Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

głowica tłoka PDI


Recommended Posts

Witam. Ostatnio zainteresowała mnie głowica tłoka PDI:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=3263

Ciekawa sprawa to jest ta część tylko na specshopie, na wgc ani dentrinityshop wzmianki o tej głowicy w ogóle nie widziałem .

Czy to co piszą na specu może być zgodne z rzeczywistością? Bo patrząc na obrazek przyglądając się kształtowi czoła gł. tłoka nasuwają mi się inne wnioski.

Link to post
Share on other sites

Kolejny chwyt marketingowy producentów, skoro średnica jest ta sama co np. w standardowej głowicy tłoka a to OWO wgłębienie ma może 0,05cm3 to będzie taki przyrost mocy że kulka mur przebije ;) Heh. ciekawi mnie z czego została wykonana.

 

[Nie używaj słów, których nie potrafisz poprawnie stosować.]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

W celu montażu tej głowicy trzeba rozwiercać tłok, więc zaworek na środku może mieć większą średnicę.

Prawdopodobnie jest on ambitniejszy, niż dziurka pod uszczelką jak w większości tłoków .. tylko czy to coś zmienia ?

W moim g36c mam głowicę stockową TM, pozbawioną wentylacji, a karabinek naprawdę szokuje ludzi celnością :)

Edited by Ratoll
Link to post
Share on other sites

Na x-fire.org można sobie o niej więcej poczytać, pomysł ten sam co w PDi stosuje w sprężynowych tlokach vacuum.

Tu trochę więcej o tłoku vsr, ten aegowy działa tak samo:

http://www.x-fire.org/vsr10/e.vsr_piston_barikaru_vc.html

 

Kolejny chwyt marketingowy producentów, skoro średnica jest ta sama co np. w standardowej głowicy tłoka a to OWO wgłębienie ma może 0,05cm3 to będzie taki przyrost mocy że kulka mur przebije ;) Heh. ciekawi mnie z czego została wykonana.

 

[Nie używaj słów, których nie potrafisz poprawnie stosować.]

Link to post
Share on other sites

To nie jest cicha głowica... Opis na SS jest trochę mylący. Chodzi o to że po strzale powietrze dalej wpływa (przez głowicę) do lufy. Nie o większą ilość sprężanego powietrza, przynajmniej nie dosłownie. Po prostu po strzale kiedy ciśnienie trochę spada w lufie otwiera się zaworek który (jak mniemam) pozawla powietrzu dalej przepływać do lufy. Siłą bezwładności rozpędzonego powietrza w lufie za kulką. Ale czy to cokolwiek daje- wątpię.

Link to post
Share on other sites

Heh, Japończyki już dawno to wynalazły. Robia przeróbki normalnych glowic na takie z air brakiem za pomoca rolki od kasety wiedo :D. Dzyndzel coś tam pomaga tłumic ale niewiele. W bar-10 jest taki patent, po obcięciu wzrastaja fpsy a hałas jakos nie wzrósł drastycznie.

 

http://airsoftpro.cz/eshop/product_info.ph...products_id=113

 

Tylko jak się poluzuje to kaplica ;)

Link to post
Share on other sites

Myślę o tym ze względu na ta dodatkową dawkę powietrza... tylko że tego powietrza jest więcej niż w bore-up`ie? Zakupiłem za długa lufę w stosunku do cylindra i myślę czy da się to skompensować jakoś czy pozostaje mi skracanie precki... Niestety bore-up też nie daje rady bo po strzelance mam charakterystyczne paski materiału po kulkach na końcu lufy świadczące o braku poduszki powietrznej towarzyszącej kulce przy podróży przez lufę.

Możliwe ale kurcze cena trochę przeraża ;) Trzeba wpierw pomyśleć o przypływie gotówki.

 

To nie jest cicha głowica... Opis na SS jest trochę mylący. Chodzi o to że po strzale powietrze dalej wpływa (przez głowicę) do lufy. Nie o większą ilość sprężanego powietrza, przynajmniej nie dosłownie. Po prostu po strzale kiedy ciśnienie trochę spada w lufie otwiera się zaworek który (jak mniemam) pozawla powietrzu dalej przepływać do lufy. Siłą bezwładności rozpędzonego powietrza w lufie za kulką. Ale czy to cokolwiek daje- wątpię.

 

Możliwe że przez to też się nieco przyśpiesza naciąganie sprężyny (to co mówisz o zaworku) i lepsze napełnienie powietrzem cylindra a przez to teoretycznie przy auto nie grozi zmniejszenie zasięgu jak może być przy replikach z dość dużym rofem...

 

Hmm więcej pytań niż odpowiedzi :)

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites

Ciekawe czy będziesz musiał usuwać ząb znajdujący się po najgrubszym zębie na tłoku. Z tego co widzę ta głowica jest grubsza od standardowej - ciekawe o ile więcej powietrza "kradnie" na rozprężenie uszczelek...

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dobra gł. tłoka wentylowaną PDI mam.

Po oględzinach dochodzę do wniosków... Ta głowica od strony styku z gł. cylindra jest praktycznie płaska (wklęsłość na głębokość 2mm). Zamiast oringa ma "V" ring zewnętrznymi ramionami skierowany w kierunku gł. cylindra. W środku jest rzeczywiście zaworek (kulka która lata między 2 ściankami) rozbieralny i obudową z aluminium. Sam zaworek jest na głębokości 12mm (w głąb rurki szerokiej na 4mm) więc powietrza będzie trochę kradł - ale to wyjdzie w praniu. Głowica nie posiada żadnych otworków dociskających gumkę do ścianek cylindra - "V" ring to sam z siebie realizuje.

Reszta jak zamontuję i przetestuję.

Edited by kermit
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...