Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

granat 40 mm- mniej dysz więcej gazu na dysze?


Recommended Posts

Zastanawia mnie jedna rzecz: Mam granaty MB HP204, które mają 12 dysz na kulki. Zbiornik jest duży, więc sporo gazu przypada na każdą dyszę. Ale teraz: czy jezeli zaspawac/ zatkac/zamigomatować powiedzmy 4 dysze, to czy zwiększy się ilość gazu przypadająca na każdą z dysz? Z czystej teorii wynika, że tak. Al tu rodzi się pytanie: czy gaz będzie się rozchodził wtedy równomiernie na kazdą z dysz, czy ta blisko zatkanej będzie dostawała powiedzmy 10-20 % więcej gazu, a klejna juz mniej? Naturalnie dysze zatkane były by po przekątnej, naprzemianlegle, abyt zniwelować efekt przypuszczalnie nierównomiernego rozchodzenia sięgazu.

I tu pytanie: co sądzicie o takim zabiegu, czy poprawnie myśle i kombinuje? Czy ktoś juz próbował takiego rozwiązania? Proszę sobie darować teksty w stylu: po co ci silniejsze granaty niz MB, bo to tyczy się wszystkich granatów.

Link to post
Share on other sites

Powiem tak, kiedyś od używania "precyzyjnych kulek PJ" wykonałem taki test a raczej kulki za mnie ;) Kulki zaklinowały się w 3 lufach dość konkretnie bo trzeba było je wybić. Kulki poleciały dalej ale bez większego szału ;). Zamiast spawać czy blokować lufy na stałe innymi sposobami polecił bym dorobić sobie zatyczki w kształcie przypominającym literę "T" które będziesz wsadzał na początku luf.

Link to post
Share on other sites

Zatyczka dobry pomysł, dzięki. Co do blokujących się kulek to hm... wydaje mi się, że pozostałe nie mogły polecieć dużo dalej, gdyż gaz wydostawał się nierównomiernie dyszami (gdyż pewnie nie zatkały się symetrycznie) i gaz jednak w jakimś procencie 30-40 wydostawał się również zatkanymi dyszami. Ale z zatyczkami pokombinuje dzięki.

Link to post
Share on other sites

Nie pisz głupot, bo zostaniesz wyśmiany.

 

O-ring odpowiedzialny trzymanie ("niewypadanie") kulek w lufach granatu spełnia również rolę HU.

Jak tam sobie uważasz, była kiedyś dostępna konwersja do M79 CAW do współpracy ze specjalnym granatem, składająca się z bodaj 8-miu luf z regularnymi, regulowanymi hopkami.

 

I nie Rozśmieszaj mnie z ta uszczelką... Kulki z granatnika latają normalną parabolą czyli nie działają to tak jak Twierdzisz.

Edited by chaota
Link to post
Share on other sites

Gdyby kulki w MB nie były podkręcane przez ową uszczelkę, to po przeleceniu 50 m ich rozrzut nie byłby na tyle duży, aby pokryć koło o promieniu 6 metrów. Po prostu HU został wykorzystany w celu osiągnięcia rozrzutu i tyle.

 

Granat z "tradycyjnym HU"? - "Moscart" produkcji Mosquito Molds. Czekam na ozłocenie, akurat za parę dni jest czas obsypywania prezentami ;-) !

 

"Zestawów luf" do m79 CAWa było co najmniej kilka, ale kojarzę tylko złożone z 6 luf. Nawet zdjęcia jednego z nich (dopasowanego do "obrzyna") zamieszczałem na tym forum jakieś 3 lata temu.

Link to post
Share on other sites

dark_griph piszesz bzdury. Wątpliwe jest to, że owa gumka(która ma spełniać inne zadanie) w granatach MB działa takze jako HU.

Rozrzut jest taki a nie inny ponieważ jakby nie patrzeć 204 kulki to dużo a i pomaga w tym napęd CO2.

 

P.S: A po za tym jaki sens jest pchać do granatów HU do tych miniaturowych i nieprecyzyjnych lufek?

Edited by rumak
Link to post
Share on other sites

Spoko Griph piszemy bzdury i tak naprawdę nic nie wiemy o granatach.

 

Rumak tak się składa że kiedyś uszczelka poleciała razem z kulkami bo pękła, co dla osoby która chwilę pomyśli nie przeszkadza w dalszym użytkowaniu granatu. Rozrzut bez oringa jest mniejszy. I przypatrz się jak wygląda komora HU i wystająca poduszka gumki HU i jak wygląda wystający oring w lufie granatu.

Link to post
Share on other sites

Chaota, na asg.qrde piszesz, ze masz MB. Więc zrób patent taki, jak opisywałem wcześniej: zroluj izolkę, owiń ją dwa razy wokół oringu przytrzymującego kulki tak, aby docisnęła oring (jak byś podkręcał HU) i zaklej bezbarwną taśmą tak, aby się nie rozwinęła. I ciesz się magicznym hopkiem w granatach. Bite kilka metrów więcej. Wymaga praktyki w doicisku izolki.

 

Ktoś mnie ozłoci?

Link to post
Share on other sites

MB miałem używałem, teraz szukam dużo i (w miare) tanio do rewolweru, widze że rzucona od tak dygresja wzbudziła sporo kontrowersji.

 

Sam bardzo chętnie bym zanabył jeden z tych patentów do M79 jednak jak zacząłem sie interesować tematem gatunek był już całkowicie wyginięty.

 

I miałem na myśli poważne rozwiązanie, nie kolejny patent na izolke.

Wprowadzenie takiego produktu na prawde byłoby warte duże pieniądze, ponieważ popyt byłby ogromny.

Edited by chaota
Link to post
Share on other sites

Jak dużo i tanio to ściągnij z WGC Vanrasy, wychodzi po 70 zł za sztukę. Albo PA, po 100 i może na CO2 chodzić.

 

Co do poważnego rozwiązania: Nie widzi mi się, żeby ktokolwiek zrobił HU do granatów. MB i tak są drogie, a zwiększać cene nie idzie w parze z zadowoleniem. A skoro taniusieńkim kosztem można poprawić coś, to po co szukać ultradrogich rozwiązań? To czyni nasze hobby drogim, bo tak.

Link to post
Share on other sites

(...)Nie widzi mi się, żeby ktokolwiek zrobił HU do granatów.(...)

Mylisz się. Pisałem o tym parę postów wyżej - kilka lat temu funkcjonował taki paten, jednak jakimś cudem już tego nie robią... ciekawe dlaczego? Proszę bardzo - dokładny opis Moscarta.

 

(...)Albo PA, po 100 i może na CO2 chodzić. (...)

Dość odważne i uogólnione stwierdzenie.

 

Konstrukcyjnie PA są kopią Madbull'i, ale tych "zwykłych", przystosowanych do green gazu - nie serii HP. Jeżeli naładujesz zabaweczkę wprost z kapsułki CO2 czy innego zbiornika, nie redukując ciśnienia żadnym bajerem (np adapterem MB XCO3), to prędko coś uszkodzisz, np "łuskę." Materiał z którego jest wykonana, to jakiś miękki stop aluminium i kulki z zaworu głównego szybko zaczną robić w nim głębokie wgniecenia.

 

A osiągi na GG/CO2 pod niskim ciśnieniem ograniczają zastosowanie tego chyba jedynie do CQB.

Edited by dark_griph
Link to post
Share on other sites

Hah, na granatach Rufusa na Co2 bez redukcji ok 800psi jest spokojnie 50-60m zasięgu skutecznego (lekki lob do 20') na m203 krótkim, co zwiększa rozrzut.

Na dłuższej lufie można uzyskać lepsze wyniki, bo wtedy lufa robi w pewnym sensie jako czok, podobnie jak w strzelbach.

Także mówienie, że granatnik jest nieskuteczny to dla mnie bzdura...

Link to post
Share on other sites
To nawet dzięki drogim, porządnym granatom na CO2 nie można uzyskać powalających efektów? Chyba faktycznie ja nic nie wiem o tych całych granatach i tylko bzdury wypisuje: LINK .

3 metrowa chmura gazu i odrzut nic nie udowadniają :lol: swoją drogą ciekawe z ilu to psi było i czy odrzut był udawany, czy nie.

Jeśli zaś chodzi o łatanie kilku dziur dla większego zasięgu-raczej nie ma to sensu. MB i kapsułka co2 600 - 1000 psi spokojnie starcza. Wnioskuję że ktoś chciał mieć granatnik rewolwerowy małym kosztem - nie da się bo kupując 12 vanarasów i zatykając połowę dziur w każdym i tak będzie to syf.

 

Swoją drogą taka ciekawa odpowiedź na mój komentarz do filmiku RWA, w którym mówiłem, że nie ma sensu strzelać na gg z granatów i że sam używam 800psi: "800 Psi...Your a fucking retard. Red gas only shoots around 325 PSI You fucking retard."

;-)

Link to post
Share on other sites

pidzejfat No nie do końca. Przy dłuższej lufie efekt podkręcenia kulek, uzyskany dzięki o-ringowi zapobiegającemu ich wypadaniu, sprawia, że kulki radośnie obijają się o lufę i wytracają nieco energii. To z kolei przekłada się na mniejszy zasięg.

 

rucznoi Z ilu psi to było, to Ci nie powiem. W każdym razie manometr MB wyskalowany do 1200, nie wytrzymał. Ot, ciekawostka: dopóki działał, pokazywał mi, że gaz w kapsułkach ma mniej więcej od 600 psi przy 0*C do 800 psi przy 30*C.

 

A jak twierdzisz, że cokolwiek było udawane - zapraszam do Gdańska. Niech stracę, możesz sam strzelić i sprawdzić ;) .

Edited by dark_griph
Link to post
Share on other sites

rucznoi Z ilu psi to było, to Ci nie powiem. W każdym razie manometr MB wyskalowany do 1200, nie wytrzymał. Ot, ciekawostka: dopóki działał, pokazywał mi, że gaz w kapsułkach ma mniej więcej od 600 psi przy 0*C do 800 psi przy 30*C.

 

Aaa, ja nie spostrzegłem że to twoja produkcja- myślałem że to pierwszy-lepszy fajnie wyglądający filmik ;-) Przy niższych temperaturach jest to czego mi brakuje latem na CO2 - chmurki gazu.

To że granatnik ma dobry zasięg wiem sam, bo strzelam z granatu rufusa, natomiast nie spodziewałem sie takiego odrzutu, ale skoro tak mówisz to wierzę.

 

A jak twierdzisz, że cokolwiek było udawane - zapraszam do Gdańska. Niech stracę, możesz sam strzelić i sprawdzić ;) .

To co żałujesz ludziom jednego strzału z półdarmowego CO2 :lol: ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...