmarować.

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...