Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

granat 40 mm- mniej dysz więcej gazu na dysze?


Recommended Posts

Bo jaki efekt uzyszkasz na 30m na napędzie GG? A jaki efekt uzyskacie na MB na Co2? 2-3m zasięgu więcej? I co to jest według Ciebie powalający efekt? Gdyby HU w granatach był dobrym pomysłem to teraz wszystkie były by właśnie z nim.

dark_griph a z jakiego granatnika strzelałeś??Bo z długiego to moze coś da ten twój wynalazek ale jak z krótkimi?

Link to post
Share on other sites

Znów kłótnia. Może rwóćmy do tematu co?

 

I raz na zawsze: Tak, MB to powalający efekt 50 metrów zasięgu 100-150 kulek na raz.

 

Dark- nie odważne stwierdzenie, tylko podparte praktyką. Wiem, ze masz rozwalony adapter do CO2, więc może dlatego Ci PA nie chodzą dobrze. Ja ładuje na 500-550 PSI, i z tym nie ma problemów. Ale ładuje z kapsułek 12g z reduktora, bo nie są tak dobrze skonstruowane (materiał) jak MB, to fakt. To i tak dużo więcej niz na GG.

A to , ze napisałem ze nie widzi mi się HU w granatach- wiem, że były, ale fakt, że juz nie produkują o czymś swiadczy. Z kolei osiągi MB są na tyle dobre, że HU nie jest tu potrzebny, zastosowanie go zmniejszyło by liczbę dysz. Poza tym, jak byśtego hopa ustawiał :) strzelając z każdej dyszy osobno (wiem, nie da się) :)

 

A vanrasy są strasznie słabe konstrukcyjnie, są z POM i częste używanie szybko je zniszczy. Dlatego zaproponowałem PA.

Edited by Katana
Link to post
Share on other sites

Przestano produkować bo granatnik do którego to przeznaczono też był długo nie produkowany, taka polityka firmy.

 

I po dłuższej kontemplacji tematu podzielę się moimi przemyśleniami apropo HU i wydłużonych luf dla granatów.

 

Po pierwsze granaty składują ogromne ilości gazu, więc dodanie nawet kilku cm skutkuje ogromnym przyrostem prędkości wylotowej (m.in. dlatego bardziej sie opłaca załadować długi granat do połowy niż mniejszy pod korek), druga sprawa to to że kolejne kuleczki są rozpędzane do różnych prędkości.

Czyt. pierwsze wylatują wolniej od ostatnich, widać to bardzo dokładnie na zdjęciach poklatkowych reklamujących granaty tornado.

 

Biorąc to pod uwage oraz fakt, że działanie HU jest ścisle powiązane z energią (a więc i prędkościa) kulki, można sie spodziewać ogromnego rozrzutu w pionie.

A będąc bardziej precyzyjnym tym większy im więcej kulek załadujemy, co raczej wygodne.

 

Łącząc oba fakty można wysnuc wniosek, że dodanie zestawu luf z regulowanymi hopkami wykorzystujący całe pozostałe miejsce w rurze granatnika pozwoli posłać dalej, więcej i większą chmurą.

 

Gdyby dodatkowo takowy zestaw pozwalał wychylanie osi działania HU od pionu, możnaby dowolnie zarządzać rozrzutem w poziomie.

 

Ma to ręce i nogi ??

 

(Dodam tylko, że niema bladego czy faktycznie tak by się to zachowało...)

Edited by chaota
Link to post
Share on other sites

Tylko jedno ale. Oladałem film o tornafo, gdzie pokazane bylo, ze pierwsze kulki maja okolo 80 FPs, ostatnie 140. czy taka gumka nie powodowala by, ze jedne beda wbijane w ziemie, inne poleca prosto a inne w kosmos? A to wszystko z powodu róznej predkosci wylotowej? Tak mi sie wydaje. I faktem jest: dłuzszy granat, wiekszy zbiornik, wiecej gazu, wiecej FPS. Do pewnogo momentu przepustowosci zaworu otwierajacego.

Link to post
Share on other sites

Rozrzut to nasz przyjaciel 8-) , pozatym wszystkie polecą dalej więc nic "nie wbije się w ziemie" a kulki lecące w kosmos... niema siły, spadną jeszcze dalej.

 

Im dłuższa lufa tym więcej czasu na wyrównanie ciśnień i tymsamym mniej istotny jest zawór.

 

*Oczywiście o ile czegoś nie przeoczyłem

Link to post
Share on other sites

Z dłuższą lufą masz racje, im ona dłuższa tym więcej FPS ale to chyba raczej w klamkach i karabinkach. W granatach o ilości FPS decyduje jego wielkość (tzn. wielkość zbiorniczka na gaz). I zdania nie zmienie, że skoro firmy nie wprowadziły masowo do produkcji granatów z HU, więc jest to pomysł niezbyt udany,choć niby jest jakiś przyrost zasięgu.

 

P.S: A jak działa w krótkich granatnikach?Pewnie tak jak zawsze...

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

Z dłuższą lufą masz racje, im ona dłuższa tym więcej FPS ale to chyba raczej w klamkach i karabinkach.

Sugerujesz że granaty nie podlegają prawom fizyki? :wink:

Masz niezrównoważoną siłe im dłuzsza lufa tym dłużej oddziałowuje.

Stąd (m.in.) wspomniana różnica w prędkości poszczególnych kulek, ostatnie pokonują dłuższy odcinek lufy, siła działa dłużej. Jak sam Zauważyłeś różnica jest bardzo duża.

Czyżbys był hipokrytą?

 

W granatach o ilości FPS decyduje jego wielkość (tzn. wielkość zbiorniczka na gaz).

Tak, jest to jeden z czynników... Ale nie jedyny :-P

 

I zdania nie zmienie, że skoro firmy nie wprowadziły masowo do produkcji granatów z HU, więc jest to pomysł niezbyt udany

Przecież jak wół Masz wyżej że były masowo produkowane.

 

choć niby jest jakiś przyrost zasięgu.

Jeżeli nic nie daje to po cholere wsadzili Ci go do repliki?

 

P.S: A jak działa w krótkich granatnikach?Pewnie tak jak zawsze...

A ktoś obiecywał, równość, wolność i braterstwo? :lol:

Link to post
Share on other sites
Sugerujesz że granaty nie podlegają prawom fizyki?

Masz niezrównoważoną siłe im dłuzsza lufa tym dłużej oddziałowuje.

Stąd (m.in.) wspomniana różnica w prędkości poszczególnych kulek, ostatnie pokonują dłuższy odcinek lufy, siła działa dłużej. Jak sam Zauważyłeś różnica jest bardzo duża.

Czyżbys był hipokrytą?

 

Tak, to co mówisz ma sens szczególnie w karabinkach GBB ale jak wiesz w granatach nie masz luf precyzyjnych a co za tym idzie gaz leci bokami.

Po drugie patrząc od strony praktycznej, jak chcesz zwiększyć prędkość wylotową poprzez wydłużenie lufy?Chcesz wsadzić do granatu lufę 200mm? :roll:

 

Przecież jak wół Masz wyżej że były masowo produkowane

 

Były znaczy, że już nie są a co za tym idzie albo albo okazały się nieopłacalne dla producenta albo popyt na nie był mały bo się niesprawdziły.

 

Jeżeli nic nie daje to po cholere wsadzili Ci go do repliki?

 

Repliki a granaty to co innego.

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

?Chcesz wsadzić do granatu lufę 200mm?

Trafiłeś w sedno sprawy.

 

angs-m203-hopup.jpg

 

A bardziej konkretnie do granatnika, granaty zwykłe z płaskim czołem.

Mój znajomy wytwarza preclufy, gdybym miał mozliwość stworzyć granat idealne pasujący długością do komór w granatniku rewolwerowym... Ach, marzenie.

 

Ale może się ziścić jeżeli Rufus by mi troche dopomógł

 

A dlaczego zaprzestano produkcji tego cuda??

Bo było przeznaczone wyłącznie do dedykowanego granatu:

angs-gmp.jpg

 

Wygląda zachęcająco? Też bym nie kupił XDD

Edited by chaota
Link to post
Share on other sites

Fajne, ale moim zdaniem niepotrzebne. komplikuje mocno konstrukcje, i podraża koszty. Dużo latwiej zabrudzić, a kulki i tak potrafią się blokować w tych nieprecyzyjnych lufach. Ile te dysze mogą mieć długości? Poza tym najważniejsze: zobaczcie, jak mała jest przez to komora na gaz.

Link to post
Share on other sites

chaota to co chcesz zrobić to nowością nie jest. Wszystko można zrobić, pytanie tylko po co??Chcesz 200m zasiegu czy co? :roll: Ale tak jak pokazałeś ma to 'dość' ograniczone zastosowanie bo nie każdy ma taki granatnik, czy np.RPG-7 do którego można zrobić granat 50-cio centymetrowy.

Link to post
Share on other sites

No, i nie każdy na Systemę, czy Inokatsu, a patrz Pan, produkujądo niej części :) Każdy patent jest fajny, więc niech robi. Choć wydaje mi sie to trudne. Ale wydaje mi się, ze jakby powiększyć zbiornik gazu o hmmm 3-4 cm, to zasięg się duuuzo zwiększy. Tylko wtedy nie wiem, czy zawór puszczajacy gaz ze zbiorniczka do luf zdąży z jego podaniem, i czy osiagniemy zamierzony efekt zwiekszenia zasiegu.

Link to post
Share on other sites

To trochę jak wyważanie otwartych drzwi. Zamiast cyrklować, kupiłbym granaty pracujące na CO2 i zasięg będzie naprawdę dobry. Jak dalej za mało, to Madbulle HP, czy tam ich odpowiedniki wykonane przez Rufusa i je ładować pod wyższym ciśnieniem. Kto co lubi...

 

Jakkolwiek chętnie bym popatrzę jak choć jeden z forumowych projektów będzie rozwinięty o coś więcej, niż tylko literki.

Edited by dark_griph
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...