Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

No właśnie- na to czekałem.

 

I teraz zapytam- póki jest okazja.

 

1. Czy wymiary są identyczne/podobne jak w oryginale?

2. Pytanie do użytkowników M4/M16 WE. Czy wersja na CO2 jest bardziej awaryjna niż na GG? Wolałbym na CO2, ze względu na jako taki opór w niskiej temperaturze.

3. Części są kompatybilne z M4 WE?

4. Cena też będzie podobna jak dotychczasowe WE- i dylemat, brac na GG czy CO2?

 

Pozdrawiam, MatriX

Link to post
Share on other sites

No właśnie- na to czekałem.

 

I teraz zapytam- póki jest okazja.

 

1. Czy wymiary są identyczne/podobne jak w oryginale?

2. Pytanie do użytkowników M4/M16 WE. Czy wersja na CO2 jest bardziej awaryjna niż na GG? Wolałbym na CO2, ze względu na jako taki opór w niskiej temperaturze.

3. Części są kompatybilne z M4 WE?

4. Cena też będzie podobna jak dotychczasowe WE- i dylemat, brac na GG czy CO2?

 

Pozdrawiam, MatriX

Wedle moich informacji i praktyki z M4 WE:

ad.1 - co do milimetra (będzie problem z niektórymi akcesoriami do AEG'ów)

ad. 2 - z tego co mi wiadomo po przejściu na propan wersja na GG jest stabilniejsza

ad. 3. - to jest M4 tylko z "drobnymi" zmianami na zewnątrz

ad. 4 - ja bym poczekał aż wyjdzie HK416 bazujące na wersji 3, kompatybilnej z jednym i drugim, można też kupić wersję na GG i wymienić nozzle na te z v.3

Link to post
Share on other sites

http://www.augdal.net/product.php?id_product=176

w tym sklepie zestaw wraz z npas filmik youtube był podawany na górze

chciałem się więc dowiedzieć coś o tym sklepie czy warto z niego kupować i jak ta cała transakcja przebiega jak z kosztami czytałem tam na stronie tego sklepu że powyżej 200 usd to przesylka darmowa ale jak z cłem i innymi opłatami

Link to post
Share on other sites
Wedle moich informacji i praktyki z M4 WE:

ad.1 - co do milimetra (będzie problem z niektórymi akcesoriami do AEG'ów)

ad. 2 - z tego co mi wiadomo po przejściu na propan wersja na GG jest stabilniejsza

ad. 3. - to jest M4 tylko z "drobnymi" zmianami na zewnątrz

ad. 4 - ja bym poczekał aż wyjdzie HK416 bazujące na wersji 3, kompatybilnej z jednym i drugim, można też kupić wersję na GG i wymienić nozzle na te z v.3

 

Yy...

 

1. Czyli dobra wiadomość. Czekałem na to ;)

2. Czyli- wersja na GG zasilana propanem ( z butli, nie? ) jest "lepsza" od CO2?

3.Czyli git- dzięki za info.

4. E- a w newsie na głównej napisane jest chyba, że to jest bazująca na V.3.

 

Sam już nie wiem- wiem tylko tyle, że WE jest tańsze, i na starcie lepsze od WA- na które i tak mnie nie stać. I tu nasuwa się pytanie- czy wytrzymałość części w M4/HK416 WE w wersji 3 jest na wysokim poziomie, i czy wytrzyma z pół roku na stockowych częściach...?

 

Edyta@

 

http://www.youtube.com/watch?v=-CV1_LfnZHU...player_embedded

 

Ja chcę taki bajer! Raz można mieć w tym ładny karabin parasnajperski, a raz bezpieczny karabinek szturmowy- ekstra. Tylko cena- poczekamy, zobaczymy ;)

Edited by MatriX482
Link to post
Share on other sites

mam do was dwa pytania:

 

1. czy magazynki od WE M4 będą pasować do 416'tki ???

( przy okazji możecie mi powiedzieć a najlepiej dać link do jakiś tanich magazynków do M4 pod GG i CO2 )

 

2. I jak sądzicie czy na fabrycznych bebechach broń wytrzyma strzelanie na CO2 czy od razu trzeba w tuning inwestować ??

 

Z góry dzięki

Link to post
Share on other sites

mam do was dwa pytania:

 

1. czy magazynki od WE M4 będą pasować do 416'tki ???

( przy okazji możecie mi powiedzieć a najlepiej dać link do jakiś tanich magazynków do M4 pod GG i CO2 )

 

2. I jak sądzicie czy na fabrycznych bebechach broń wytrzyma strzelanie na CO2 czy od razu trzeba w tuning inwestować ??

 

Z góry dzięki

ad. 1 - Jak najbardziej, z tego co mi wiadomo. Najtańsze magi w Polsce ma teraz Specshop ale i Krakmani mają niewiele drożej. Za granicą jest dużo taniej, np. najtaniej od Aisoftbuddy, ale ten akurat sklep ma chyba teraz jakieś poważniejsze kłopoty z płynnością finansową więc lepiej zajrzeć na WGC lub Aisoftglobal.

ad. 2 - Nie widzę przeciwskazań co do użycia CO2 "right out of the box". Nie zaszkodzi jednak dmuchać na zimne i dokupić wzmocnione części. Największe doświadczenie w tej materii ma Nazgool, ale chyba coś ostatnio wybył z aktywności na forum.

@Matrix Masz PW z odpowiedziami na Twoje pytania.

P.S. Wszystkich władających językiem angielskim odsyłam do odpowiednich wątków na GasGuns lub AGGMA.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

http://en.ratech.com.tw/product/rag/ra_cus...ustome_work.php

 

Mam zamiar kupić HK416 i puki co tego z linku powyżej. Za 430 dolców mam replikę z npasem, magiem na co2 i w dodatku przesyłkę za free. Wdaje mi się że całkiem opłacalne.

 

Niestety nie za bardzo znam angielski i na budowie replik... powiedzcie mi co tam jeszcze w replice zmienili ???

 

I pytanie: czy jak mam replikę na CO2 to mogę cały czas strzelać na gg ??

Link to post
Share on other sites

@Durden - te HK jest chyba na tej samej bazie co SCAR, a SCAR jest przystosowany (teoretycznie) do strzelania i na GG i na CO2. Zmienili to co nie musi, ale lepiej, żeby było zmienione:

1. N.P.A.S. - wiadomo o co kaman.

2. Firing Pin - nie wiem do czego służy ta część, ale dosłowne przetłumacznie to będzie jakiś "pin strzelania", nie wiem co to. Valve locker to już wogóle nie wiem.

3. Stinger - cały zespół hopka wymieniony , jest do kupienia osobno.

4. Mag na CO2 jest z zestawie.

5. Piszą jeszcze, że jeżeli preferujesz na GG to masz ich poinformować.

 

A ja mam kilka kolejnych pytań co do tej repliki.

1. Części zewnętrzny (body, kolba, chwyt pistoletowy) są identyczne jak np. w M4 od We, czy można je wymieniać z częśćmi z elektryków? Zastanawiam się pomiędzy SCAR'em a tym 416 i to może mieć bardzo duże znaczenie.

2. Magi. Czy jest ten sam problem co w SCARze, że czarne magi miały za małą jakąś tam uszczelkę, czy on standardowo dopasowany jest do magów dedykowanych pod M4?

3. Ma to oryginalne oznaczenia HK?

4. No i to co najważniejszy - We SCAR czy We HK 416?

Link to post
Share on other sites

ad. 2 - z tego co mi wiadomo po przejściu na propan wersja na GG jest stabilniejsza

 

i tu mam pytanie. zastanawiam się czy kupić replikę na redwolf na gg, czy od ra-tech już przystosowaną na CO2. Powyżej jest wypowiedź jednego z forumowiczów i czy dobrze rozumiem że jak mam replikę przystosowaną na CO2 to będzie lepiej pracowała na gg ??? Docelowo będę korzystał tylko z gg gdyż będzie ona służyć do rozgrywek w budynkach ale jak ma działać lepiej w wersji CO2 ( zasilana gg ) to wolę trochę przepłacić i kupić u ratecha zwłaszcza że wysyłka za free

Link to post
Share on other sites
Guest Nazgool
ad. 2 - Nie widzę przeciwskazań co do użycia CO2 "right out of the box". Nie zaszkodzi jednak dmuchać na zimne i dokupić wzmocnione części. Największe doświadczenie w tej materii ma Nazgool, ale chyba coś ostatnio wybył z aktywności na forum.

Tak tylko gwoli info. Tak wybyłem bo nie uznaję metod, niektórych ludzi. Każdemu kto potrzebuje rady zawsze chętnie odpowiem na pytania jeśli wyślą mi PW, e-mail (admin@ss-team.org) gg 3439782.

 

Nie da się użyć dyszy CO2 i komory GG - inne rozmiary, musi być zakupiony komplet konwersyjny. HK416 AFC AWSS jest na pewno GG/CO2. W końcu to tylko delikatnie zmienione M4, i użyli receiverów od M4. Każda replika AFC AWSS jest CO2/GG, tak jak są n.p. SCARY. M4 zwykłe od WE nie będzie przystosowana do CO2, ale to już nie reguła bo WE i WETTI tak zakombinowali z tymi oznaczeniami, że bez połówki nie ogarniesz. Teraz pewnie się różnią tylko body. Mi osobiście lepiej się strzela z CO2, ponieważ nie następuje tak szybkie schłodzenie zaworów. No i dumny byłem bo strzelała calutki dzień przy -4C. Jeśli ktoś ma jakieś pytania to zapraszam. Chętnie odpowiadam i nie wrzeszczę, za głupie pytania bo takowych nie ma, są tylko głupi ludzie, którym się czasem wydaje, że zjedli 100 rozumów :-)

Co do augdal.net czyli European Airsoft Shop. Tak naprawdę to repliki są wysyłane przez Ra-Tech. Moje magazynki szły chyba 2 tygodnie stamtąd, ale się opłacało bo po przeliczeniu wszystkiego (kupiłem 5xCO2) jeden magazynek wyszedł mnie taniej niż w UK. Uprzedzam pytanie - nie pamiętam czy płaciłem cło, ale bardzo prawdopodobne.

Nie polecam Airsoftbuddy - właściwie odradzam. No chyba, że ktoś ma na zbyciu kilkaset $.

Co napewno potrzeba ?

Części stalowe mechanizmu spustowego sprzedawane przez TSC - kiedy się wyrobią stracicie semi auto, oraz stalową część #59(sprzedaje kolega z USA - Arnie's nick renegadecow) , która lubi zwyczajnie się łamać co powoduje replice nie wiem, ale być może właśnie przez nią moja replika strzelała mini seriami na semi auto.

Pozdrawiam GBB maniaków

Edited by Nazgool
Link to post
Share on other sites

Dzięki za obszerne wyjaśnienia. Sam planuję eksperyment z CO2, więc info tym bardziej pomocne.

BTW Cieszę się, że jednak nadal jesteś "w temacie". Chyba domyślam się o co chodzi z

motywacjami zaniechania działalności na tym forum i się zgadzam. Pozwole sobie odezwac na GG w kilku sprawach. Pozdr.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
Guest Mati13k

Co taka cisza? Napiszcie coś o osiągach, jak się sprawuje. Przeczytałem temat o SCARze, ale i tak przymierzam się do HK. Mam kilka pytań typowo zielonych w temacie GBB:

 

1. Opłaca się kupić wersję RA-Techa ( chodzę do szkoły, nie zarabiam regularnie, ale zawsze uważam, że lepiej dozbierać i mieć spokój niż ciągle dokładać )?

2. Lepiej sprawuje się z magami Co2 czy GG? Chciałbym osiągnąć nie więcej niż 450 fps, nie mniej niż 350, NPAS mi umożliwi tą regulację.

3. Ile magów da się wystrzelić przy temp. powyżej zera na JEDNYM doładowaniu GG, a ile na jednej kapsule Co2?

Link to post
Share on other sites

Też przymierzam się do tego przerobionego HK416.

Informacja dla tych którzy czekają na dostawę w CAPRI: 416tki pojawią się w połowie maja - pisałem do nich bo chcę zakupić :)

 

Co myślicie o zakupie przez augdal.net? Jest jakaś szansa, że zakup na terenie UE pozwoli ominąć cło?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...